Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Możliwość komentowania Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże została wyłączona

Utrata pieniędzy i dokumentów na wakacjach to jeden z najgorszych możliwych scenariuszy. Warto wykupić z wyprzedzeniem polisę i wiedzieć wcześniej, przed czym konkretnie chroni ubezpieczenie od kradzieży

Różne rodzaje polis w podróży

Na początek warto znać różnicę pomiędzy ubezpieczeniem podróżnym, a samym ubezpieczeniem od kradzieży konkretnego sprzętu. Ubezpieczenie podróżne obejmuje wszystkie zdarzenia, które mogą zaistnieć w trakcie wycieczki – jak choroba, wypadek czy kradzież. Tu przeczytasz, jak pomoże ubezpieczyciel w takich sytuacjach: https://kioskpolis.pl/okradziono-cie-w-podrozy-sprawdz-jak-ubezpieczyciel-moze-pomoc/. Z kolei ubezpieczenie bagażu obejmuje tylko zdarzenia związane z utratą walizki czy plecaka. Możesz też ubezpieczyć sprzęt sportowy, jeśli jedziesz na narty czy kajaki.

Wyjątki od ubezpieczenia przed kradzieżą

Zanim wyjedziesz, bardzo dokładanie przeanalizuj, od czego chroni polisa od kradzieży. Niektórym posiadanie ubezpieczenia daje pewność siebie, która bywa zgubna. Może się bowiem okazać, że ochroną objęta jest tylko walizka zamknięta w przechowalni czy pokoju hotelowym, a nie pozostawiona w lobby lub hali dworca. Czasem ubezpieczyciele bardzo szczegółowo definiują warunki. Jeśli z protokołu kradzieży spisanego przez policję wynika, że pokój w momencie kradzieży nie był zamknięty na klucz, firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty pieniędzy z polisy. Kłopotliwa może być też sytuacja, gdy ginie wszystko, łącznie z kwitem za przechowalnię czy biletem na samolot, z którego zniknął bagaż – zwykle potrzebny jest dowód powierzenia rzeczy obsłudze takich miejsc.

Sam bagaż też powinien być zamknięty i zabezpieczony. Jeśli został pozostawiony w nieodpowiednim miejscu, bo właściciel zachorował lub przydarzył mu się wypadek, to wszystko musi zostać udokumentowane: kradzież i pogorszenie stanu zdrowia czy stłuczka. To może rozczarować, bo wiele osób uważa, że ubezpieczenie od kradzieży to szybka gotówka na miejscu bez formalności. Może być odwrotnie: aby je uzyskać, po zdarzeniu trzeba będzie odbyć wizytę na policji i w urzędach. Aby protokół był wiarygodny, czasem trzeba dodatkowo powołać świadków.

Kiedy ubezpieczenie podróżne może się przydać

Czasem przepadają pieniądze i dokumenty. Dysponując wtedy numerem polisy i protokołem z kradzieży można zgłosić się do przedstawicielstwa firmy ubezpieczeniowej, by uzyskać pomoc. Dlatego lepiej zapisać numery kontaktowe w kilku miejscach.

Warto sprawdzać, jakie są wyłączenia z polisy od kradzieży. Czasem chodzi o dużą ilość gotówki czy sprzęt elektroniczny. Ktoś, kto na wakacjach lubi robić zdjęcia i ma profesjonalny sprzęt, powinien sprawdzić, czy dostanie z ubezpieczenia tyle, ile wydał na aparat i obiektywy. Pamiętaj, że obecnie telefony czy aparaty można rejestrować. Dostarczenie takich danych ubezpieczycielowi ułatwi mu szybkie podjęcie decyzji co do wypłaty środków. Aby sprzęt sportowy był objęty ochroną, czasem trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie obejmujące takie przedmioty.

podobne wpisy

Karykaturzysta na imprezie – dobry pomysł?

Możliwość komentowania Karykaturzysta na imprezie – dobry pomysł? została wyłączona

Manufaktura Satyry 2018 – wyniki konkursu

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry 2018 – wyniki konkursu została wyłączona

Gdzie pobiegać w Warszawie? 10 propozycji

Możliwość komentowania Gdzie pobiegać w Warszawie? 10 propozycji została wyłączona

Dlaczego wzrasta popularność kantorów internetowych?

Możliwość komentowania Dlaczego wzrasta popularność kantorów internetowych? została wyłączona

Boże Narodzenie na Rynku w Toruniu

Możliwość komentowania Boże Narodzenie na Rynku w Toruniu została wyłączona

Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia

Możliwość komentowania Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia została wyłączona

Kołobrzeg – miasto wypoczynku

Możliwość komentowania Kołobrzeg – miasto wypoczynku została wyłączona

Jak człowiek ujarzmia przyrodę. Rzeki

Możliwość komentowania Jak człowiek ujarzmia przyrodę. Rzeki została wyłączona

Turystyka stadionowa czyli groundhopping

Możliwość komentowania Turystyka stadionowa czyli groundhopping została wyłączona

Białystok – informacje i ciekawostki

Możliwość komentowania Białystok – informacje i ciekawostki została wyłączona

Tanie bilety lotnicze – jak kupić? Poradnik

Możliwość komentowania Tanie bilety lotnicze – jak kupić? Poradnik została wyłączona

Ślub i wesele jesienią? Za i przeciw

Możliwość komentowania Ślub i wesele jesienią? Za i przeciw została wyłączona

Create AccountLog In Your Account