Knock Art w Londynie zaprasza

Knock Art w Londynie zaprasza

Knock Art w Londynie zaprasza

Możliwość komentowania Knock Art w Londynie zaprasza została wyłączona

24. maja 2013 rozpocznie się nowy cykl interdyscyplinarnych imprez kulturalnych Knock Art, przygotowany przez Polish Artists in London – PAiL

W ciągu kolejnych trzech miesięcy Knock Art obejmie zasięgiem wschodni i zachodni Londyn – od Polish Jazz Cafe POSK (Hammersmith) do centrum kulturalnego RichMix (Shoreditch). Czekają nas wieczory muzyczne, wizualne, filmowe i teatralne, na których zaprezentują się twórcy polskiego pochodzenia u progu swojej kariery oraz artyści innych narodowości.

Terminarz:
24 maja/ 14 czerwca w Polish Jazz Cafe POSK
13 lipca w RichMix
19 & 21 lipca w Polish Jazz Cafe POSK

Knock Art, to okazja do spotkania osób interesujących się sztuką i nawiązania nowych znajomości. Wydarzenia Knock Art są skierowane do publiczności polsko i nie-polskojęzycznej. Szczególnie mile widziane są osoby, które pierwszy raz będą uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym przez PAiL.

PROGRAM WYDARZEŃ

Cykl Knock Art odbędzie się w trzech Rundach – w maju, czerwcu i lipcu w Polish Jazz Cafe POSK (Hammersmith) i RichMix (Shoreditch).

Runda 1
piątek 24 maja/ godz. 19:00
miejsce: Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilety: L10 (do kupienia przed rozpoczęciem)

Podczas inauguracyjnej Rundy 1 podziemia Jazz Cafe zabrzmią dźwiękami muzyki eksperymentalnej w wykonaniu Soma Ansamble (6-osobowego zespołu londyńskiego, ich muzyka to wybuchowa mieszanka dub’u i jazzu i metalu) oraz MC GIN – mistrza beatboxingu. Oprawy wizualnej dostarczy Paulski i jego analogowe Nano Projections kreowane na żywo z udziałem publiczności. Artyści spod szyldu DoopArt Gallery zaprezentują swoje prace wykonane nietypowymi metodami. Będzie różnorodnie i prowokacyjnie. Część networkingowa wieczoru przebiegnie przy muzyce DJ Tru Feel\’a (inspirowanej hip-hopem lat 90tych i dźwiękami wszechświata), a każdy uczestnik będzie miał możliwość skosztowania specjałów kuchni polskiej przygotowanych przez Mamuśkę!

Runda 2
piątek 14 czerwca/ godz. 19:00
miejsce: Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilety: L10 (do kupienia bezpośrednio przed rozpoczęciem)

Finał konkursu filmowego Cut it Short! oraz przegląd wybranych form krótkometrażowych. Do wzięcia udziału zapraszamy zarówno twórców krótkich filmów, dokumentów, animacji, video-instalacji i teledysków. Zwycięski film zostanie pokazany na PLAY POLAND 2013 FILM FESTIVAL w Londynie, a reżyser otrzyma nagrodę pieniężną. Imprezę uwieczni audio-wizualny set Adriana Magrysa z Lanquidity Rec (wytwórnia promuje polską muzykę eksperymentalną: jazz, funk i soul; Lanquidity Rec wydała płyty zespołów Speakers Corner Quartet, Contemporary Noise Quintet, Baaba). W części networkingowej nie zabraknie polskich przysmaków Mamuśki!

Runda 3
sobota 13 lipca/ godz. 17:00, 18:30, 21:00
miejsce: RichMix, Venue 1 & Venue 2/ 35- 47 Bethnal Green Road, Londyn, E16LA/
najbliższa stacja metra: Shoreditch High Street
Bilety: L5/ L10/ L15 (do kupienia na www.richmix.org.uk i przed rozpoczęciem)

Złożona z trzech części Runda 3 jest adresowana do sympatyków teatru, muzyki jak i sztuk wizualnych. Na rozpoczęcie wieczoru w ramach mini festivalu Overtone zaprezentują się najciekawsze młode zespoły z Londynu – od elektroniki po akustyczne granie, a wszystko z elementem inspirowanym polskimi kompozycjami. Następnie premiera „Romanians” – dwujęzycznej sztuki teatralnej, na podstawie twórczości Doroty Masłowskiej z udziałem brytyjskich i polskich aktorów. Reżyseria: Margot Przymierska. Ponadto, KinoVisio” czyli ekscytującą wizualna podróż do własnego wnętrza, kreowana na żywo przy użyciu projekcji analogowych Paulski Art. Na zakończenie więcej muzyki oraz networking podsycany przekąskami od Mamuśki!

