Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r. została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638.

Wkrótce 115. Plenerowy Salon Artystyczny – nowy happening Ryszarda Drucha „22 LIPCA JAK W PRL-u!” i KONCERT KRZYSZTOFA MEDYNY
• Kolejny plenerowy Salon Artystyczny Ryszarda Drucha odbędzie się w Langhorne, PA, w sobotę 21 lipca 2012 roku o godz. 19:30. Zgodnie z ideą jego autora oraz współorganizatorów – Marioli i Huberta Kojerów – przeniesiemy się w czasy Polski Ludowej. Apelujemy więc do uczestników imprezy o przygotowanie strojów z epoki Bieruta, Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego. Młodym generacjom rodaków przypominamy, że w „budującej socjalizm” Polsce Ludowej modne były: berety z antenką, kufajki (kurtki watowane), buty-gumofilce, płaszcze ortalionowe, kwieciste koszule i sukienki hippisowskie (czasy Gomułki), sukienki z bistoru, spodnie-dzwony, długie włosy, stroje a la ABBA (czasy Gierka) itd. Inwencję w zakresie stroju zostawiamy uczestnikom. Odbędzie się „Konkurs na najciekawszy strój” za który przyznamy bardzo atrakcyjną nagrodę. Będzie również „Ludowa Loteria Fantowa”.

Nie zapomnimy o czerwonych sztandarach, szturmówkach, medalach, odznaczeniach itp. Nie zabraknie czerwonego autobusu MPK, ale może zabraknąć (zgodnie z prawdą historyczną) papieru toaletowego, będą kartki na cukier ze stanu wojennego, emblematy „Solidarności”, podziemna „bibuła”, ulotki, plakaty, opozycyjne napisy i transparenty, dym, sikawki, radiowozy… Nie zabraknie żywej muzyki z tamtych lat oraz prawdziwego dancingu.

Z koncertem wystąpi znakomity polski saksofonista Krzysztof Medyna.

Ryszard Druch będzie konferansjerem-wodzirejem happeningu oraz zaprezentuje swój autorski Kabaret „Odlot” z zaproszonymi gośćmi -artystami z filadelfijskiego Kabaretu „Chapeau Bas” i nowojorskiego Kabaretu „I Po Krzyku”. Być może pojawią się na estradzie jeszcze inni goście-artyści, ale o tym mówić jeszcze za wcześnie. Swoją obecność zapowiedział red. Janusz Szlechta z „Nowego Dziennika”.

„Bar Mleczny u Klimków” Anny i Mariusza Klimków serwował będzie poczęstunek oraz napoje. Wnoszenie do ogrodu własnych trunków mile widziane, a nawet zalecane!

Odbędzie się „Nocna Aukcja Sztuki” artystów współpracujących z naszą galerią oraz Aukcja Rysunku Satyrycznego Ryszarda Drucha, który rysował będzie również karykatury portretowe na żywo. Ilość uczestników ze względu na wielkość ogrodu jest ograniczona. Miejsca wyłącznie w rezerwacji. Bliższe szczegóły: druchstudio@comcast.net

Prasa o nas: „Nowy Dziennik” o naszej „Sobótce”
• 30 czerwca 2012 w „Nowym Dzienniku” ukazał się obszerny artykuł-recenzja pióra Barbary Green o „Kabaretowej Nocy Świętojańskiej” w ogrodzie Marioli i Huberta Kojerów w Langhorne, PA.

REMONT GALERII
• W czasie tegorocznego lata Ryszard Druch właściciel i gospodarz Druch Studio Gallery nie zrezygnował z organizacji Salonów Artystycznych, zamieniając je na „plenerowe happeningi czyli kabaretowe noce”. 7-9 lipca 2012 w galerii zamontowane zostaną nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, a później pomalowane ściany. Galeria uzyska nowy wystrój, w którym 23 września 2012 odbędzie się pierwszy powakacyjny Salon Artystyczny czyli spotkanie z red. Julitą Karkowską, wieloletnią redaktorka naczelną „Przeglądu Polskiego” – dodatku społeczno-kulturalnego „Nowego Dziennika”.

podobne wpisy

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK) w Dublinie

Możliwość komentowania Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK) w Dublinie została wyłączona

Kongres Polaków w Rosji

Możliwość komentowania Kongres Polaków w Rosji została wyłączona

Polonia w Islandii

Możliwość komentowania Polonia w Islandii została wyłączona

Zespół Tańca Polskiego Nowa Polonia, Argentyna

Możliwość komentowania Zespół Tańca Polskiego Nowa Polonia, Argentyna została wyłączona

Wirtualna Kopenhaga (Dania)

Możliwość komentowania Wirtualna Kopenhaga (Dania) została wyłączona

Centrum Kultury Polskiej – Wilno, Litwa

Możliwość komentowania Centrum Kultury Polskiej – Wilno, Litwa została wyłączona

PACT – Polacy w Toledo, Ohio, USA

Możliwość komentowania PACT – Polacy w Toledo, Ohio, USA została wyłączona

Partia Dobrego Humoru w Wilnie

Możliwość komentowania Partia Dobrego Humoru w Wilnie została wyłączona

PoloniaSF.org – czyli Polonia w San Francisco

Możliwość komentowania PoloniaSF.org – czyli Polonia w San Francisco została wyłączona

Polish Heritage Society – Grand Rapids, Michigan, USA

Możliwość komentowania Polish Heritage Society – Grand Rapids, Michigan, USA została wyłączona

Radio Polonii Brazylijskiej RPB

Możliwość komentowania Radio Polonii Brazylijskiej RPB została wyłączona

2B – miesięcznik dla Polonii w północno-wschodniej Anglii

Możliwość komentowania 2B – miesięcznik dla Polonii w północno-wschodniej Anglii została wyłączona

Create AccountLog In Your Account