Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Możliwość komentowania Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże została wyłączona

Utrata pieniędzy i dokumentów na wakacjach to jeden z najgorszych możliwych scenariuszy. Warto wykupić z wyprzedzeniem polisę i wiedzieć wcześniej, przed czym konkretnie chroni ubezpieczenie od kradzieży

Różne rodzaje polis w podróży

Na początek warto znać różnicę pomiędzy ubezpieczeniem podróżnym, a samym ubezpieczeniem od kradzieży konkretnego sprzętu. Ubezpieczenie podróżne obejmuje wszystkie zdarzenia, które mogą zaistnieć w trakcie wycieczki – jak choroba, wypadek czy kradzież. Tu przeczytasz, jak pomoże ubezpieczyciel w takich sytuacjach: https://kioskpolis.pl/okradziono-cie-w-podrozy-sprawdz-jak-ubezpieczyciel-moze-pomoc/. Z kolei ubezpieczenie bagażu obejmuje tylko zdarzenia związane z utratą walizki czy plecaka. Możesz też ubezpieczyć sprzęt sportowy, jeśli jedziesz na narty czy kajaki.

Wyjątki od ubezpieczenia przed kradzieżą

Zanim wyjedziesz, bardzo dokładanie przeanalizuj, od czego chroni polisa od kradzieży. Niektórym posiadanie ubezpieczenia daje pewność siebie, która bywa zgubna. Może się bowiem okazać, że ochroną objęta jest tylko walizka zamknięta w przechowalni czy pokoju hotelowym, a nie pozostawiona w lobby lub hali dworca. Czasem ubezpieczyciele bardzo szczegółowo definiują warunki. Jeśli z protokołu kradzieży spisanego przez policję wynika, że pokój w momencie kradzieży nie był zamknięty na klucz, firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty pieniędzy z polisy. Kłopotliwa może być też sytuacja, gdy ginie wszystko, łącznie z kwitem za przechowalnię czy biletem na samolot, z którego zniknął bagaż – zwykle potrzebny jest dowód powierzenia rzeczy obsłudze takich miejsc.

Sam bagaż też powinien być zamknięty i zabezpieczony. Jeśli został pozostawiony w nieodpowiednim miejscu, bo właściciel zachorował lub przydarzył mu się wypadek, to wszystko musi zostać udokumentowane: kradzież i pogorszenie stanu zdrowia czy stłuczka. To może rozczarować, bo wiele osób uważa, że ubezpieczenie od kradzieży to szybka gotówka na miejscu bez formalności. Może być odwrotnie: aby je uzyskać, po zdarzeniu trzeba będzie odbyć wizytę na policji i w urzędach. Aby protokół był wiarygodny, czasem trzeba dodatkowo powołać świadków.

Kiedy ubezpieczenie podróżne może się przydać

Czasem przepadają pieniądze i dokumenty. Dysponując wtedy numerem polisy i protokołem z kradzieży można zgłosić się do przedstawicielstwa firmy ubezpieczeniowej, by uzyskać pomoc. Dlatego lepiej zapisać numery kontaktowe w kilku miejscach.

Warto sprawdzać, jakie są wyłączenia z polisy od kradzieży. Czasem chodzi o dużą ilość gotówki czy sprzęt elektroniczny. Ktoś, kto na wakacjach lubi robić zdjęcia i ma profesjonalny sprzęt, powinien sprawdzić, czy dostanie z ubezpieczenia tyle, ile wydał na aparat i obiektywy. Pamiętaj, że obecnie telefony czy aparaty można rejestrować. Dostarczenie takich danych ubezpieczycielowi ułatwi mu szybkie podjęcie decyzji co do wypłaty środków. Aby sprzęt sportowy był objęty ochroną, czasem trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie obejmujące takie przedmioty.

podobne wpisy

10 informacji i ciekawostek o Krakowie

Możliwość komentowania 10 informacji i ciekawostek o Krakowie została wyłączona

Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego

Możliwość komentowania Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego została wyłączona

Trzy wystawy i Eryki w Rampie

Możliwość komentowania Trzy wystawy i Eryki w Rampie została wyłączona

Plaże dla naturystów w Polsce

Możliwość komentowania Plaże dla naturystów w Polsce została wyłączona

Muzyka Mozarta żeby dziecko było inteligentne?

Możliwość komentowania Muzyka Mozarta żeby dziecko było inteligentne? została wyłączona

Wyjątkowa książka pod choinkę

Możliwość komentowania Wyjątkowa książka pod choinkę została wyłączona

Popularne rasy kotów

Możliwość komentowania Popularne rasy kotów została wyłączona

Co to jest TikTok?

Możliwość komentowania Co to jest TikTok? została wyłączona

10 year challange i media społecznościowe

Możliwość komentowania 10 year challange i media społecznościowe została wyłączona

Gdzie pobiegać w Warszawie? 10 propozycji

Możliwość komentowania Gdzie pobiegać w Warszawie? 10 propozycji została wyłączona

Wrastające paznokcie – bolesny problem

Możliwość komentowania Wrastające paznokcie – bolesny problem została wyłączona

Mundial 2018 w Rosji. Grupa C: Australia, Francja, Peru, Dania

Możliwość komentowania Mundial 2018 w Rosji. Grupa C: Australia, Francja, Peru, Dania została wyłączona

Create AccountLog In Your Account