7 miejsc, które trzeba zobaczyć w czasie pobytu w Krakowie

7 miejsc, które trzeba zobaczyć w czasie pobytu w Krakowie

7 miejsc, które trzeba zobaczyć w czasie pobytu w Krakowie

Możliwość komentowania 7 miejsc, które trzeba zobaczyć w czasie pobytu w Krakowie została wyłączona

Epidemia koronawirusa silnie uderzyła w branżę turystyczną. Na szczęście już można podróżować – oczywiście z zachowaniem daleko idących środków bezpieczeństwa. Gdzie wyjechać najpierw? My stawiamy na noclegi w Krakowie.

Piękna architektura, wiekowa historia, liczne restauracje i komfortowe noclegi. Kraków zaprasza turystów! Nie wszystkie atrakcje są już dostępne, jednak wiele interesujących miejsc można zobaczyć po prostu spacerując po mieście. Sprawdź naszą listę 7 najważniejszych krakowskich atrakcji.

1. Zamek Królewski na Wawelu

Z punktu widzenia historii Wawel to jedno z najważniejszych miejsc w naszym kraju. Przez wieki był bowiem siedzibą królów. Dziś pełni rolę muzealną i budzi zachwyt zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Przylegają do niego malownicze ogrody królewskie, które również warto odwiedzić.

2. Smok Wawelski

Ziejąca ogniem figura, nawiązująca do legendy o siejącym spustoszenie Smoku Wawelskim, znajduje się na nadwiślańskich bulwarach. Dokładnie przed wejściem do jaskini zwanej Smoczą Jamą. Jaskinia ma 270 metrów długości i biegnie pod Wzgórzem Wawelskim. To w niej, zgodnie z legendą, miał zamieszkiwać krwiożerczy smok.

3. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Świątynia jest powszechnie znana jako Bazylika Mariacka. Wznosi się w północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego i dzięki dwóm strzelistym wieżom góruje nad krakowskim Starym Miastem. To stąd rozbrzmiewa słynny hejnał mariacki. Jest ona też częstym tłem wielu turystycznych zdjęć! Nie ma się jednak co temu dziwić. Bazylika jest naprawdę piękna.

4. Sukiennice

To wielka hala targowa z charakterystycznymi arkadami położona w samym sercu Rynku Głównego. Regularne łuki zwracają uwagę – nie tylko profesjonalnych fotografów.

5. Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński został założony w 1364 roku. Czyni go to najstarszą polską uczelnią wyższą i jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie. Warto zajrzeć szczególnie do budynku nazywanego Collegium Maius (ul. Jagiellońska 15). To najstarszy obiekt wchodzący w skład krakowskiego kampusu uniwersyteckiego. Od razu czuć powiew historii i wciąż niezaspokojonego głodu wiedzy.

6. Krakowski Kazimierz

Kazimierz to dawna krakowska dzielnica żydowska, która dziś stanowi centrum życia kulturalnego miasta. Pośród zabytkowych synagog i budynków mieszkalnych mieści się wiele modnych lokali i galerii sztuki. Swoje siedziby mają tu również muzea i teatry. I choć nie wszędzie jeszcze można wejść, to już sam spacer pokazuje, że panuje tu nieco inny klimat niż w centrum miasta. Bardziej… cyganeryjny i nieco bardziej leniwy.

7. Kopiec Krakusa

Zgodnie z legendą kopiec został usypany na cześć Krakusa, mitycznego założyciela miasta. Kopiec znajduje się w dzielnicy Pogórze, tuż przy brzegu Wisły. Jego wysokość od podstawy wynosi 15 metrów. W Krakowie można znaleźć jeszcze 4 inne kopce: Wandy, Kościuszki, Piłsudskiego i Jana Pawła II. W sam raz na spacer przy ładnej pogodzie.

Noclegi – Kraków w dobie kwarantanny

Pamiętaj, żeby zadbać o bezpieczeństwo nie tylko zwiedzania, lecz także zakwaterowania. Bezpieczne noclegi w Krakowie oferuje firma Sun&Snow, specjalizująca się w wynajmie krótkoterminowym apartamentów. Każdy apartament w Krakowie przed przyjazdem gości przechodzi trzydniową kwarantannę, jest dokładnie wietrzony, sprzątany i dezynfekowany. Płatność i przekazanie kluczy odbywają się natomiast bez konieczności kontaktu z pracownikiem. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko kontaktu z wirusem.

Sprawdź apartamenty Kraków i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem.

podobne wpisy

Ostróda

Możliwość komentowania Ostróda została wyłączona

Pałac w Żaganiu

Możliwość komentowania Pałac w Żaganiu została wyłączona

Henryk Sienkiewicz, powieść W pustyni i w puszczy

Możliwość komentowania Henryk Sienkiewicz, powieść W pustyni i w puszczy została wyłączona

Pręgierz na Rynku w Poznaniu

Możliwość komentowania Pręgierz na Rynku w Poznaniu została wyłączona

Najbardziej ruchliwe stacje kolejowe w Polsce

Możliwość komentowania Najbardziej ruchliwe stacje kolejowe w Polsce została wyłączona

Płatny wjazd do centrum Warszawy

Możliwość komentowania Płatny wjazd do centrum Warszawy została wyłączona

Potop Szwedzki – polska tragedia w XVII wieku

Możliwość komentowania Potop Szwedzki – polska tragedia w XVII wieku została wyłączona

Zamek w Będzinie

Możliwość komentowania Zamek w Będzinie została wyłączona

Poland – wieś na na wyspie Kiritimati

Możliwość komentowania Poland – wieś na na wyspie Kiritimati została wyłączona

Wrocławski Ratusz

Możliwość komentowania Wrocławski Ratusz została wyłączona

Piekary Śląskie

Możliwość komentowania Piekary Śląskie została wyłączona

Zamek w Suchej Beskidzkiej

Możliwość komentowania Zamek w Suchej Beskidzkiej została wyłączona

Create AccountLog In Your Account