Niedoceniane atrakcje turystyczne w Unii Europejskiej

Niedoceniane atrakcje turystyczne w Unii Europejskiej

Niedoceniane atrakcje turystyczne w Unii Europejskiej

Możliwość komentowania Niedoceniane atrakcje turystyczne w Unii Europejskiej została wyłączona

W każdym państwie Unii Europejskiej znajdziemy liczne lokalizacje, które swoim pięknem zapierają dech w piersiach turystów. Oprócz kultowych obiektów podróżniczych istnieje wiele lokalizacji, które mimo swojej atrakcyjności nie zdobyły tak dużej popularności. Gdzie znajdują się najbardziej niedoceniane atrakcje turystyczne UE i co je wyróżnia? Odpowiadamy.

Czeski Krumlov – perła średniowiecznej Europy

To miejscowość położona w południowej części Czech, blisko granicy z Austrią oraz Niemcami. Jest to wyjątkowo urokliwe miasto, nazywane najpiękniejszym średniowiecznym miasteczkiem w Europie, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jego największym atutem jest doskonale zachowana architektura sprzed 500 lat. To sprawia, że odwiedzając to miasto możemy poczuć się, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Charakterystyczną cechą czeskiej perły jest kręty układ starych uliczek, które swoim kształtem niemal odzwierciedlają przepływającą przez miasto rzekę Wełtawę.

Główną atrakcją turystyczną Czeskiego Krumlova jest kompleks pałacowo-zamkowy z pięknymi ogrodami, który uchodzi za jeden z największych w Europie (patrz zdjęcie na górze). W okresie wiosenno-letnim odbywają się tu liczne festiwale kulturowe, które uatrakcyjniają czas odwiedzającym miasto.

Naarden Holandia atrakcje turystyczne Unia Europejska
Jedna z uliczek w holenderskim Naarden

Naarden – ufortyfikowana holenderska gwiazda

Naarden to holenderskie dawne miasto portowe, położone 19 km od Amsterdamu. W przeszłości oprócz funkcji portowej, miasto stanowiło ważny punkt obronny, który miał za zadanie ochronę stolicy. Twierdzę zbudowano na planie gwiazdy i otoczono podwójnym pierścieniem fos oraz wałów obronnych. Jest to jedyna taka zachowana twierdza w Europie.

Bliskie położenie stolicy Holandii pozwala na szybki dojazd, a miasteczko z pewnością powinno być ważnym punktem turystycznym. W Naarden możemy zwiedzić historyczne fortyfikacje pieszo lub wybrać przepływ łodzią wokół miasta. Wewnątrz Naarden znajdziemy wiele muzeów oraz ważne obiekty architektoniczne. Najważniejszymi są: późnogotycki kościół Grote Kerk, renesansowy ratusz Stadhuis i średniowieczny dom hiszpański.

Transylwania zamek Rumunia atrakcje turystyczne Unia Europejska
Rumunia. Malowniczo położony zamek w Transylwanii

Tajemnicza kraina Transylwanii

Transylwania znana również Siedmiogrodem jest krainą historyczną, położoną w środkowej Rumunii. Na jej obszarze znajdziemy takie miasta, jak Braszów, Kluż-Napoka i Sybin, które kryją w sobie niezwykłe dzieła architektury. Oprócz większych aglomeracji znajdziemy tu także wiejskie grody warowne oraz wiele zamków z cytadelami i warowniami. Cały obszar jest ze sobą doskonale skomunikowany. Możemy w łatwy i szybki sposób przemieszczać się po kolejnych obiektach. Transylwanię wyróżnia niepowtarzalny klimat, który tworzą rozległe zielone krajobrazy oraz zachowana średniowieczna architektura.

Na obszarze Siedmiogrodu znajdziemy wiele obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To również kraina różnorodna kulturowo, bowiem spotkamy tu liczne mniejszości narodowe, a ich obecność dostrzeżemy m.in. w bogatych ofertach gastronomicznych. Transylwania to bajkowa kraina, którą powinien odwiedzić każdy turysta zwiedzający Unię Europejską.

Tekst we współpracy z ekspertem portalu GetHome.pl

podobne wpisy

Lato w Arizonie, USA

Możliwość komentowania Lato w Arizonie, USA została wyłączona

Chicago – czas na relaks

Możliwość komentowania Chicago – czas na relaks została wyłączona

British Museum w Londynie

Możliwość komentowania British Museum w Londynie została wyłączona

Miasta i atrakcje Sri Lanki

Możliwość komentowania Miasta i atrakcje Sri Lanki została wyłączona

Meksyk. Teotihuacán i trzecia piramida świata

Możliwość komentowania Meksyk. Teotihuacán i trzecia piramida świata została wyłączona

Park Narodowy Teide na Teneryfie

Możliwość komentowania Park Narodowy Teide na Teneryfie została wyłączona

Luksemburg – Pałac Wielkich Książąt

Możliwość komentowania Luksemburg – Pałac Wielkich Książąt została wyłączona

Kanion Owcy Górskiej – Arizona, USA

Możliwość komentowania Kanion Owcy Górskiej – Arizona, USA została wyłączona

Bangkok – stolica Tajlandii

Możliwość komentowania Bangkok – stolica Tajlandii została wyłączona

Hollywood – Aleja Gwiazd

Możliwość komentowania Hollywood – Aleja Gwiazd została wyłączona

Zamek w Sion, Szwajcaria

Możliwość komentowania Zamek w Sion, Szwajcaria została wyłączona

Odkrycie Machu Picchu – Cuzco, Peru

Możliwość komentowania Odkrycie Machu Picchu – Cuzco, Peru została wyłączona

Create AccountLog In Your Account