Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r.

Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r.

Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r. została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA

DRUCH STUDIO GALLERY 2003–2013
• Szanowni Państwo, wkraczając w Nowy Rok rozpoczynamy rok dziesięciolecia istnienia Druch Studio Gallery. Nasz jubileusz przypada dokładnie w maju, kiedy to planujemy Jubileuszową Galę Artystyczną – główne obchody naszej dekady. Mimo kryzysu, którego dookoła wcale nie tak mało, przebytą drogę i czas miniony uznajemy za owocny. Już za dwa tygodnie zaprosimy rodaków na nasz 119. Salon Artystyczny z których ponad sto zorganizowaliśmy właśnie w kameralnej – Druch Studio Gallery przy 920 Brunswick Avenue w Trenton, NJ. Chcemy z okazji jubileuszu zaproponować naszym stałym bywalcom jak i nowym gościom kilka dodatkowych imprez kulturalnych stanowiących nowość w naszym kalendarzu imprez. Informujemy o nich w niniejszym wydaniu SUFLERA. Krótko mówiąc rozszerzamy naszą ofertę kulturalną. Wszystko z racji uznania i doceniania naszej działalności przez rodaków i nie tylko. To dodaje nam skrzydeł i wiary w sens tego, co robimy, tego, co jest potrzebne polskim emigrantom w Stanach Zjednoczonych.
/ – / Ryszard Druch i Przyjaciele

119. Salon Artystyczny – pokaz rysowania portretów na żywo
TEATR PORTRETU

  W niedzielę 20 stycznia 2013 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Druch Studio Gallery na niezwykły Salon Artystyczny czyli „TEATR RYSOWANIA PORTRETU” artystki Yu-Ching Huang z Tajwanu.
Yu-Ching Huang skończyła studia artystyczne na Tajwanie, a magisterium w zakresie sztuki uzyskała na Uniwersytecie Nowojorskim. Specjalizuje się w rysunku portretowym, uprawia również malarstwo olejne. Impreza, którą poprowadzi Ryszard Druch rozpocznie rok dziesięciolecia działalności Druch Studio Gallery. Widzowie będą mogli zobaczyć w jaki sposób „na żywo” tworzone są portrety artystyczne z modela. Szczegóły tego artystycznego wydarzenia trzymane są w tajemnicy ponieważ dostarczyć chcemy publiczności kilku niespodzianek…

Kilkanaście lat temu, gdy Ryszard Druch prowadził w Trenton, NJ, swoją domową galerię sztuki zorganizował w niej „Teatr Malowania” z udziałem znanego polski artysty malarza, grafika i rysownika Bolesława Polnara z Opola. W czasie godzinnej sesji artysta wykonał portret modelki, który poddany później licytacji został sprzedany za kwotę 340 dolarów.

Kilka lat temu już w Druch Studio Gallery przy 920 Brunswick Avenue w Trenton, NJ, w „Teatrze Malowania” zaprezentowała się artystka malarka Aleksandra Katarzyna Nowak, która na oczach studentów lekcji rysunków i malarstwa wykonała olejną martwą naturę.

W ubiegłym roku lekcji malowania akwareli udzielił widzom Ryszard Druch, a w czasie Jesiennego Pleneru „Artystyczna Rossa 2012” w Sparcie, NJ, ołówkowe karykatury portretowe „na żywo” wykonywał wszystkim uczestnikom imprezy znany polski karykaturzysta z Warszawy Szczepan Sadurski.

120. Salon Artystyczny z Gościem Honorowym Polonijnego Balu Podróżnika
ANDRZEJA SOCHACKIEGO SZALONE PODRÓŻE DOOKOŁA ZIEMI…

• W niedzielę 3 lutego 2013 r. o godzinie 17:00 w Druch Studio Gallery odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sochackim gościem honorowym dorocznego balu Polonijny Klub Podróżnika, który od lat prowadzony jest przez Jerzego Majcherczyka. A oto jak o Andrzeju Sochackim pisze Jerzy Majcherczyk:

Od 8 maja 2012 roku nasz kolega Andrzej Sochacki odbywa swoją kolejną podróż, tym razem przez, a raczej wokoło Europy. Jest to jego kolejna patriotyczno-krajoznawcza wyprawa. Patriotyczna – bo jak zwykle będzie odwiedzał kombatantów i pocieszał ich, że na ich wszelkie archiwa wojenne czeka Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Te spotkania z rodakami, są dla niego bardzo ważne. Chciałby odnowić zatarte kontakty, ale też nawiązać nowe z żyjącymi weteranami II wojny światowej. Pozwalają mu bowiem poznać lepiej kraj, ludzi, czegoś się nauczyć. Jego motto, które często powtarza: “Bez podróży życie się dłuży”.

