A może kolorowe soczewki kontaktowe?

A może kolorowe soczewki kontaktowe?

A może kolorowe soczewki kontaktowe?

Możliwość komentowania A może kolorowe soczewki kontaktowe? została wyłączona

Wśród osób, które cenią sobie modny wygląd i lubią zaskakiwać przyjaciół niezwykłymi kreacjami, coraz większą popularnością cieszą się kolorowe soczewki kontaktowe. To dzięki nim można podkreślić naturalny kolor swoich oczu, lub przeistoczyć się w potwora czy postać z filmu. Niektórzy jednak zastanawiają się, czy tego typu dekoracja okaże się w pełni bezpieczna i nie uszkodzi im wzroku. Przyjrzyjmy się więc, na co warto zwrócić uwagę przy użytkowaniu kolorowych soczewek i jaki model kontaktów najlepiej wybrać

Dlaczego kolorowe?

Barwione soczewki kontaktowe wyglądają bardzo podobnie do zwykłych. Dodatkowo charakteryzują się delikatnym odcieniem, który ma za zadanie podkreślenie naturalnego koloru oczu użytkownika. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się w przypadku osób z jasnymi tęczówkami. Na ciemnym tle efekt może okazać się niezauważalny.

Z kolei wersje szkieł zawierające nieprzejrzyste pierścienie z barwnika kompletnie maskują tęczówkę, nieraz zupełnie zmieniając jej wygląd. Światło dostaje się do źrenicy przez przezroczysty obszar w środku soczewki, natomiast kolorowa otoczka pozwala na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych. Niekiedy model projektuje się w ten sposób, aby pomógł użytkownikowi naśladować zwierzęta lub mityczne postacie, nadając oczom kocie cechy lub wampirzy wygląd.

Okulista doradzi

Przy zakupie pierwszych kolorowych soczewek kontaktowych warto odwiedzić gabinet optyczny, aby specjalista pomógł zdecydować, czy potrzebne są modele korekcyjne, czy wystarczą tylko kosmetyczne. Niektórzy decydują się na połączenie wersji kosmetycznej soczewek kontaktowych z okularami korekcyjnymi. Poza tym, kluczową sprawę stanowi dobór właściwego rozmiaru soczewki, ponieważ zbyt mała może sprawiać dyskomfort, natomiast za duża – niespodziewanie wypaść z oka podczas jej użytkowania.

Jeśli szkła kontaktowe będą noszone na co dzień, warto wybrać model przeznaczony do długotrwałego użytkowania, który okaże się najbardziej ekonomiczny. Z kolei jeżeli użytkownik regularnie podróżuje, korzysta z basenu, lub przebywa w piaszczystych miejscach, lepiej zakupić wariant przeznaczony do częstej wymiany, aby nie trzeba było zajmować się konserwacją kontaktów.

oczy ciekawostki dotyczące wzroku oko wzrok kolor oczu fakty o oczach

Jednorazówki

W przypadku, gdy kupujący decyduje się na krzykliwe i kolorowe soczewki kontaktowe, które przeznaczy do noszenia na imprezy i wypady nocne, w grę wchodzą tylko jednorazówki. Podczas zabawy na soczewkach osiada puder i resztki makijażu, a dym papierosowy wgryza się w powierzchnię błonki, podczas gdy oczy się coraz bardziej męczą. Dlatego też lepiej po party wyrzucić ozdobę, a przy następnym wyjściu założyć świeże kolorowe kontakty.

Przy zakupie u optyka pierwszych ozdobnych soczewek kontaktowych warto poćwiczyć ich prawidłowe zakładanie do oczu, gdyż opanowanie odruchu zamykania oka na widok ciała obcego wymaga nieco praktyki. Należy także pamiętać, aby kupić niezbędnie przybory do pielęgnacji szkieł kontaktowych przeznaczonych do długotrwałego użytkowania, takie jak pojemnik i płyn do pielęgnacji. Dobry okulista pomoże klientowi nałożyć soczewki i dokładnie wyjaśni, jak je bezpiecznie użytkować.

Kolorowe soczewki kontaktowe stanowią ciekawy pomysł na poprawę wyglądu oczu. Można wybrać zarówno prosty model szkiełek, który delikatnie podkreśli naturalny kolor tęczówki, jak i szalony design, przeznaczony do zaskakiwania widzów na imprezach. Najlepiej dobierać kontakty w gabinecie optycznym, aby posłużyły użytkownikowi na długo.

Tekst: Super Polonia

Zobacz też:
> Ciekawostki o wzroku
> Ciekawostki o okularach
> Brwi

podobne wpisy

Jaki sprzęt AGD kupić na parapetówkę?

Możliwość komentowania Jaki sprzęt AGD kupić na parapetówkę? została wyłączona

HMS Diamond w Gdyni

Możliwość komentowania HMS Diamond w Gdyni została wyłączona

Turcja. Zabytki UNESCO – wystawa w Poznaniu

Możliwość komentowania Turcja. Zabytki UNESCO – wystawa w Poznaniu została wyłączona

Kleszcz – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Kleszcz – 10 ciekawostek została wyłączona

Jak człowiek ujarzmia przyrodę. Rzeki

Możliwość komentowania Jak człowiek ujarzmia przyrodę. Rzeki została wyłączona

Muzyka Mozarta żeby dziecko było inteligentne?

Możliwość komentowania Muzyka Mozarta żeby dziecko było inteligentne? została wyłączona

Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Możliwość komentowania Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże została wyłączona

Tanie bilety lotnicze – jak kupić? Poradnik

Możliwość komentowania Tanie bilety lotnicze – jak kupić? Poradnik została wyłączona

Zadziwiające ciekawostki o zimie

Możliwość komentowania Zadziwiające ciekawostki o zimie została wyłączona

Oferty bankowe dla nowych klientów

Możliwość komentowania Oferty bankowe dla nowych klientów została wyłączona

Sporty zimowe dla początkujących

Możliwość komentowania Sporty zimowe dla początkujących została wyłączona

10 informacji i ciekawostek o Krakowie

Możliwość komentowania 10 informacji i ciekawostek o Krakowie została wyłączona

Create AccountLog In Your Account