10 najciekawszych parków rozrywki u sąsiadów Polski

Ciekawostki i informacje o parkach rozrywki w sąsiednich państwach: Niemcy, Czechy, Słowacja i Ukraina

Niemcy. Legoland

1. Legoland, to park rozrywki położony w Niemczech, w miejscowości Gunzburg (Bawaria). Jest to jeden z 8 istniejących na świecie Legolandów. Obiekt powstał w 2002 roku. Na jego terenie znajdują się atrakcje podzielone na 9 krain tematycznych, do których należą: Kraina Miniatur, LEGO X-treme, LEGO City, LEGO NINJAGO World, Adventure Land, Pirate Land, Knight’s Kingtom, Imagination oraz Pharaoh’s Land.

Niemcy. Berlin Dungeon

2. Berlin Dungeon, czyli berlińskie lochy, to lunapark położony w Berlinie, stolic Niemiec. To połączenie domu strachu z muzeum historii. Odwiedzający mogą za pomocą interaktywnych pokazów poznać mroczną historie Berlina. Zwiedzanie trwa około godziny i prowadzi je dziesięciu aktorów, dzięki którym turyści mają okazję przeżyć dziesięć strasznych przygód. Wśród postaci oprowadzających po lochach są między innymi błazen, mnich, demoniczny doktor, sędzia inkwizycyjny oraz Biała Dama.

Czechy. Świat Techniki

3. Świat Techniki, to lunapark położony w Ostrawie – stolicy kraju morawsko-śląskiego. Jest to obiekt będący interaktywne centrum nauki i techniki. Do największych atrakcji kompleksu należy Świat Dzieci obejmujący Bajkowy Las, Miasto oraz Labirynt. Kompleks oferuje także zwiedzanie Świata Nauki i Odkryć, są tu również Świat Cywilizacji, Świat Przyrody, kino 3D, Teatr Nauki oraz wystawy czasowe.

parki rozrywki ciekawostki Niemcy Ukraina Czechy-Słowacja park rozrywki
Parki rozrywki – miejsce rozrywki dla całej rodziny

Czechy. Miasteczko Westernowe

4. Miasteczko Westernowe w Boskovicach, to park rozrywki zaprojektowany na wzór miasta z Dzikiego Zachodu. Kompleks obejmuje atrakcje związane z kowbojami, indiańskie wioski, saloony, oraz restauracje prosto z westernów. Posiada także park linowy i amfiteatr z wodospadem. Na terenie obiektu obowiązuje specjalna waluta – boskovicki dolar.

Słowacja. DinoPark ZOO

5. DinoPark ZOO w Bratysławie (Słowacja), to część tutejszego Zoo. Na jego terenie znajdują się rekonstrukcje dinozaurów żyjących w mezozoiku. To naturalnej wielkości dinozaury, statyczne lub ruchome. Kompleks posiada także kino 3D oraz paleontologiczny plac zabaw.

Ukraina. Galaxy Family Fun Park

6. Galaxy Family Fun Park w Kijowie na Ukrainie powstał w 2016 roku na powierzchni 19 500 m2. Położony jest na terenie nowego centrum handlowego Lavina Mall. Obiekt posiada atrakcje takie, jak: Suspended Family Coaster, Statek Piracki, kino 7D, komnata horrorów, Quick Jump czy też place zabaw i trampoliny.

parki rozrywki ciekawostki Niemcy Ukraina Czechy-Słowacja park rozrywki
Diabelski młyn – to duża atrakcja wielu parków rozrywki w Polsce i sąsiednich krajach

Ukraina. Odesa Luna Park

7. Odesa Luna Park znajdujący się w Odessie (Ukraina), to park rozrywki wyposażony w najnowszą technologię. Posiada auta elektryczne, labirynty oraz karuzele. Dla dorosłych odwiedzających oraz starszych dzieci park przygotował kolejki górskie, salę strachu, diabelski młyn South Palmyra oraz Bomber.

Ukraina. Park Linowy Seiklar

8. Park Linowy Seiklar w Kijowie (Ukraina) zapewnia aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Obiekt przeznaczony jest dla osób początkujących, jak i zaawansowanych w tego typu wspinaczkach. Doświadczeni instruktorzy oraz profesjonalny sprzęt zapewniają bezpieczeństwo wszystkim gościom.

Niemcy. Holiday Park Pfalz

9. Holiday Park Pfalz znajduje się w miejscowości Hassloch, w Niemczech. Obiekt od 2010 roku wchodzi w skład sieci parków Plopsa. Znajduje się tu między innymi Rollercoaster bigFM Expedition GeForce, który został uznany za najlepszy rollercoaster w Europie. Kompleks posiada także wieżę swobodnego spadania o wysokości 70 m – Free Fall Tower.

Niemcy. Little BIG City

10. Little BIG City w Berlinie w Niemczech, to stosunkowo nowy lunapark u tego sąsiada Polski. Obiekt posiada 7 interaktywnych map opowiadających historię Berlina. Zwiedzanie parku rozpoczyna spotkanie z miniaturowym ludzikiem, który kilka razy zamienia się w postacie z różnych epok.

Parki rozrywki u sąsiadów Polski: (c) SuperPolonia.info

Zobacz też:
> Parki rozrywki w Polsce
> Ciekawostki o parkach rozrywki
> Parki rozrywki w Europie
> Park wodne (aquaparki)

podobne wpisy

Ciekawostki ze świata: Kuba, Arabia Saudyjska, Włochy

Możliwość komentowania Ciekawostki ze świata: Kuba, Arabia Saudyjska, Włochy została wyłączona

Zasady przyznawania Nagrody Nobla

Możliwość komentowania Zasady przyznawania Nagrody Nobla została wyłączona

10 ciekawostek – Korea Północna i Południowa

Możliwość komentowania 10 ciekawostek – Korea Północna i Południowa została wyłączona

10 ciekawostek o amfibiach

Możliwość komentowania 10 ciekawostek o amfibiach została wyłączona

Polonia i emigracja – ciekawostki (2)

Możliwość komentowania Polonia i emigracja – ciekawostki (2) została wyłączona

Ciekawostki o grzybach

Możliwość komentowania Ciekawostki o grzybach została wyłączona

Podatek za modlitwę

Możliwość komentowania Podatek za modlitwę została wyłączona

Ciekawostki o Meksyku

Możliwość komentowania Ciekawostki o Meksyku została wyłączona

10 ciekawostek o Madrycie

Możliwość komentowania 10 ciekawostek o Madrycie została wyłączona

Ciekawostki polskie (7)

Możliwość komentowania Ciekawostki polskie (7) została wyłączona

Najdziwniejsza bieżnia sportowa świata

Możliwość komentowania Najdziwniejsza bieżnia sportowa świata została wyłączona

Historia papierosa – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Historia papierosa – 10 ciekawostek została wyłączona

Create AccountLog In Your Account