Kontakt

Kontakt

SuperPolonia.info

• Jeśli masz informację, propozycję – zapraszamy do kontaktu. Odpisujemy na bieżąco.

• Ciekawe inicjatywy obejmujemy patronatem medialnym.

• Publikujemy też informacje promocyjne, wystawiamy faktury VAT.

dobryhum@wa.onet.pl

 

SuperPolonia.info

Wystartowaliśmy w 2011 r. i naszą siedzibą jest Warszawa, stolicy Polski. W 2018 r. zmieniliśmy layout, aby dobrze wyglądać w każdym urządzeniu podłączonym do sieci Internet. Jesteśmy osobami prywatnymi zainteresowani podróżami, życiem polonijnym i nie tylko, nie związanymi z żadną organizacją rządową, polityczną czy biznesową. Na powstanie, redagowanie i utrzymanie portalu, od nikogo z zewnątrz nie otrzymaliśmy finansowego wsparcia, robimy to z własnych pieniędzy, czasami przy wsparciu reklamodawców.

super polonia

Kategorie portalu

Podróże – zdjęcia i informacje o ciekawych miejscach na świecie.
Turystyka – informacje o podróżowaniu i przydatne podczas bliskich i dalekich podróży.
Ciekawostki polskie – pozytywne informacje i ciekawostki z Polski, informacje i ciekawostki o miastach, zabytkach i ciekawych miejscach w Polsce.
Polonia – informacje o Polakach za granicą, życie Polonii. Organizacje polonijne, kluby sportowe, zespoły folklorystyczne, szkoły, biblioteki. Także polonijne portale internetowe, polonijna prasa i audycje radiowe – czyli polskojęzyczne media na świecie.
Humor – dowcipy i anegdoty na poprawę humoru.
Inne – pozostałe informacje nie mieszczące się w pozostałych kategoriach.

Szefem portalu jest Szczepan Sadurski – polski satyryk, rysownik, karykaturzysta i dziennikarz. Starsi pamiętają jego rysunki m.in. ze „Szpilek”. Młodsi z „Dobrego Humoru” i innych czasopism, którymi Sadurski kierował przez ponad 20 lat, z portalu Sadurski.com i nie tylko. Jest przewodniczącym Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) – międzynarodowej organizacji ludzi z dużym poczuciem humoru, której składka członkowska wynosi… 3 uśmiechy dziennie. Ilustruje książki, tworzy rysunki humorystyczne dla prasy i na potrzeby reklamy, udziela wywiadów, jest zapraszany do programów telewizyjnych. I rysuje dużo karykatur portretowych. W Nowym Jorku napisano,  że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Co jakiś czas jest zapraszany na imprezy polonijne (wystawy, rysowanie karykatur, spotkania z Polonią). O niektórych wydarzeniach tego typu informuje Super Polonia.

Zaproszenie do współpracy

Chciałbyś o czymś napisać, poinformować? Mieszkasz w innym kraju, mówisz po polsku i w twoim środowisku dzieje się coś ciekawego? A może po prostu chciałbyś o czymś  napisać i podzielić się tym z naszymi czytelnikami? Może interesujesz się podróżami i czasem o tym piszesz?

Zapraszamy do kontaktu.

Jeśli jakaś treść jest zdezaktualizowana (chodzi o informacje o mediach i organizacjach polonijnych), prosimy o informację. Jeśli twojej organizacji czy medium polonijnego (w tym serwisy internetowe) jeszcze u nas nie ma – sam możesz o tym napisać – chętnie umieścimy informację wraz z linkiem.

  • Propozycja dla prasy polonijnej, portali: rysunki humorystyczne Sadurskiego.
  • Propozycja dla organizacji polonijnych, szkół: humorystyczne rysunki Sadurskiego na wystawę, Polskie stroje ludowe na wesoło – rysunki wysłane e-mailem, z których można zrobić ekspozycję przy okazji np. spotkania.
  • Dla Polaków za granicą: Spotkanie z Polonią, połączone z wystawą polskiego humoru, rysowaniem karykatur na żywo.

    Jeśli masz pomysły i propozycje – napisz e-maila.

facebook

 

Create AccountLog In Your Account