Andrzej Sochacki, popularny “Jędrek” jest jedynym podróżnikiem, który okrążył samotnie Ziemię siedem razy różnymi środkami transportu. Spędził w podróżach około 11 lat życia. W swoim bagażu wagabundy zgromadził 134 zwiedzone kraje. Podróżuje samotnie, zawsze w zgodzie ze swoimi podstawowymi regułami: innym środkiem transportu i inną trasą, w innym czasie i kierunku, z innego miejsca i z innym celem przewodnim, aby spotkać innych ludzi… Odbył również wiele mniejszych podróży, które mogłyby być marzeniem życia niejednego z nas: zaledwie parę miesięcy temu ukończył samotną podróż dookoła Ameryki Południowej słynną “Zabawką”, czyli samochodem osobowym Oldsmobile Cutlass. Jego fotoreportaże ukazywały się systematycznie na łamach ‘Nowego Dziennika’, które czytało się z zapartym tchem, gdyż pisze on nie tylko ciekawie ale podaje cała prawdę o odwiedzanych krajach i spotykanych ludziach. Przyjmowały go koronowane głowy i przedstawiciele państw. Był gościem między innymi w Białym Domu w Waszyngtonie, dwukrotnie został przyjęty przez papieża Jana Pawła II na prywatnej audiencji, gościł u Dalajlamy w Himalajach i u króla Tonga na Pacyfiku. Za krzewienie polskości w świecie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Polski.

MALARSTWO HALINY NAWROT
• W lutym br. w naszej galerii nastąpi kolejne otwarcie ekspozycji malarstwa. Swoją indywidualną wystawę obrazów olejnych zaprezentuje Halina Nawrot mieszkająca w Somerset, NJ. Halina Nawrot jest z wykształcenia architektką. Od lat zajmuje się malarstwem artystycznym i na tym polu odnotowuje osiągnięcia. W ubiegłym roku na Konkursu Malarstwa im. Adama Styki w Amerykańskiej Częstochowie zdobyła jedną z regulaminowych nagród, podobnie jak wcześniej na wystawie-konkursie w jednej z profesjonalnych galerii sztuki w New Hope, PA. W listopadzie 2012 roku wystawiała swoje dwa obrazy olejne na wystawie Druch Studio Gallery zorganizowanej w ramach „Jesiennego Odlotowego Salonu Artystycznego” w Notre Dame University of Maryland w Baltimore, MD. Artystka uczestniczy w plenerowych i studyjnych sesjach malarstwa organizowanych przez „Akademię Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Doskonali swoje umiejętności rysunkowe i malarskie na kursach organizowanych przez uczelnie artystyczne lub znanych artystów amerykańskich.

Złote Wykłady o Sztuce
DLA FOTOGRAFÓW I NIE TYLKO…

Z okazji zbliżającego się jubileuszu X-lecia istnienia Druch Studio Gallery (maj 2013 roku) chcemy uruchomić w Druch Studio Gallery serię „Złotych Wykładów o Sztuce”. Pomysł adresowany jest do osób zainteresowanych obrazem w fotografii i malarstwie. Chcemy zorganizować prelekcje połączone z dyskusjami na temat kompozycji, rytmu, światłocienia, nastroju, treści obrazu itp.. Jeżeli prelekcje spowodują zainteresowanie słuchaczy praktycznym uprawianiem np. fotografii – zorganizujemy również fotograficzne zajęcia warsztatowe.

podobne wpisy

Galeria Kuriera Plus (Kurier Plus Gallery), Nowy Jork

Możliwość komentowania Galeria Kuriera Plus (Kurier Plus Gallery), Nowy Jork została wyłączona

Polskie Stowarzyszenie Córdoba w Argentynie

Możliwość komentowania Polskie Stowarzyszenie Córdoba w Argentynie została wyłączona

Nowa Gazeta Polska

Możliwość komentowania Nowa Gazeta Polska została wyłączona

Euro 2012. Do kibiców Irlandii

Możliwość komentowania Euro 2012. Do kibiców Irlandii została wyłączona

Oni odnieśli sukcesy w świecie

Możliwość komentowania Oni odnieśli sukcesy w świecie została wyłączona

Polacy na Łotwie

Możliwość komentowania Polacy na Łotwie została wyłączona

Sufler nr 246, 7 maja 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 246, 7 maja 2012 r. została wyłączona

Weź udział w wystawie w Anglii

Możliwość komentowania Weź udział w wystawie w Anglii została wyłączona

Polonia na Ukrainie

Możliwość komentowania Polonia na Ukrainie została wyłączona

Polski humor we włoskim Terni

Możliwość komentowania Polski humor we włoskim Terni została wyłączona

Polacy coraz bardziej lubiani w Niemczech

Możliwość komentowania Polacy coraz bardziej lubiani w Niemczech została wyłączona

Polonia w Argentynie – najważniejsze informacje

Możliwość komentowania Polonia w Argentynie – najważniejsze informacje została wyłączona

Create AccountLog In Your Account