Dlaczego turyści odwiedzają Chile

Dlaczego turyści odwiedzają Chile

Dlaczego turyści odwiedzają Chile

Szlaki turystyczne prowadzące od plaż nad oceanem po górskie szczyty, miejsca związane z imperium Inków – nie tylko to oferuje Chile, państwo w Ameryce Południowej

Bogactwo podróżniczej oferty Chile wynika w dużej mierze z jego uwarunkowań geograficznych. Jest to to kraj położony w kilku strefach klimatycznych, zachwycający różnorodnymi krajobrazami, choćby najdłuższych gór czy najsuchszej pustyni świata. To państwo objęte klamrą oceanu i gór, w której znajdziemy tak lodowce, jeziora, zawsze zielone lasy i ponad 50 wulkanów.

– Mówi się, że Chile to idealne miejsce, aby realizować szalone plany i spełniać marzenia. Zjeżdżają tam miłośnicy sportów ekstremalnych, rajdowcy, miłośnicy kultur indiańskich i wspinaczki wysokogórskiej – mówi Maciej Knopa, travel manager serwisu Fru.pl.

Muzyka i kolorowe miasteczko

Odkrywanie Chile rozpoczyna się zwykle od zwiedzania jego stolicy – Santiago, gdzie mieści się też główne i największe lotnisko tego kraju. Santiago oferuje nie tylko piękne zabytki i muzea – w tym Narodowe Muzeum Historyczne ze sztuką prekolumbijską, ale też bogate życie nocne. Bellavista, Suecia, Vitacura, Borderio czy Providencia – to rejony miasta, w których roi się od restauracji, barów i klubów, w których można przetańczyć całą noc.

150 kilometrów od stolicy, nad samym brzegiem Oceanu Spokojnego leży Valparaiso, nazywane najbardziej kolorowym miastem świata. Wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO miasto jest pełne barw dzięki staraniom swoich mieszkańców, którzy dbają, aby ich domy były zawsze świeżo i kolorowo pomalowane.

W siodle przez kraj

Chile jest ważnym miejscem na mapie świata dla miłośników jazdy konnej. Wycieczki konne po Patagonii są jednym z turystycznych hitów. Mogą trwać nawet kilkanaście dni, a ich trasy, liczące nawet setki kilometrów, biegną między innymi przez Park Narodowy Torres del Paine.

Popularnością cieszą się także rejsy rzeczne po Patagonii, podczas których można podziwiać lodowce. Jednymi z najsłynniejszych jest Serrano, znajdujący się w parku Bernardo O’Higgins (południowe Chile). Większość rejsów organizuje się tak, aby na koniec spływu umożliwić uczestnikom spacer po lodowcu.

Trekking po pustyni

W północnej części Chile spotkamy fanów trekkingu. Jest tu piaszczysto-kamienista pustynia Atacama, czyli jeden z najsuchszych terenów na Ziemi. Roztaczają się na niej iście księżycowe widoki, a miejscami jest usiana czerwonymi skałami i przypomina powierzchnię Marsa. Położone na Atakamie miasteczko Quillagua trafiło do Księgo Rekordów Guinnessa jako najbardziej suche na świecie. Od lat 70. XX wieku deszcz padał tam… trzy razy.

Punktem wypadowym trekkingowców jest zwykle położona na wysokości 2500 m.n.p.m. miejscowość San Pedro. Wycieczki zazwyczaj zaczynają się od leżącej w pobliżu Doliny Księżycowej.

Deska i fale

W Chile panują świetne warunki do surfingu. Na północy Chile fale są naprawdę mocne i tam zjeżdżają się doświadczeni surferzy, natomiast w centralnej i południowej części kraju warunki są łagodniejsze. Najbardziej znane miejsce surfingowe to Pichilemu, miasteczko leżące w centralnej części kraju.

Dostarczył infoWire.pl
Na zdjęciu: Chile. Wulkan Calbuco i jezioro Llanquihue

podobne wpisy

Batman z komiksu i Batman – prowincja Turcji

Możliwość komentowania Batman z komiksu i Batman – prowincja Turcji została wyłączona

Tintin wiecznie żywy w Brukseli

Możliwość komentowania Tintin wiecznie żywy w Brukseli została wyłączona

Poznajemy Sao Paulo, miasto w Brazylii

Możliwość komentowania Poznajemy Sao Paulo, miasto w Brazylii została wyłączona

Cieśnina Bosfor, Istambuł

Możliwość komentowania Cieśnina Bosfor, Istambuł została wyłączona

5 atrakcji turystycznych, których już nie zobaczysz

Możliwość komentowania 5 atrakcji turystycznych, których już nie zobaczysz została wyłączona

Urugwaj

Możliwość komentowania Urugwaj została wyłączona

Wesoły wieżowiec w Arequipa, Peru

Możliwość komentowania Wesoły wieżowiec w Arequipa, Peru została wyłączona

Góra Kościuszki, Australia

Możliwość komentowania Góra Kościuszki, Australia została wyłączona

Kalabria (Calabria), Włochy

Możliwość komentowania Kalabria (Calabria), Włochy została wyłączona

Dzielnica Bastiaka w Dubaju (Emiraty Arabskie)

Możliwość komentowania Dzielnica Bastiaka w Dubaju (Emiraty Arabskie) została wyłączona

Sztokholm zimą

Możliwość komentowania Sztokholm zimą została wyłączona

Złota Świątynia Dambulla

Możliwość komentowania Złota Świątynia Dambulla została wyłączona

Create AccountLog In Your Account