Czy brać wesele w zimie? Poradnik

Czy brać wesele w zimie? Poradnik

Czy brać wesele w zimie? Poradnik

Możliwość komentowania Czy brać wesele w zimie? Poradnik została wyłączona

Czy zima, to dobra pora roku, aby brać ślub i organizować wesele? To pytanie zadają sobie pary narzeczonych. Czy brać ślub w zimie? Najpierw przeczytaj wszystkie za i przeciw

Ślub i wesele w styczniu

Ten miesiąc na małżeńskie ślubowanie wybiera niewiele Par Młodych. Do takich uroczystości nie zachęca ani pogoda (zwykle wtedy jest mróz) ani krótkie dni (bo szybko zapada zmrok). Niektórzy optymiści twierdzą, że wtedy mogą wyjść piękne zdjęcia z sesji ślubnej Pary Młodych. Mogą, jeśli spadnie śnieg. Ale pogoda pod naszą szerokością geograficzną coraz częściej płata nam figle, więc śnieg wcale nie jest taki pewny, i co wtedy? Jak widać, niewiele jest argumentów, aby ślub brać w styczniu. No, może dwa. Skoro niewiele par decyduje się w styczniu na ślub i wesele, branża weselna działa na zwolnionych obrotach. Ceny wynajmu sal weselnych oraz części usług ślubnych, mogą być nieco niższe niż w bardziej obleganych miesiącach roku. Drugi powód, to karnawał. Styczeń, to okres hucznych zabaw i imprez. A skoro tak – goście wesela na pewno z radością ruszą do tańca podczas wesela, na które zostali zaproszeni. Tak, wesele w styczniu może być udane. Może więc mylą się ci, którzy nie mają ochoty organizować swojego ślubu i wesela właśnie w styczniu?

Karykaturzysta na wesele

Ślub i wesele w lutym

W lutym mamy Walentynki – święto, które przewędrowało do nas zza oceanu. Walentynki czyli Święto Zakochanych. Dla niektórych par to wystarczający powód na wzięcie ślubu i organizację wesela właśnie w lutym. Luty, to również ciąg dalszy karnawału, który rozpoczął się w styczniu. Pod koniec miesiąca mamy Ostatki. Wtedy jest więc ostatnia okazja, aby przed zwyczajowym okresem Wielkiego Postu wyszaleć się, na przykład na weselach. Organizując ślub i wesele w lutym oczywiście należy też brać pod uwagę fakt, że na dworze będzie zimno. Śnieg, może deszczowa plucha (jeszcze gorzej, bo można pobrudzić swoją piękną, białą suknię ślubną). Ale bądźmy szczerzy, na pewno ten fakt nie odwiedzie nikogo od pomysłu zorganizowania ślubu akurat w lutym, który jest najkrótszym miesiącem roku. Na korzyć lutego przemawia ekonomia. Zorganizowanie ślubu i wesela w lutym na pewno będzie nieco tańsze niż na przykład w letnich miesiącach. A jeśli spadnie śnieg – sesja fotograficzna Pary Młodej na pewno będzie udana. Oczywiście pod warunkiem, że zatrudnią dobrego, doświadczonego fotografa, najlepiej specjalizującego się w fotografii ślubnej. Na pewno zadba, aby biel sukni ślubnej oraz piękny, biały śnieg świetnie wyszły na fotografiach, które Młoda Para będzie potem wspominać przez wiele lat. Jeśli na dworze będzie nie tylko śnieg, ale i mróz, a Młoda Para ma do kościoła, a potem do sali weselnej dojechać samochodem – lepiej, aby nie był to diesel, lecz samochód na benzynę. Jeśli silnik nie odpali, może trzeba będzie iść w strojach ślubnych na piechotę? Koszmar, za to przez kolejne lata będzie co wspominać!

> Plan stołów weselnych – poradnik

Ślub i wesele w grudniu

Zbliża się Boże Narodzenie, jest Adwent. To oznacza, że kulturowo raczej nie mamy ochoty organizować uroczystości weselnych w grudniu. Ale wszystko się zmienia wraz z Bożym Narodzeniem. Wtedy znów znajduje się więcej amatorów na organizację ślubu i wesela. Jest szansa na bożonarodzeniową, magiczną i romantyczną atmosferę, którą uwielbiają zakochani. Szczególnie, jeśli będzie prószył śnieg. W święta znów Polacy biorą śluby, w kolejnym tygodniu także. Choć za chwilę wspaniałe bale sylwestrowe i wiele osób niekoniecznie myśli o tym, aby balować wtedy na weselu. Jeśli nie lubisz mrozów i zimna, w dodatku nie wyobrażasz sobie, aby swój ślub brać akurat w święta Bożego Narodzenia kojarzone z kameralną, rodzinną atmosferą wśród najbliższych, na organizację swojego ślubu i wesela trzeba będzie poczekać co najmniej do wiosny.

Już wiesz, czy brać ślub i organizować wesele w zimie? Super Polonia życzy szczęścia!

Zobacz też:
> Historia Bożego Narodzenia
> Przysłowia o zimie
> Ciekawostki o świętym Mikołaju

 

podobne wpisy

Ślepota śnieżna – co to jest?

Możliwość komentowania Ślepota śnieżna – co to jest? została wyłączona

Zadziwiające ciekawostki o zimie

Możliwość komentowania Zadziwiające ciekawostki o zimie została wyłączona

Kleszcz – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Kleszcz – 10 ciekawostek została wyłączona

Wyjątkowa książka pod choinkę

Możliwość komentowania Wyjątkowa książka pod choinkę została wyłączona

Zima – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Zima – 10 ciekawostek została wyłączona

Podróże kulinarne. Gdzie warto się wybrać?

Możliwość komentowania Podróże kulinarne. Gdzie warto się wybrać? została wyłączona

Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych

Możliwość komentowania Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych została wyłączona

Co to są geoblokady? Jaką rolę pełnią?

Możliwość komentowania Co to są geoblokady? Jaką rolę pełnią? została wyłączona

Ubezpieczenie domu – dlaczego opłaca się je mieć?

Możliwość komentowania Ubezpieczenie domu – dlaczego opłaca się je mieć? została wyłączona

Polskie produkty w Singapurze

Możliwość komentowania Polskie produkty w Singapurze została wyłączona

Atrakcje Wigilii firmowej – karykaturzysta

Możliwość komentowania Atrakcje Wigilii firmowej – karykaturzysta została wyłączona

Didżeje – jak to się zaczęło

Możliwość komentowania Didżeje – jak to się zaczęło została wyłączona

Create AccountLog In Your Account