Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera

Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera

Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera

Możliwość komentowania Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA

Wielka Gala – 118. Świąteczny Salon Artystyczny
KONCERT KRZYSZTOFA MEDYNY –  MALARSTWO EWY ZELLER
• W niedzielę 9 grudnia br. o godz. 16:30 w Druch Studio Gallery rozpocznie się 118. Świąteczny Salon Artystyczny w ramach którego otwarta zostanie wystawa malarstwa „EWA ZELLER – Painting – Recent Artworks”. Artystka zaprezentuje serię kilkunastu swoich najnowszych obrazów olejnych, pasteli i rysunków. Wstęp wolny.

O godzinie 18:00 rozpocznie się druga cześć salonu czyli koncert saksofonisty Krzysztofa Medyny, na którą obowiązywać będą bilety wstępu cenie18 dol. (w rezerwacji) i 20 dol. (przy wejściu). Czeka nas sporo dobrej muzyki oraz komentarzy saksofonisty. Znany w USA i w Polsce muzyk wystąpi w naszej galerii już po raz piąty. Krzysztof Medyna koncertuje solo lub ze swoją grupą muzyczną zarówno w nowojorskich klubach jazzowych jak i w Polsce. Od lat promuje muzykę słynnego polskiego kompozytora Krzysztofa Komedy. Komponuje również własne utwory i gra muzykę o szerokiej gamie repertuarowej. Jest laureatem wielu festiwali jazzowych. Niedawno koncertował w nowojorskiej Fundacji Kościuszkowskiej razem z pianistą Adamem Makowiczem. Bardzo często gra na wernisażach znanej grupy artystycznej „Emocjonaliści” utworzonej i prowadzonej przez artystę rzeźbiarza prof. Lubomira Tomaszewskiego. Mamy nadzieję, że – wzorem lat poprzednich – koncert Krzysztofa Medyny ściągnie do naszej galerii komplet widzów.

Na ilustracji powyżej: plakat przygotowany przez Krzysztofa Medynę

KABARET „ODLOT” I WYSTAWA MALARSTWA W BALTIMORE   
• 1 grudnia b.r. na łamach „Nowego Dziennika” ukazał się obszerny artykuł Janusza Szlechty o występie Kabaretu „Odlot” w składzie: Ryszard Druch, Leszek Kuciarski, Tadeusz Turkowski i Janusz Szlechta w Notre Dame of Maryland University w Baltimore, MD oraz o towarzyszącej mu wystawie malarstwa: Katarzyny Baryłki, Anna Bis, Ryszarda Drucha, Barbary Gruszki, Yu-Ching Huang, Haliny Nawrot, Katarzyny Iwaniec, Jadwigi „Heidi” Jędrzejczyk, Marii Sidor, Jolanty Wolskiej i Ewy Zeller zorganizowanej przez Druch Studio Gallery. Impreza w Baltimore odbyła się 18 listopada br. jako Jesienny Salon Artystyczny i zorganizowana została przez Jacka Sołtysa, Annę Nejman i grupę ich przyjaciół.

POLSKI TEATR W FILADELFII

• Polski Teatr Dramatyczny im. Adama Mularczyka w Filadelfii prowadzony przez Zofię Mularczyk zaprasza do obejrzenia komedii muzycznej p.t. „Rozkoszna dziewczyna” pióra Ralfa Benetzky’ego w przeróbce Juliana Tuwima, którą wyreżyserowała Helena Morawska-White. Premierowe przedstawienie odbędzie w sobotę 8 grudnia 2012 roku o 18:00 na scenie Domu Polskiego przy 9150 Academy Road w Filadelfii. Bilety wstępu w cenie 20 dolarów będą do nabycia przy wejściu na przedstawienie. Dla uczącej się młodzieży – bilety zniżkowe.

„POLITYCY W KARYKATURZE” – WARSZTATY ARTYSTYCZNE RYSZARDA DRUCHA
• W dniach 21 i 23 listopada 2012 r. Ryszard Druch prowadził w Polsce swoje autorskie warsztaty karykatury dla młodzieży. Pierwsze odbyły się w Zamku w Łosiowie pod Opolem (siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Rolniczego kierowana przez Henryka Zamojskiego), a drugie w Państwowym Gimnazjum Nr 4 w Opolu, gdzie warsztaty po raz drugi pomógł zorganizować Grzegorz Pielak – zastępca dyrektora szkoły. Relację z warsztatów zarejestrowała ekipa TV Opole, a w lokalnej „Gazecie Wyborczej” ukazała się prasowa wzmianka.

Wykład w Filadelfii
POEZJA ANNY NEJMAN W POLSKIM UNIWERSYTECIE LUDOWYM
• Polski Uniwersytet Ludowy w Filadelfii prowadzony przez dr. Janusza Romańskiego organizuje w niedzielę 2 grudnia br. o godzinie 15:00 kolejny wykład w Domu Polskim przy 9150 Academy Rd. Wieczór poetycko-muzyczny zaprezentuje poetka Anna Nejman z Baltimore, MD, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Druch Studio Gallery organizuje wyjazd na tę imprezę (zbiórka chętnych o godzinie 14:20).

podobne wpisy

Dom Krakowski w Norymberdze, Niemcy

Możliwość komentowania Dom Krakowski w Norymberdze, Niemcy została wyłączona

Echa rapsodów galicyjskich

Możliwość komentowania Echa rapsodów galicyjskich została wyłączona

Unia Polskich Motocyklistów Świata Orzeł Biały – Chicago, USA

Możliwość komentowania Unia Polskich Motocyklistów Świata Orzeł Biały – Chicago, USA została wyłączona

SC Polonia Hannover e.V, Niemcy

Możliwość komentowania SC Polonia Hannover e.V, Niemcy została wyłączona

Leeds-Manchester.pl czyli Polonia Północnej Anglii

Możliwość komentowania Leeds-Manchester.pl czyli Polonia Północnej Anglii została wyłączona

Polski Klub w Denver, Kolorado, USA

Możliwość komentowania Polski Klub w Denver, Kolorado, USA została wyłączona

Chorwacja. Śladami Polaków na Šolcie

Możliwość komentowania Chorwacja. Śladami Polaków na Šolcie została wyłączona

Parada 3 Maja. Chicago, 2016

Możliwość komentowania Parada 3 Maja. Chicago, 2016 została wyłączona

Klub Polskich Seniorów w Calgary, Kanada

Możliwość komentowania Klub Polskich Seniorów w Calgary, Kanada została wyłączona

Polska Inspiruje – ciekawa aplikacja dla dzieci

Możliwość komentowania Polska Inspiruje – ciekawa aplikacja dla dzieci została wyłączona

Przegląd Australijski – portal Polonii w Australii

Możliwość komentowania Przegląd Australijski – portal Polonii w Australii została wyłączona

Polska Macierz Szkolna (PMS) – Londyn

Możliwość komentowania Polska Macierz Szkolna (PMS) – Londyn została wyłączona

Create AccountLog In Your Account