Najlepsze destynacje na podróż językową

Najlepsze destynacje na podróż językową

Najlepsze destynacje na podróż językową

Możliwość komentowania Najlepsze destynacje na podróż językową została wyłączona

5 najlepszych destynacji na podróż językową  w 2014 roku według Sprachcaffe.


Turystyka międzynarodowa mimo kryzysu nieprzerwanie notuje wzrost liczby wyjazdów. Najnowsze badania Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) mówią o wzrostach 3-4% w latach 2009-2012. Prognozy na przyszłość również są pozytywne i wzrost wydatków na wyjazdy zagraniczne będzie
nadal rósł. Jak pisaliśmy na SuperPolonia.info, w 2012 roku liczba turystów na świecie przekroczyła 1 miliard, a na rok 2030 prognozuje się nawet 1,8 miliarda. (Dla osób zainteresowanych dużo statystyk na ten temat na UNWTO.org). Także Sprachcaffe.com śledzi trendy wyjazdów turystycznych oraz językowych, gdzie wzrost również jest widoczny. W roku 2014 wzrost rynku podróży językowych (zagraniczne kursy językowe) ma być wyższy o ok. 5% w Polsce, w porównaniu do roku obecnego. Rok 2014 będzie ciekawy dla branży: rozwijający się rynek chiński, wzrost siły nabywczej w Indiach, rosnące zainteresowanie nauką języka hiszpańskiego.

Poniżej ranking najlepszych wg. Sprachcaffe miast w Europie, gdzie w 2014 r. warto będzie spędzić urlop, połączony z nauką języka.

1. Londyn (Anglia) – międzynarodowa stolica Wielkiej Brytanii jest najczęściej wybieranym miastem, zarówno jeśli chodzi o naukę angielskiego, jak i tradycyjnych podróży. Jeśli zależy nam na posłuchaniu brytyjskiego akcentu, Londyn będzie najlepszym wyborem. Jeśli chcemy poznać ogromne miasto żyjące 24 godziny na dobę, także będziemy usatysfakcjonowani. A dla fanów sportów jest do dyspozycji nowa infrastruktura po niedawnej Letniej Olimpiadzie.

2. Barcelona (Hiszpania) – stolica Katalonii zaprasza gorąco na naukę hiszpańskiego. Dla fanów sportu, a szczególnie piłki nożnej, odwiedzenie klubu FC Barcelona będzie dużym wydarzeniem. Dla fanów biegów polecamy maraton miejski o międzynarodowej randze (najbliższy odbędzie się w marcu 2014). Miłośnicy sztuki i kultury mogą podziwiać architekturę A.Gaudiego, a fani dobrej kuchni spróbować lokalnych potraw (np. Chuleta de cerdo lub Patatas bravas popitych Tinto de verano).

3. St. Julian’s (Malta) – słoneczna (ponad 300 dni słonecznych w roku) wioska rybacka wyrasta na popularny kurort turystyczny na wyspie. St. Julian’s położone jest na północnym wybrzeżu wyspy nad zatoką Spinola Bay i mieszka tu 7,5 tys. osób. Malta, to popularna destynacja na naukę angielskiego, a także dla fanów sportów wodnych (nurkowanie, pływanie, surfing). Nauka języka angielskiego jest tu tańsza niż w Anglii.

4. Frankfurt nad Menem (Niemcy) – biznesowa stolica Niemiec i Europy, położona blisko Polski. W tym mieście nad rzeką Men nowoczesne centrum biznesowe łączy się z zabytkową starówką. W lecie organizowanych jest wiele imprez młodzieżowych, jest pyszne lokalne piwo (Oettinger Brauerei, Paulaner), zatem dla osób młodych zainteresowanych nauką niemieckiego to miasto może być strzałem w dziesiątkę.

5. Nicea (Francja) – nadmorski kurort położony nad Lazurowym Wybrzeżem w regionie Alp Nadmorskich, zaprasza cały rok wszystkich uzależnionych od słońca i dobrej zabawy. Nauka języka w miejscu, gdzie językiem francuskim mówią wszyscy, jest szybka i przyjemna.

Więcej wakacyjnych destynacji językowych tutaj

Na zdjęciu: malownicza Malta

podobne wpisy

Stambuł i wesołe wieżowce

Możliwość komentowania Stambuł i wesołe wieżowce została wyłączona

Weston Tower – nowa wieża opactwa Westminster w Londynie

Możliwość komentowania Weston Tower – nowa wieża opactwa Westminster w Londynie została wyłączona

Ekwador. Pałac prezydencki w Quito

Możliwość komentowania Ekwador. Pałac prezydencki w Quito została wyłączona

Australia ciekawostki geograficzne

Możliwość komentowania Australia ciekawostki geograficzne została wyłączona

Bukareszt. Gigantyczny parlament Rumunii

Możliwość komentowania Bukareszt. Gigantyczny parlament Rumunii została wyłączona

Tajemnica piasku znikającego z plaż wyjaśniona

Możliwość komentowania Tajemnica piasku znikającego z plaż wyjaśniona została wyłączona

Kapitol Stanów Zjednoczonych

Możliwość komentowania Kapitol Stanów Zjednoczonych została wyłączona

Galeria Narodowa w Erywaniu, Armenia

Możliwość komentowania Galeria Narodowa w Erywaniu, Armenia została wyłączona

Wyspy Kanaryjskie i piłka nożna

Możliwość komentowania Wyspy Kanaryjskie i piłka nożna została wyłączona

Wesoły Wieżowiec w Tokoroa, Nowa Zelandia

Możliwość komentowania Wesoły Wieżowiec w Tokoroa, Nowa Zelandia została wyłączona

Sanginieto Lido, Włochy

Możliwość komentowania Sanginieto Lido, Włochy została wyłączona

West Babylon, NY, USA

Możliwość komentowania West Babylon, NY, USA została wyłączona

Create AccountLog In Your Account