„Romanians” EXTRA!
czwartek 18, piątek 19, niedziela 21 lipca/ godz. 19:00
miejsce: Polish Jazz Cafe POSK/ 238-246 King Street, London, W6 0RF
najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park, Hammersmith
Bilety: wstęp wolny/ datki mile widziane

Dodatkowe pokazy spektaklu „Romanians” – zabawnej opowieści o dwójce bohaterów, którzy po intensywnej nocy zakrapianej alkoholem znaleźli się na skraju drogi w lesie. Z czasem komiczne wypadki przeradzają się w desperackie próby wydostania się z impasu. Czy napotkane w podróży osoby: dobrze ułożony kierowca, pracownicy przydrożnego baru, kobieta zza zakrętu i pustelnik – okażą się dla dwójki wybawieniem czy powodem dalszych frustracji? Kim są bohaterowie sztuki „Romanians” i dlaczego znaleźli się w tej koszmarnej podróży razem?
Nowa adaptacja sztuki Doroty Masłowskiej w wykonaniu polsko-brytyjskiej grupy aktorów, pod kierunkiem Margot Przymierskiej. „Romanians” podejmuje próbę pogodzenia kwestii języka polskiego i angielskiego we współczesnej dramaturgii.
Na zakończenie wieczoru: muzyka na żywo.

O organizatorach
PAiL czyli Polish Artists in London, to organizacja non-for-profit, powstała w 2011 roku, w celu aktywizacji polskiego środowiska artystycznego w Wielkiej Brytanii. Jej celem jest promocja i rozpowszechnianie polskiej kultury i sztuki w świadomości lokalnych i globalnych odbiorców, poprzez inicjowanie współpracy artystyczno-kulturowej, kreowanie awangardowego programu artystycznego, odzwierciedlającego różnorodność kulturową lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem powiązań między Polską a Wielką Brytanią.

podobne wpisy

Niedźwiedź spod Monte Cassino ma pomnik

Możliwość komentowania Niedźwiedź spod Monte Cassino ma pomnik została wyłączona

Nasz Głos – polski tygodnik w Irlandii

Możliwość komentowania Nasz Głos – polski tygodnik w Irlandii została wyłączona

Najmniejszy wieżowiec w Newry, Irlandia Północna

Możliwość komentowania Najmniejszy wieżowiec w Newry, Irlandia Północna została wyłączona

Polski humor we włoskim Terni

Możliwość komentowania Polski humor we włoskim Terni została wyłączona

Za co Islandczycy kochają Polskę?

Możliwość komentowania Za co Islandczycy kochają Polskę? została wyłączona

Atlantycka Tęcza Karykatury

Możliwość komentowania Atlantycka Tęcza Karykatury została wyłączona

Wesoły Wieżowiec w Rzymie

Możliwość komentowania Wesoły Wieżowiec w Rzymie została wyłączona

Cracovia Club – czyli polska piłka nożna w Australii

Możliwość komentowania Cracovia Club – czyli polska piłka nożna w Australii została wyłączona

O najmniejszym wieżowcu na Manhattanie w Anglii

Możliwość komentowania O najmniejszym wieżowcu na Manhattanie w Anglii została wyłączona

Link to Poland ma rok

Możliwość komentowania Link to Poland ma rok została wyłączona

Nasza Floryda – portal

Możliwość komentowania Nasza Floryda – portal została wyłączona

Internetowy portal Polonii węgierskiej

Możliwość komentowania Internetowy portal Polonii węgierskiej została wyłączona

Create AccountLog In Your Account