A może kolorowe soczewki kontaktowe?

A może kolorowe soczewki kontaktowe?

A może kolorowe soczewki kontaktowe?

Możliwość komentowania A może kolorowe soczewki kontaktowe? została wyłączona

Wśród osób, które cenią sobie modny wygląd i lubią zaskakiwać przyjaciół niezwykłymi kreacjami, coraz większą popularnością cieszą się kolorowe soczewki kontaktowe. To dzięki nim można podkreślić naturalny kolor swoich oczu, lub przeistoczyć się w potwora czy postać z filmu. Niektórzy jednak zastanawiają się, czy tego typu dekoracja okaże się w pełni bezpieczna i nie uszkodzi im wzroku. Przyjrzyjmy się więc, na co warto zwrócić uwagę przy użytkowaniu kolorowych soczewek i jaki model kontaktów najlepiej wybrać

Dlaczego kolorowe?

Barwione soczewki kontaktowe wyglądają bardzo podobnie do zwykłych. Dodatkowo charakteryzują się delikatnym odcieniem, który ma za zadanie podkreślenie naturalnego koloru oczu użytkownika. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się w przypadku osób z jasnymi tęczówkami. Na ciemnym tle efekt może okazać się niezauważalny.

Z kolei wersje szkieł zawierające nieprzejrzyste pierścienie z barwnika kompletnie maskują tęczówkę, nieraz zupełnie zmieniając jej wygląd. Światło dostaje się do źrenicy przez przezroczysty obszar w środku soczewki, natomiast kolorowa otoczka pozwala na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych. Niekiedy model projektuje się w ten sposób, aby pomógł użytkownikowi naśladować zwierzęta lub mityczne postacie, nadając oczom kocie cechy lub wampirzy wygląd.

Okulista doradzi

Przy zakupie pierwszych kolorowych soczewek kontaktowych warto odwiedzić gabinet optyczny, aby specjalista pomógł zdecydować, czy potrzebne są modele korekcyjne, czy wystarczą tylko kosmetyczne. Niektórzy decydują się na połączenie wersji kosmetycznej soczewek kontaktowych z okularami korekcyjnymi. Poza tym, kluczową sprawę stanowi dobór właściwego rozmiaru soczewki, ponieważ zbyt mała może sprawiać dyskomfort, natomiast za duża – niespodziewanie wypaść z oka podczas jej użytkowania.

Jeśli szkła kontaktowe będą noszone na co dzień, warto wybrać model przeznaczony do długotrwałego użytkowania, który okaże się najbardziej ekonomiczny. Z kolei jeżeli użytkownik regularnie podróżuje, korzysta z basenu, lub przebywa w piaszczystych miejscach, lepiej zakupić wariant przeznaczony do częstej wymiany, aby nie trzeba było zajmować się konserwacją kontaktów.

oczy ciekawostki dotyczące wzroku oko wzrok kolor oczu fakty o oczach

Jednorazówki

W przypadku, gdy kupujący decyduje się na krzykliwe i kolorowe soczewki kontaktowe, które przeznaczy do noszenia na imprezy i wypady nocne, w grę wchodzą tylko jednorazówki. Podczas zabawy na soczewkach osiada puder i resztki makijażu, a dym papierosowy wgryza się w powierzchnię błonki, podczas gdy oczy się coraz bardziej męczą. Dlatego też lepiej po party wyrzucić ozdobę, a przy następnym wyjściu założyć świeże kolorowe kontakty.

Przy zakupie u optyka pierwszych ozdobnych soczewek kontaktowych warto poćwiczyć ich prawidłowe zakładanie do oczu, gdyż opanowanie odruchu zamykania oka na widok ciała obcego wymaga nieco praktyki. Należy także pamiętać, aby kupić niezbędnie przybory do pielęgnacji szkieł kontaktowych przeznaczonych do długotrwałego użytkowania, takie jak pojemnik i płyn do pielęgnacji. Dobry okulista pomoże klientowi nałożyć soczewki i dokładnie wyjaśni, jak je bezpiecznie użytkować.

Kolorowe soczewki kontaktowe stanowią ciekawy pomysł na poprawę wyglądu oczu. Można wybrać zarówno prosty model szkiełek, który delikatnie podkreśli naturalny kolor tęczówki, jak i szalony design, przeznaczony do zaskakiwania widzów na imprezach. Najlepiej dobierać kontakty w gabinecie optycznym, aby posłużyły użytkownikowi na długo.

Tekst: Super Polonia

Zobacz też:
> Ciekawostki o wzroku
> Ciekawostki o okularach
> Brwi

podobne wpisy

IV Manufaktura Satyry rozstrzygnięta

Możliwość komentowania IV Manufaktura Satyry rozstrzygnięta została wyłączona

Księżycowy krajobraz na skórze po trądziku

Możliwość komentowania Księżycowy krajobraz na skórze po trądziku została wyłączona

Karykaturzysta na imprezie – dobry pomysł?

Możliwość komentowania Karykaturzysta na imprezie – dobry pomysł? została wyłączona

10 ton petów z włoskich plaż

Możliwość komentowania 10 ton petów z włoskich plaż została wyłączona

Status przepisów dotyczących kasyn internetowych w Polsce

Możliwość komentowania Status przepisów dotyczących kasyn internetowych w Polsce została wyłączona

Tradycyjne tureckie przysmaki

Możliwość komentowania Tradycyjne tureckie przysmaki została wyłączona

Ubezpieczenie smartfona dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich

Możliwość komentowania Ubezpieczenie smartfona dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich została wyłączona

10 informacji i ciekawostek o Krakowie

Możliwość komentowania 10 informacji i ciekawostek o Krakowie została wyłączona

Plaże dla naturystów w Polsce

Możliwość komentowania Plaże dla naturystów w Polsce została wyłączona

Problem z nadmierną potliwością

Możliwość komentowania Problem z nadmierną potliwością została wyłączona

Mundial 2018 w Rosji. Grupa C: Australia, Francja, Peru, Dania

Możliwość komentowania Mundial 2018 w Rosji. Grupa C: Australia, Francja, Peru, Dania została wyłączona

EKUZ – wszystko, co musisz wiedzieć, aby poczuć się bezpiecznie za granicą

Możliwość komentowania EKUZ – wszystko, co musisz wiedzieć, aby poczuć się bezpiecznie za granicą została wyłączona

Create AccountLog In Your Account