Sufler nr 246, 7 maja 2012 r.

Sufler nr 246, 7 maja 2012 r.

Sufler nr 246, 7 maja 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 246, 7 maja 2012 r. została wyłączona

Informator Galerii „Druch Studio” Nr 246, 7 maja 2012 r.
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638

Kabaretowa Noc Świętojańska czyli 114. Ogrodowy Salon Artystyczny
KONCERT GITAROWY ARTURO ROMAY i KABARET „ODLOT”

Zapraszamy na 114. Ogrodowy Salon Artystyczny czyli „Kabaretową Noc Świętojańską”, która rozpocznie się o godzinie 19:00, w sobotę 23 czerwca br. w ogrodzie Marioli i Huberta Kojerów w Parkland, PA (11 mil od Trenton, NJ). Z solowym, godzinnym koncertem wystąpi wirtuoz gitary akustycznej Arturo Romay z Wenezueli.
Ryszard Druch – założyciel i szef Kabaretu „Odlot”, karykaturzysta i satyryk poprowadzi autorski happening plenerowy pt. „Mieszko I i jego drużyna”, „Sobótkową Aukcję Malarstwa”, konkursy z nagrodami i swoje „Studio Karykatury Na Żywo”. Jako ambasador Partii Dobrego Humoru na New Jersey (funkcję tę pełni od niedawna z nominacji Szczepana Sadurskiego, słynnego polskiego karykaturzysty z Warszawy, twórcy i szefa Partii Dobrego Humoru) dokona wręczenia legitymacji członkowskiej tej unikalnej organizacji bywalcowi naszych Salonów Artystycznych. (Nazwisko tej osoby trzymamy w tajemnicy do sobótkowej nocy!).
Mistrz sztuki kulinarnej Mariusz Klimek serwował będzie specjalne „danie sobótkowe”. Będzie oczywiście ognisko i pieczenie kiełbasek. Odbędą się również konkursy (m.in. „Szukamy kwiatu paproci”).

Gospodarze domu i ogrodu: Mariola i Hubert Kojerowie oprowadzać będą po swojej posiadłości, częstować własnymi wypiekami i prezentować rodzinne zbiory współczesnej polskiej sztuki.
Dla dobrej zabawy sugerowane są słowiańskie stroje uczestników imprezy nawiązujące do epoki Mieszka I – na głowach kobiet wianki z kwiatów, długie białe suknie, panowie siermiężnych koszulach wypuszczonych na wierzch, kusych spodniach i sandałach. Mile widziane „słowiańskie” peruki. W czasie przygotowań do imprezy (godz. 19:00 – 21:00) będzie można wykonać na miejscu własny strój w warsztacie rzemieślniczym „U Piasta Krawca” lub „U Piasta Miecznika”.

Dysponujemy jeszcze tylko 8 miejscami, ich rezerwacja musi zakończyć się najpóźniej do 12 czerwca 2012 r.! Impreza cieszy się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem! Rezerwacja miejsc następuje z chwilą wpłacenie donacji (20 $ od osoby) na rozwój polskiej kultury.
Informacje: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

Na ilustracji powyżej: plakat 114. Salonu Artystycznego, autor: Ryszard Druch

Wernisaż 113. Wiosennego Salonu Malarstwa
SPRING ART EXHIBITION 2012

W niedzielę 3 czerwca br. w Druch Studio Gallery miał miejsce wernisaż Wiosennego Salonu Malarstwa 2012 (Spring Art Exhibition 2012) na którym zaprezentowano 15 obrazów i rysunków Lucyny Barszcz, Barbary Gruszki, Teresy Licholai, Michelle Marko, Marii Sidor, Jolanty Wolskiej i Karoliny Zbąskiej czyli uczniów „Akademii Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Odbyła się również gala wręczenia „Friend of Art Award 2012” przyznanej przez Druch Studio Gallery Tadeuszowi Turkowskiemu za jego długoletnią promocję polskiej poezji w Stanach Zjednoczonych. Na imprezie była obecna red. Julita Karkowska, wieloletnia redaktorka naczelna nowojorskiego „Przeglądu Polskiego”, Aleksandra Urban i Ewa Doliwa – dyrektorki Polskiej Szkoły Dokształcającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ oraz Krystyna Trzasko nauczycielka tej szkoły i wychowawczyni Michelle Marko, jednej z autorek prac. Aktor Tadeusz Turkowski zaprezentował zebranym fragment nowego programu wierszy polskich poetów. W czasie wernisażu sprzedano obraz akrylowy Karoliny Zbąskiej zatytułowany „Meadow”.

