Sufler nr 233, 7 marca 2012 r.

Sufler nr 233, 7 marca 2012 r.

Sufler nr 233, 7 marca 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 233, 7 marca 2012 r. została wyłączona

INFORMATOR GALERII „DRUCH STUDIO”
Nr 233, 7 marca 2012 r.
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638

W numerze: „Dzień Kobiet”, Rewia Kapeluszy i koncert Krzysztofa MALINOWSKIEGO z Kanady – „Durham 2012” – wielkanocny plener malarski – Salon z poezją Broniewskiego

111. Wiosenny Salon Artystyczny
KONCERT KRZYSZTOFA MALINOWSKIEGO, DZIEŃ KOBIET i … REWIA KAPELUSZY

Marcowe Salony Artystyczne Galerii „Druch Studio” organizowane są od lat pod hasłem „Dnia Kobiet” i powitania wiosny… W tym roku spotkamy się w Druch Studio Gallery w sobotę 17 marca o godz. 19:30. Tradycyjnie w fantazyjnych nakryciach głowy, by wziąć udział w dorocznej „Rewii Kapeluszy. Przewidujemy przeprowadzenie po raz pierwszy plebiscytu na najciekawszy kapelusz – nakrycie głowy, dla zwycięzcy (zwycięzców) mamy już nagrody – niespodzianki. Głównym punktem programu artystycznego będzie koncert gitarowy Krzysztofa Malinowskiego z Kanady.

KRZYSZTOF MALINOWSKI to mieszkający w Kanadzie znakomity gitarzysta i autor wielu ballad  w klimatach, jak sam to określa, wiatru, wody, słońca i przygody. Pogodne, rytmiczne piosenki, nie pozbawiane życiowych przemyśleń, zjednały mu już wielu sympatyków zarówno w Polsce, USA jak i Kanadzie oraz zaowocowały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Strona internetowa z jego nagraniami jest licznie odwiedzana przez muzycznych internautów, a wielu muzyków włączyło utwory artysty do swojego repertuaru. Ciepły i serdeczny kontakt z publicznością sprawia, że recitale i koncerty z udziałem Krzysztofa Malinowskiego zawsze pozostawiają miłe wspomnienia, a sztuka gry na gitarze i harmonijce ustnej inspirują do nauki lub doskonalenia gry na tych instrumentach. Zapowiada się więc sympatyczny, muzyczny wieczór – zapraszamy.

Udana impreza Polskiej Szkoły Dokształcającej
VI KONKURS POLSKIEGO WIERSZA

W sobotę 3 marca br. w Galerii „Druch Studio” odbył się VI Konkurs Polskiego Wiersza Polskiej Szkoły Dokształcającej działającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ. Imprezę przygotowały nauczycielki: Krystyna Trzasko oraz Jolanta Rom-Trawińska. Obecny był proboszcz trentońskiej parafii sw.Jadwigi ksiądz kanonik, dr Jacek Labiński. Aktor Tadeusz Turkowski z Trenton, NJ, zaprezentował dzieciom i rodzicom kilka wierszy polskich poetów. W konkursie wzięło udział 40 uczniów od przedszkola do klasy VIII. Najlepsi recytatorzy otrzymali nagrody dyrekcji szkoły jak i nagrody ufundowane przez poetę Zbigniewa Rossę ze Sparty, NJ oraz Druch Studio Gallery.

Kwietniowy Poetycki Salon Artystyczny
OSOBA I POEZJA BRONIEWSKIEGO

Zapraszamy serdecznie do Druch Studio Gallery na 112. Salon Artystyczny, który odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia br. o godz. 18:00 w formie prelekcji multimedialnej pt. „Broniewski jakiego nie znamy”, którą wygłosi red. Andrzej Jacyna z Filadelfii. Wiersze Władysława Broniewskiego czytać będzie Alicja Jacyna.

„AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH”
Zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci w wieku 6-12 odbywają się w soboty (14:00 – 16:00), dla nastolatków (13-17 lat) i dorosłych w czwartki i piątki (18:15 – 21:00). W ramach opłat za lekcje artystyczne zapewniamy wszystkim uczniom przybory i materiały rysunkowo-malarskie oraz lunch. Informacje: druchstudio@comcast.net

WIELKANOCNY PLENER MALARSKI „DURHAM 2012”
W kwietniu rozpocznie się pierwszy w tym roku plener malarski organizowany przez „Akademię Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Grupa 12 osób spędzi Wielkanoc (sobotę i niedzielę 7-8 kwietnia 2012 r.) w motelu „The Gallery Inn” w malowniczej miejscowości Durham, NY (Catskill Mountains). W plenerze mogą wziąć udział zarówno artyści malarze jak i inne osoby! Czekają na nas bardzo dobre warunki lokalowo-bytowe. Atrakcją imprezy będzie m.in. zwiedzanie trzech pracowni artysty rzeźbiarza Tadeusza Parzygnata, malowanie obrazów w plenerze oraz wypoczynek i zwiedzanie okolicy. Koszt 2-dniowego pobytu w motelu wynosi 60 dolarów od osoby. Termin zgłoszeń i uiszczenie opłat do 15 marca br. O zamknięciu listy uczestników decyduje kolejność wpłat!
W czerwcu br. planujemy zorganizować 2-dniowy plener malarski w pięknie położonym i świetnie wyposażonym polskim motelu „Albatros” w Pensylwanii. Jesteśmy w trakcie rozmów z gospodarzami obiektu.

podobne wpisy

Polonia i emigracja – ciekawostki (3)

Możliwość komentowania Polonia i emigracja – ciekawostki (3) została wyłączona

Fundacja Archivum Helveto-Polonicum we Fryburgu, Szwajcaria

Możliwość komentowania Fundacja Archivum Helveto-Polonicum we Fryburgu, Szwajcaria została wyłączona

IX Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą

Możliwość komentowania IX Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą została wyłączona

PolskiInternet.com z siedzibą w Chicago

Możliwość komentowania PolskiInternet.com z siedzibą w Chicago została wyłączona

Rysunki humorystyczne dla WOŚP 2014

Możliwość komentowania Rysunki humorystyczne dla WOŚP 2014 została wyłączona

Puls Polonii – portal tworzony w Australii

Możliwość komentowania Puls Polonii – portal tworzony w Australii została wyłączona

Towarzystwo Przyjaciół Kultury Polskiej w Luksemburgu

Możliwość komentowania Towarzystwo Przyjaciół Kultury Polskiej w Luksemburgu została wyłączona

Polacy w Wallington, New Jersey, USA

Możliwość komentowania Polacy w Wallington, New Jersey, USA została wyłączona

Polish Festival Seattle

Możliwość komentowania Polish Festival Seattle została wyłączona

Przegląd Australijski – portal Polonii w Australii

Możliwość komentowania Przegląd Australijski – portal Polonii w Australii została wyłączona

Radio Kurier z Perth, Australia

Możliwość komentowania Radio Kurier z Perth, Australia została wyłączona

ASC Polónia – czyli Polacy w Portugalii

Możliwość komentowania ASC Polónia – czyli Polacy w Portugalii została wyłączona

Create AccountLog In Your Account