Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta

Możliwość komentowania Wrocławski Rynek czyli atrakcje centrum miasta została wyłączona

Jest nazywany najpiękniejszym po rynku w Brukseli. To idealne miejsce do relaksowania się oraz organizowania spotkań z przyjaciółmi

Wrocławski Rynek jest nazywany najpiękniejszym po rynku w Brukseli. W tym miejscu przecinają się szlaki mieszkańców oraz turystów. Rynek jest miejscem idealnym do relaksowania się oraz organizowania spotkań z przyjaciółmi. Pod Pręgierzem albo pod pomnikiem hrabiego Aleksandra Fredry spotykają się młodzi ludzie. Pomnik znanego pisarza został przeniesiony do Wrocławia ze Lwowa, a spora grupa wrocławian również ma wrocławskie korzenie. Niejedna zakochana para zdecydowała się umówić w tym właśnie miejscu. Wiele barów, pubów, restauracji, zabytkowy Ratusz, a także przyklejone do ściany Ratusza Muzeum Miejskie, pełne interesujących eksponatów przypominających niezwykłą historię miasta. Wokół Rynku zgromadzone są także sklepy, biblioteka miejska, cukiernie, apteki, sklepy z odzieżą oraz obuwiem – ceny w tym miejscu są wysokie, w końcu to centrum miasta, ale podziwiać zawsze można. Pięć minut wystarczy, aby dotrzeć na Uniwersytet Wrocławski lub znaleźć się przy nastrojowej ulicy o nazwie Psie Budy – tutaj przez lata pracował słynny Pan Zygmunt, fryzjer świadczący usługi wysokiej jakości. Niedaleko znajduje się ulica Ruska ze słynnymi arkadami, barami i sklepami oraz niewielkie uliczki o nazwie Świętego Mikołaja, Rzeźnicza ze słynnym Teatrem Współczesnym czy Kiełbaśnicza, nazywana „ulicą hoteli”, ponieważ takich miejsc jest tutaj sporo. Niewielkie uliczki w okolicach Rynku składają się na niepowtarzalny klimat miasta.

Poruszanie się po Rynku
Rynek wyłożony jest kostką, która pełna jest szpar, na które uskarżają się panie na szpilkach, osoby starsze i niepełnosprawne, mamy z dziecięcymi wózkami. Po licznych skargach na Rynku pojawi się… szpilkostrada, czyli droga bez szpar, przyjazna wyżej opisanym osobom. Dzisiaj po Rynku można jeździć na rowerach oraz poruszać się dorożkami zaprzężonymi w konie. Rynek jest miejscem klimatycznym, które nigdy nie zasypia – kawiarnie, bary, restauracje oraz dyskoteki otwarte są do wczesnych godzin rannych, a w większości przypadków do ostatniego gościa, oferując znakomite drinki oraz pyszne potrawy. Niedaleko Rynku znajduje się Panorama Racławicka, budynek w formie rotundy, kryjący panoramę słynnej bitwy, pędzla Kossaka i Styki. Miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, ponieważ obrazów tego rodzaju jest tylko kilka w całej Europie. Poza tym jest to obraz pokazany w sposób trójwymiarowy, możliwy do podziwiania przez pół godziny, z opisem przedstawianym przez lektora. Bilet do Panoramy Racławickiej pozwala obejrzeć również Muzeum Narodowe, a w nim między innymi słynne Abakany, czyli rzeźby Magdaleny Abakanowicz.

Spacerując po Rynku oraz przyległych do niego uliczkach można w pełni uwierzyć, że Wrocław jest miastem spotkań z historią, kulturą oraz życzliwymi ludźmi, którzy kochają to miasto zniszczone w 70 procentach podczas II wojny światowej. Miasto, które jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, pełnym możliwości, szans oraz znakomicie ulokowanym w pobliżu Niemiec oraz Czech.

Na zdjęciu: widok na wrocławski rynek z lotu ptaka

Karykatury Wrocław

 

podobne wpisy

Polskie Parki Miniatur

Możliwość komentowania Polskie Parki Miniatur została wyłączona

Bramkarz Cracovii był karykaturzystą

Możliwość komentowania Bramkarz Cracovii był karykaturzystą została wyłączona

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu

Możliwość komentowania Kościół Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu została wyłączona

Białystok. Pałac Branickich

Możliwość komentowania Białystok. Pałac Branickich została wyłączona

Ratusz w Szydłowcu

Możliwość komentowania Ratusz w Szydłowcu została wyłączona

Krynica Morska

Możliwość komentowania Krynica Morska została wyłączona

7 miejsc, które trzeba zobaczyć w czasie pobytu w Krakowie

Możliwość komentowania 7 miejsc, które trzeba zobaczyć w czasie pobytu w Krakowie została wyłączona

Kazimierz Dolny – co zobaczyć?

Możliwość komentowania Kazimierz Dolny – co zobaczyć? została wyłączona

1948. Kongres Satyryków w Warszawie

Możliwość komentowania 1948. Kongres Satyryków w Warszawie została wyłączona

Zamek w Suchej Beskidzkiej

Możliwość komentowania Zamek w Suchej Beskidzkiej została wyłączona

Teatr Wielki (Opera) w Poznaniu

Możliwość komentowania Teatr Wielki (Opera) w Poznaniu została wyłączona

Zamek Bąkowiec koło Morska

Możliwość komentowania Zamek Bąkowiec koło Morska została wyłączona

Create AccountLog In Your Account