Polskie Parki Miniatur

Polskie Parki Miniatur

Polskie Parki Miniatur

Możliwość komentowania Polskie Parki Miniatur została wyłączona

Coraz popularniejsze staje się zwiedzanie Parków Miniatur, których z roku na rok w Polsce przybywa. Oferta jest zróżnicowana w zależności od regionu. 

Oto, co można zobaczyć w kilku wybranych parkach:

Inwałd: To jedno z bardziej popularnych miast w województwie małopolskim, w którym mieści się Park Miniatur. Atrakcja ta została otwarta w 2007 roku i cieszy się dużym zadowoleniem zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych gości. Na terenie parku można znaleźć miniatury największych i najsłynniejszych budowli z całego świata. Do najchętniej podziwianych należą: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, a także Biały Dom. Obiekt ten gwarantuje także doskonałą rozrywkę dla najmłodszych, ponieważ można się tu wybrać do lunaparku albo zielonego labiryntu. Przyjezdni z dalszych stron mogą spokojnie zaplanować nocleg zatrzymując się np. w Park Hotelu, który jest trzygwiazdkowym, komfortowym hotelem z pięknie wyposażonymi pokojami, restauracją oraz Ogrodem Zimowym.

Kowary: To również bardzo popularne miejsce, w którym mieści się Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Na terenie dawnej fabryki dywanów turyści mogą podziwiać przepiękne miniatury największych pałaców, klasztorów, kościołów oraz starówek miast Dolnego Śląska. Oprócz samego podziwiania tych modeli, możliwe jest także poznanie historii wszelkich znajdujących się tam zabytków. Wszystkie miniatury wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie są narażone na negatywne działanie złych warunków atmosferycznych. Na zwiedzanie parku turyści powinni sobie przeznaczyć około godziny czasu, tyle mniej więcej zajmuje oprowadzenie przez obsługę parku i pokazanie wszystkich cennych obiektów.

Częstochowa: W mieście tym znajduje się Park Miniatur Sakralnych. Mieści się on przy wyrobisku Złota Góra. Na terenie obiektu zwiedzający mogą podziwiać przepiękne miniatury sakralne takie, jak: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Betlejem czy sanktuaria maryjne w Lourdes oraz Fatimy. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia ogrodu z roślinami biblijnymi. Park, w którym znajdują się miniatury, jest jedynie częścią całego kompleksu, który zostanie rozbudowany. Mają się w nim jeszcze pojawić park rozrywki oraz park sportu. Na tym etapie powstają place zabaw, które swym wyglądem nawiązują do biblijnej Arki Noego. Pojawiły się też plany stworzenia na terenie obiektu stoku narciarskiego, toru saneczkowego oraz lodowiska.

Hajnówka: Tu powinni wybrać się wszyscy ci, którzy pragną obejrzeć miniatury zabytków regionu, bowiem w mieście tym znajduje się Park Miniatur Zabytków Podlasia. Obiekt znajduje się w niedalekiej okolicy Puszczy Białowieskiej i jest często zwiedzanym obiektem województwa podlaskiego. Turyści mogą zobaczyć tu przepiękne okazy architektury drewnianej, obiektów sakralnych czy pałaców. Przy miniaturach widnieją informacje dotyczące historii każdej budowli oraz związane z nimi ciekawostki, dzięki czemu zwiedzający będą mogli pogłębić wiedzę na ich temat.

Na terenie Polski znajdują się jeszcze inne, mniejsze Parki Miniatur, które również warto zwiedzić, jeśli tylko dysponuje się wolnym czasem. Do tego typu obiektów godnych obejrzenia należą, Park Miniatur Warmii i Mazur znajdujący się w miejscowości Gierłoż, oferujący zwiedzającym kolekcję miniatur największych obiektów obu tych regionów, a także Kaszubski Park Miniatur zlokalizowany w Mirachowie, w którym turyści mogą podziwiać makiety znanych obiektów z okolic Kaszub oraz Bajkową Krainę prezentującą postaci z bajek i baśni.

Każdy z parków jest wart zwiedzenia, ponieważ w każdym prezentowane są miniatury innych obiektów z przeróżnych regionów, przedstawiające jednocześnie historię polskich zabytków. Zwiedzanie Parków Miniatur to doskonały pomysł na miłe spędzenie dnia dla całej rodziny.

Tekst: Lecho C. noclegi, kwatery prywatne www.Artelis.pl

Na zdjęciu: wiatrak w Kaszubskim Parku Miniatur, foto: Wikipedia

podobne wpisy

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Możliwość komentowania Muzeum Narodowe w Poznaniu została wyłączona

Oława – miasto z kogutem w herbie

Możliwość komentowania Oława – miasto z kogutem w herbie została wyłączona

Inowrocław, Polska

Możliwość komentowania Inowrocław, Polska została wyłączona

Zespół klasztorny w Sulejowie (woj. łódzkie)

Możliwość komentowania Zespół klasztorny w Sulejowie (woj. łódzkie) została wyłączona

Urząd Miejski w Poznaniu, dawne Kolegium Jezuickie

Możliwość komentowania Urząd Miejski w Poznaniu, dawne Kolegium Jezuickie została wyłączona

Ciekawostki o Tuchowie

Możliwość komentowania Ciekawostki o Tuchowie została wyłączona

Odrzutowiec z Polski zdobędzie sławę?

Możliwość komentowania Odrzutowiec z Polski zdobędzie sławę? została wyłączona

Pałac Kawalera w Świerklańcu

Możliwość komentowania Pałac Kawalera w Świerklańcu została wyłączona

Zamek w Będzinie

Możliwość komentowania Zamek w Będzinie została wyłączona

Cebularz – lubelski przysmak

Możliwość komentowania Cebularz – lubelski przysmak została wyłączona

Giewont – góra w Tatrach

Możliwość komentowania Giewont – góra w Tatrach została wyłączona

Kościół Mariacki w Krakowie

Możliwość komentowania Kościół Mariacki w Krakowie została wyłączona

Create AccountLog In Your Account