6 najdziwniejszych hoteli na świecie

6 najdziwniejszych hoteli na świecie

6 najdziwniejszych hoteli na świecie

Możliwość komentowania 6 najdziwniejszych hoteli na świecie została wyłączona

Hotel większości osób kojarzy się z wygodnym obiektem, w którym można wypocząć i korzystać z różnych udogodnień czy atrakcji. Wygodny, nie musi jednak znaczyć nudny. Są hotele, które w niczym nie przypominają tych obiektów, a pobyt w nich bywa ekstremalnym przeżyciem. Oto kilka takich najdziwniejszych obiektów na świecie

1. W Holandii powstał jeden z najbardziej nietypowych hoteli – hotel w więzieniu. Ten luksusowy hotel został umieszczony w jednym z najsurowszych więzień. Poszczególne cele zostały przekształcone w pokoje do wynajęcia – co ciekawe, dostępne są pokoje o różnym standardzie. Są to jednak pokoje wygodne i wyposażone w określone udogodnienia, takie jak klimatyzacja, wi-fi i sprzęt audiowizualny.

2. W Norwegii istnieje Kirkenes Snowhotel – czyli hotel z lodu i śniegu. Hotel jest naprawdę wyjątkowy i przeznaczony jedynie dla osób, które lubią niskie temperatury. Kiedy na dworze jest około -30 stopni, w hotelu panuje temperatura -5. Wszystko w hotelu wykonane jest ze śniegu i lodu, ściany, podłogi, pokoje, a nawet łóżka, które wyposażone są w wygodne materace. Hotel jest bardzo wygodny, choć niezwykle specyficzny. Poza tym nie ma tutaj drzwi, a jedynie zasłony, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza.

3. Hotel Posejdon w wybrzeży Fidżi – pierwszy na świecie hotel umieszczony pod wodą, a dokładnie 12 metrów pod powierzchnią wody. Hotel jest niezwykle luksusowy i posiada wszystkie wygodny. Znajdują się tutaj również restauracje, bary, sklepy czy kaplica ślubna. Hotel ten ma bowiem przypominać małe miasto.

4. Jumbo Hotel w Sztokholmie, to hotel który mieści się w samolocie, a dokładniej w Boeingu 747-200. W tym niecodziennym hotelu znajduje się aż 25 pokoi, łazienki, a także kawiarnia. Pokoje są bardzo wygodne oraz wyposażone w różne dodatkowe udogodnienia, w tym choćby telewizory czy wi-fi.

5. Hotel De Vrouwe van Stavoren w Holandii. Jeden z najbardziej dziwnych hoteli na świecie, w którym pokoje zostały urządzone w dużych beczkach po winie. Każda taka beczka ma pojemność około 14 tys.litrów, dzięki czemu można było w niej urządzić naprawdę wygodne, choć nietypowe pokoje. Wyposażone są one w podstawowe meble, mają łazienki, telewizor i radio.

6. Hotel Tayka de Sal znajduje się w Boliwii, na pustyni Salar de Uyuni. Jest to hotel w pełni wykonany z soli, które na tej pustyni jest naprawdę wiele. Z soli wykonany jest budynek, pokoje i wyposażenie, a są tutaj nawet solne dywany. Całość jest ogrzewana energią słoneczną.

Tekst: A.Janak / Albercik

Zobacz też:
> Hotele ciekawostki

podobne wpisy

Odwiedzamy Gliwice

Możliwość komentowania Odwiedzamy Gliwice została wyłączona

Latarnie morskie – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Latarnie morskie – 10 ciekawostek została wyłączona

Ciekawostki włoskie

Możliwość komentowania Ciekawostki włoskie została wyłączona

10 ciekawostek o lodach

Możliwość komentowania 10 ciekawostek o lodach została wyłączona

Ciekawostki o pierwszym dniu wiosny

Możliwość komentowania Ciekawostki o pierwszym dniu wiosny została wyłączona

Ciekawostki o szachach

Możliwość komentowania Ciekawostki o szachach została wyłączona

Paryż wyludnia się

Możliwość komentowania Paryż wyludnia się została wyłączona

Kto zniszczył nos Sfinksa?

Możliwość komentowania Kto zniszczył nos Sfinksa? została wyłączona

Zagrzeb, stolica Chorwacji. Ciekawostki

Możliwość komentowania Zagrzeb, stolica Chorwacji. Ciekawostki została wyłączona

Ciekawostki ze świata: Francja, Oslo, Bolonia, Japonia

Możliwość komentowania Ciekawostki ze świata: Francja, Oslo, Bolonia, Japonia została wyłączona

Najdroższa kuchnia świata

Możliwość komentowania Najdroższa kuchnia świata została wyłączona

Ciekawostki o piernikach

Możliwość komentowania Ciekawostki o piernikach została wyłączona

Create AccountLog In Your Account