Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Możliwość komentowania Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik została wyłączona

Wydawało ci się, że tylko salę weselną i kogoś od muzyki (dobry zespół lub DJ) trzeba załatwiać na długo przed terminem wesela? Nie tylko. Witamy w branży ślubnej!

Pewne rzeczy niezbędne do tego, aby zorganizować wesele, są oczywiste i łatwe do przewidzenia. Suknia ślubna, tort, bukiet ślubny, i tak dalej. Podobnie jest z atrakcjami weselnymi – o ile takie ktoś planuje, mają być naprawdę oryginalne i na wysokim (jeśli nie na najwyższym) poziomie. Obojętne czy wesele odbywa się w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, we Wrocławiu, czy w mniejszych miejscowościach. Czy sala weselna jest w ekskluzywnym hotelu czy w sali weselnej lub innym miejscu. O niebanalnych atrakcjach też trzeba pomyśleć sporo wcześniej. Jest wśród nich karykaturzysta eventowy.

Atrakcja na wesele: karykaturzysta

Jeśli sądzisz, że „karykaturzysta” może być dowolny i pierwszy z brzegu – to znaczy, że nie zależy ci na jak najlepszej zabawie gości wesela i jak najlepszej atrakcji. Warto temat w porę przemyśleć, aby nie było rozczarowania podczas najważniejszego dnia w życiu, bo tak nazywany jest dzień ślubu.

Jeśli wydaje ci się, że najlepsi specjaliści działający w branży eventowej i ślubnej czekają akurat na telefon od ciebie niemal do ostatniej chwili przed weselem, możesz się mocno rozczarować. Jest odwrotnie. Tym bardziej, że profesjonalnych i wielokrotnie sprawdzonych karykaturzystów eventowych, w dodatku dojeżdżających w dowolne miejsce Polski, można policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli zaśpisz i o tej atrakcji pomyślisz zbyt późno, z konieczności będziesz musiał/musiała wybrać kogoś „z dolnej półki”, bo ci najlepsi od dawna termin mają zajęty. Lub definitywnie zapomnieć o karykaturzyście, bo to lepszy wybór niż zatrudnienie amatora, który nie umie rysować ludzkich podobizn.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta
Karykatury na żywo. Wesele z karykaturzystą

Jak znaleźć karykaturzystę?

Jak znaleźć w Internecie profesjonalnego karykaturzystę eventowego na wesele? Hm, w sieci (ogłoszenia, strony www) każdy pisze, że jest „profesjonalistą”. Nawet jeśli skończył uczelnię plastyczną lub sztukami plastycznymi, w tym rysowaniem karykatur, zajmuje się od dawna, wcale nie znaczy, że naprawdę umie to robić i jest odpowiednim kandydatem. Nie wspominając już o karykaturzystach ulicznych, potrzebujących +- kwadransa, aby narysować jedną osobę. To ile trzeba czasu, aby narysować setkę gości wesela? Dlatego o powoli rysujących plastykach trzeba zapomnieć.

Czy dojedzie na wesele?

Niektórzy podświadomie lub celowo poszukują karykaturzystów (czy w ogóle rysujących plastyków), mieszkających w pobliżu miejsca wesela. Może to wynikać z chęci oszczędzenia na kosztach dojazdu lub z obawy, że karykaturzysta nie będzie miał ochoty dojechać kilkuset kilometrów. Ponieważ jak już wiesz, profesjonalistów jest niewielu, odgradzasz się tym samym od jednego z nich. Dla profesjonalisty odległość dojazdu nie stanowi problemu, więc uzgodnionego dnia i o uzgodnionej godzinie, stawia się w uzgodnionym miejscu.

Niektórzy karykaturzyści już na stronie www zaznaczają, że działają tylko w jakiejś części Polski lub w promieniu XX kilometrów od miejscowości XX. Dla innych miejsce wesela nie stanowi problemu. 300, 500 kilometrów? Jeśli wszystko uzgodnione i masz do czynienia z fachowcem – nie będzie niespodzianek, nawet jeśli nie będzie formalnej, pisemnej umowy.

karykaturzysta na event wesele karykatury
Atrakcje na wesele: szybki karykaturzysta

Talent i doświadczenie

Skoro już wiesz, że nie trzeba ograniczać się do poszukiwania artysty mieszkającego blisko miejsca planowanego wesela i że najlepiej wybrać profesjonalistę który rysuje szybko (w przeciwnym wypadku osoby pozujące strasznie wynudzą się podczas pozowania), zostaje to najważniejsze: talent. To musi być ktoś, kto umie rysować, zajmuje się tym od dawna i narysował wiele tysięcy twarzy. Zatem młodzi artyści odpadają, bo w tej branży doświadczenie jest szalenie ważne.

Poczytaj coś o artyście, który odpowiedział na twoje zapytanie. Gdzie rysował, czy miał wystawy, czy udzielał wywiadów? O tych najlepszych bez problemu znajdziesz w sieci takie informacje. Dowiesz się, czy nie jest przypadkową, nikomu nieznaną osobą w branży. Jeśli dodatkowo jego przykładowe prace podobają ci się – jesteś bliski/bliska celu. O ile przykłady faktycznie powstały podczas imprezy w ciągu kilku minut, a nie w domowym zaciszu przez kilka godzin. Takie przykłady też zdarzają się obok oferty rysowania szybkich karykatur na żywo, co nie najlepiej świadczy o karykaturzyście, bo wprowadza potencjalnego klienta w błąd.

Kiedy rezerwować tę atrakcję?

Tu wracamy do początku tekstu. Karykatury.com pierwsze rezerwacje mają na 2 lata przed terminem wesela. Na 1,5 roku przed terminem (szczególnie soboty i inne dobre daty) coraz szybciej zapełniają kalendarz. Ale pojedyncze soboty są wolne niemal do ostatnich miesięcy przed weselem, więc warto pytać.

Jeśli chcesz współpracować z najlepszymi, zapraszamy: Karykatury.com

podobne wpisy

Pokaz sztucznych ogni – atrakcja na wesele

Możliwość komentowania Pokaz sztucznych ogni – atrakcja na wesele została wyłączona

Konkurs na plakat Instytutu Polskiego w Wiedniu

Możliwość komentowania Konkurs na plakat Instytutu Polskiego w Wiedniu została wyłączona

Poczucie humoru – co to takiego?

Możliwość komentowania Poczucie humoru – co to takiego? została wyłączona

Tanie linie. Bagaż podręczny w samolocie i dopłaty

Możliwość komentowania Tanie linie. Bagaż podręczny w samolocie i dopłaty została wyłączona

Manufaktura Satyry 2018 – wyniki konkursu

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry 2018 – wyniki konkursu została wyłączona

Londyn. Jaki transfer z jednego z sześciu lotnisk wybrać?

Możliwość komentowania Londyn. Jaki transfer z jednego z sześciu lotnisk wybrać? została wyłączona

Co to jest TikTok?

Możliwość komentowania Co to jest TikTok? została wyłączona

Skąd wzięły się te słowa?

Możliwość komentowania Skąd wzięły się te słowa? została wyłączona

Zima – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Zima – 10 ciekawostek została wyłączona

Zmiany, jakie czekają branżę hazardową w najbliższych latach

Możliwość komentowania Zmiany, jakie czekają branżę hazardową w najbliższych latach została wyłączona

Manufaktura Satyry – konkurs w Żyrardowie

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry – konkurs w Żyrardowie została wyłączona

Banderka podsalingowa

Możliwość komentowania Banderka podsalingowa została wyłączona

Create AccountLog In Your Account