Kontakt

Kontakt

SuperPolonia.info

• Jeśli masz informację, propozycję – zapraszamy do kontaktu. Odpisujemy na bieżąco.

• Ciekawe inicjatywy obejmujemy patronatem medialnym.

• Publikujemy też informacje promocyjne (portale: SuperPolonia.info oraz Sadurski.com), wystawiamy faktury VAT.

dobryhum@wa.onet.pl

 

SuperPolonia – INFO:

Wystartowaliśmy w 2011 r., a siedzibą naszej redakcji jest Warszawa, stolica Polski. W 2018 r. zmieniliśmy layout, aby dobrze wyglądać w każdym urządzeniu podłączonym do sieci Internet. Od tego czasu, że nasze statystyki rosną.

Jesteśmy osobami prywatnymi zainteresowani podróżami, życiem polonijnym i nie tylko, nie związanymi z żadną organizacją rządową, polityczną czy biznesową. Na powstanie, redagowanie i utrzymanie portalu, od nikogo z zewnątrz nie otrzymaliśmy finansowego wsparcia. Czasami wspierają nas reklamodawcy.

super polonia

Kategorie portalu

Podróże – zdjęcia i informacje o ciekawych miejscach na świecie.
Turystyka – informacje o podróżowaniu po świecie, destynacje warte odwiedzenia, ciekawostki o państwach i miastach.
Ciekawostki polskie – pozytywne informacje i ciekawostki z Polski, informacje i ciekawostki o miastach, zabytkach i ciekawych miejscach w Polsce.
Polonia – informacje o Polakach za granicą, życie Polonii. Organizacje polonijne, kluby sportowe, zespoły folklorystyczne, szkoły, biblioteki. Także polonijne portale internetowe, polonijna prasa i audycje radiowe – czyli polskojęzyczne media na świecie.
Humor – dowcipy i anegdoty na poprawę humoru.
Inne – pozostałe informacje nie mieszczące się w innych kategoriach.

Szefem portalu jest Szczepan Sadurski – polski satyryk, rysownik, karykaturzysta i dziennikarz. Starsi pamiętają jego rysunki m.in. ze „Szpilek”. Młodsi z „Dobrego Humoru” i innych ogólnopolskich czasopism, którymi Sadurski kierował przez ponad 20 lat, z portalu Sadurski.com i nie tylko. Jest przewodniczącym Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) – międzynarodowej organizacji ludzi z dużym poczuciem humoru, której składka członkowska wynosi… 3 uśmiechy dziennie. Ilustruje książki, tworzy rysunki humorystyczne dla prasy i na potrzeby reklamy, udziela wywiadów, jest zapraszany do programów telewizyjnych. I rysuje dużo karykatur portretowych. W Nowym Jorku napisano,  że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Co jakiś czas jest zapraszany na imprezy polonijne (wystawy, rysowanie karykatur, spotkania z Polonią). O niektórych wydarzeniach tego typu informuje Super Polonia.

Zaproszenie do współpracy

Chciałbyś o czymś napisać, poinformować? Mieszkasz w innym kraju, mówisz po polsku i w twoim środowisku dzieje się coś ciekawego? A może po prostu chciałbyś o czymś  napisać i podzielić się tym z naszymi czytelnikami? Może interesujesz się podróżami i czasem o tym piszesz? Zapraszamy do kontaktu.

Jeśli jakaś treść jest zdezaktualizowana (chodzi o informacje o mediach i organizacjach polonijnych), prosimy o kontakt. Jeśli twojej organizacji czy medium polonijnego jeszcze u nas nie ma – sam możesz o tym napisać – chętnie umieścimy informację wraz z linkiem.

  • Propozycja dla prasy polonijnej, portali: rysunki humorystyczne Sadurskiego do publikacji.
  • Propozycja dla organizacji polonijnych, szkół: humorystyczne rysunki Sadurskiego na wystawę, Polskie stroje ludowe na wesoło – rysunki wysłane e-mailem, z których można zrobić ekspozycję przy okazji np. spotkania.
  • Dla Polaków za granicą: Spotkanie z Polonią, połączone z wystawą polskiego humoru, rysowaniem karykatur na żywo. Jeśli masz pomysły i propozycje – napisz e-maila.

facebook

Uwaga. Z powodu zmian algorytmów Google, na początku 2020 r. wyniki strony głównej i wszystkich podstron w tej wyszukiwarce dramatycznie spadły. Powód? Najprawdopodobniej „algorytmy” wyszukiwarki uznały, że duża liczba linków do organizacji, serwisów internetowych i mediów polonijnych, jest podejrzana. Podjęliśmy decyzję, że sukcesywnie będziemy usuwać linki na tych podstronach, pozostawiając jedynie nieklikalny adres do tych stron (nie dotyczy osób/organizacji, z którymi mieliśmy kontakt przez pocztę elektroniczną). Przy okazji kasujemy informacje gdy okazuje się, że strona www już nie istnieje, zatem najprawdopodobniej organizacja polonijna już nie działa.

 

Create AccountLog In Your Account