Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Możliwość komentowania Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta została wyłączona

Jest nazywany najpiękniejszym po rynku w Brukseli. To idealne miejsce do relaksowania się oraz organizowania spotkań z przyjaciółmi

Wrocławski Rynek jest nazywany najpiękniejszym po rynku w Brukseli. W tym miejscu przecinają się szlaki mieszkańców oraz turystów. Rynek jest miejscem idealnym do relaksowania się oraz organizowania spotkań z przyjaciółmi. Pod Pręgierzem albo pod pomnikiem hrabiego Aleksandra Fredry spotykają się młodzi ludzie. Pomnik znanego pisarza został przeniesiony do Wrocławia ze Lwowa, a spora grupa wrocławian również ma wrocławskie korzenie. Niejedna zakochana para zdecydowała się umówić w tym właśnie miejscu. Wiele barów, pubów, restauracji, zabytkowy Ratusz, a także przyklejone do ściany Ratusza Muzeum Miejskie, pełne interesujących eksponatów przypominających niezwykłą historię miasta. Wokół Rynku zgromadzone są także sklepy, biblioteka miejska, cukiernie, apteki, sklepy z odzieżą oraz obuwiem – ceny w tym miejscu są wysokie, w końcu to centrum miasta, ale podziwiać zawsze można. Pięć minut wystarczy, aby dotrzeć na Uniwersytet Wrocławski lub znaleźć się przy nastrojowej ulicy o nazwie Psie Budy – tutaj przez lata pracował słynny Pan Zygmunt, fryzjer świadczący usługi wysokiej jakości. Niedaleko znajduje się ulica Ruska ze słynnymi arkadami, barami i sklepami oraz niewielkie uliczki o nazwie Świętego Mikołaja, Rzeźnicza ze słynnym Teatrem Współczesnym czy Kiełbaśnicza, nazywana „ulicą hoteli”, ponieważ takich miejsc jest tutaj sporo. Niewielkie uliczki w okolicach Rynku składają się na niepowtarzalny klimat miasta.

Poruszanie się po Rynku
Rynek wyłożony jest kostką, która pełna jest szpar, na które uskarżają się panie na szpilkach, osoby starsze i niepełnosprawne, mamy z dziecięcymi wózkami. Po licznych skargach na Rynku pojawi się… szpilkostrada, czyli droga bez szpar, przyjazna wyżej opisanym osobom. Dzisiaj po Rynku można jeździć na rowerach oraz poruszać się dorożkami zaprzężonymi w konie. Rynek jest miejscem klimatycznym, które nigdy nie zasypia – kawiarnie, bary, restauracje oraz dyskoteki otwarte są do wczesnych godzin rannych, a w większości przypadków do ostatniego gościa, oferując znakomite drinki oraz pyszne potrawy. Niedaleko Rynku znajduje się Panorama Racławicka, budynek w formie rotundy, kryjący panoramę słynnej bitwy, pędzla Kossaka i Styki. Miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, ponieważ obrazów tego rodzaju jest tylko kilka w całej Europie. Poza tym jest to obraz pokazany w sposób trójwymiarowy, możliwy do podziwiania przez pół godziny, z opisem przedstawianym przez lektora. Bilet do Panoramy Racławickiej pozwala obejrzeć również Muzeum Narodowe, a w nim między innymi słynne Abakany, czyli rzeźby Magdaleny Abakanowicz.

Spacerując po Rynku oraz przyległych do niego uliczkach można w pełni uwierzyć, że Wrocław jest miastem spotkań z historią, kulturą oraz życzliwymi ludźmi, którzy kochają to miasto zniszczone w 70 procentach podczas II wojny światowej. Miasto, które jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, pełnym możliwości, szans oraz znakomicie ulokowanym w pobliżu Niemiec oraz Czech.

Na zdjęciu: widok na wrocławski rynek z lotu ptaka

Karykatury Wrocław

 

podobne wpisy

Góry Świętkorzyskie, to nie góry

Możliwość komentowania Góry Świętkorzyskie, to nie góry została wyłączona

Zatłoczone Karkonosze

Możliwość komentowania Zatłoczone Karkonosze została wyłączona

Wybitny Polak 2014

Możliwość komentowania Wybitny Polak 2014 została wyłączona

Bieszczady. Co zobaczyć w rejonie Soliny?

Możliwość komentowania Bieszczady. Co zobaczyć w rejonie Soliny? została wyłączona

Konkurs Wybitny Polak 2014

Możliwość komentowania Konkurs Wybitny Polak 2014 została wyłączona

Kościół św. Katarzyny, Starogard Gdański

Możliwość komentowania Kościół św. Katarzyny, Starogard Gdański została wyłączona

Białystok. Pałac Branickich

Możliwość komentowania Białystok. Pałac Branickich została wyłączona

Warszawiacy liczą Syrenki

Możliwość komentowania Warszawiacy liczą Syrenki została wyłączona

Alkohol na komunię

Możliwość komentowania Alkohol na komunię została wyłączona

Zamek Książ w Wałbrzychu

Możliwość komentowania Zamek Książ w Wałbrzychu została wyłączona

Zabytki w Polsce – aplikacja dla turystów

Możliwość komentowania Zabytki w Polsce – aplikacja dla turystów została wyłączona

Warszawski Służewiec. Wyścigi konne przyciągają kibiców

Możliwość komentowania Warszawski Służewiec. Wyścigi konne przyciągają kibiców została wyłączona

Create AccountLog In Your Account