Kalendarz naszych bezpłatnych, wakacyjnych plenerów malarskich
• 9 czerwca (sobota), 10:00 – 16:00 – plener malarski pt. „Wieś amerykańska” w Howell Living History Farm w Titusville, NJ. Zbiórka o godz. 9 rano przed Druch Studio Gallery, powrót ok. 16:00.
• 16 czerwca (sobota), 10:00 – 16:00 – plener pt. „Nad wodą” – prywatny akwen wodny w Washington, NJ. Zbiórka chętnych o godz. 8:30 rano przed Druch Studio Gallery. Powrót ok. 16:30
1 lipca (sobota), 10:00 – 16:00 – plener miejski pt. „Nowy Jork” na Greenpoincie zorganizowany przez art. plastyka Janusza Skowrona. Zbiórka chętnych o 7:00 rano przed Druch Studio Gallery. Powrót ok. 18:00.
• 7-8 lipca br. (sobota – niedziela) – plener malarsko-rekreacyjny pt. „W górach” w Ośrodku „Albatros” w Górach Poconos, PA. W imprezie mogą wziąć udział również osoby nie będące artystami. Ilość miejsc: 15. Rezerwacja miejsc do końca czerwca br. Cenę pobytu podamy w kolejnym SUFLERZE. Wyjazd spod Druch Studio Gallery w sobotę 7 lipca o godz. 7:00.
W lipcu i sierpniu br. planujemy całodniową wycieczkę na Staten Island i Manhattan oraz dwudniowy plener malarski w Baltimore, MD.
Rezerwacja miejsc na plenery i wycieczki: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

JACYNOWIE ZWIEDZAJĄ AMERYKĘ
26 maja br. w miesięczną podróż dookoła Stanów Zjednoczonych wyruszyli ze swoimi przyjaciółmi dziennikarze i twórcy kabaretu „Chapeau Bas” Alicja i Andrzej Jacynowie z Filadelfii. Oto najnowsza ich relacja z wyprawy:

Moi Drodzy,
Jutro minie tydzień naszej wyprawy dookoła (powiedzmy) tego kraju. Jesteśmy w San Diego. W zasadzie jeden dzień do zwiedzania. Kazio pojechał do Meksyku – komunikacją miejską. Przywiózł nam w prezencie śliczne tkane (chyba) plecaczki, a Andrzejowi – czapeczkę. San Diego według mnie jest miastem prześlicznym, czystym. Czyste są czerwone wagoniki i stacje miejskiej komunikacji tzw. troiley. Przejechaliśmy się specjalnym zwiedzaczo-autobusem i zobaczyliśmy większość najatrakcyjniejszych miejsc San Diego miasta około półtora-milionowego. Dużo drzew kwitnących na niebiesko (jak przyjadę to może przypomnę sobie jak się nazywają). Ogólnie dużo pięknie kwitnących kwiatów, krzewów i drzew a okazuje się, iż to miasto powstało na pustyni. Pięknie zaprojektowane nowoczesne budynki przeplatają się ze starymi. Zatoka dostępna do spacerowania. Zapach morza; muzeum różnego rodzaju okrętów. Po wysokich temperaturach, chłodno, wiaterek, czasami chmurki a czasami słoneczko. Jutro rano jedziemy przez Los Angeles (zatrzymamy się aby zobaczyć Hollywood ale tylko na krótko; być może odlejemy nasze dłonie na Way of Fame (ulicy sławy) a potem podążymy do San Francisco drogą nr 1 głównie a na niektórych odcinkach 101 nad samym morzem miejscami i w związku z tym bardzo widowiskową. Pewnie będzie to trwało cały dzień i n.a wieczór przyjedziemy do San Francisco.

Do usłyszenia niedługo z kolejną relacją!
Alicja Jacyna

podobne wpisy

Polonia for Kids, USA

Możliwość komentowania Polonia for Kids, USA została wyłączona

Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera

Możliwość komentowania Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera została wyłączona

Polska impreza z Radiem Bigos

Możliwość komentowania Polska impreza z Radiem Bigos została wyłączona

Taniec poznańskich kibiców w Cambridge Dictionary

Możliwość komentowania Taniec poznańskich kibiców w Cambridge Dictionary została wyłączona

Kongres Polaków w Rosji

Możliwość komentowania Kongres Polaków w Rosji została wyłączona

Polski Klub w Denver, Kolorado, USA

Możliwość komentowania Polski Klub w Denver, Kolorado, USA została wyłączona

Portal Polonii Wiedeńskiej i Austriackiej

Możliwość komentowania Portal Polonii Wiedeńskiej i Austriackiej została wyłączona

Organizacje polonijne w USA

Możliwość komentowania Organizacje polonijne w USA została wyłączona

Kurier Plus – polski tygodnik (nie tylko) w Nowym Jorku

Możliwość komentowania Kurier Plus – polski tygodnik (nie tylko) w Nowym Jorku została wyłączona

Stroje ludowe na wesoło w Kapsztadzie, RPA

Możliwość komentowania Stroje ludowe na wesoło w Kapsztadzie, RPA została wyłączona

Echa Polesia – kwartalnik Związku Polaków na Białorusi

Możliwość komentowania Echa Polesia – kwartalnik Związku Polaków na Białorusi została wyłączona

Głos Polski – polonijna gazeta z Argentyny

Możliwość komentowania Głos Polski – polonijna gazeta z Argentyny została wyłączona

Create AccountLog In Your Account