Najlepsza atrakcja na event we Wrocławiu

Atrakcja na event we Wrocławiu

Kiedy we Wrocławiu odbywa się najwięcej firmowych eventów? Jeśli przyjąć poniższe informacje, jest ich najwięcej pod koniec roku, w listopadzie i grudniu. A jaka atrakcja eventowa cieszy się we Wrocławiu dużą popularnością? Czyżby to były karykatury na żywo w najlepszym wykonaniu?

Karykaturzysta eventowy we Wrocławiu

Tylko w ciągu miesiąca znany karykaturzysta Szczepan Sadurski 4 razy zawodowo odwiedził Wrocław. I były to nie tylko firmowe Wigilie (te zaczynają się w grudniu), ale i inne wrocławskie eventy. Jak to możliwe, że artysta nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata, mieszkający kilkaset kilometrów od Wrocławia, cieszy się na Dolnym Śląsku tak dużą popularnością?

Każdego roku Sadurski do Wrocławia przyjeżdża kilkukrotnie. Najczęściej jest specjalnym gościem eventów firmowych, które odbywają się na Starym Mieście i bliskich okolicach. Raz pływał na statku po Odrze (w takich miejscach też można rysować karykatury), zdarzały się imprezy prywatne (np. wesela). Były konferencje i imprezy targowe, wreszcie różnego rodzaju eventy we wrocławskich hotelach.

Kraków eventy Wrocław atrakcja na event we Wrocławiu imprezy firmowe
Atrakcja na event we Wrocławiu i w całej Polsce. Sadurski w Krakowie

Atrakcja na event we Wrocławiu

Tak, jak w innych miastach Polski, ten znakomity karykaturzysta także we Wrocławiu witany jest jako specjalny gość eventu, będący główną lub jedną z głównych atrakcji wieczoru. Jego błyskawicznie tworzone wesołe portrety od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Szczepan Sadurski z Karykatury.com wynajmowany jest przez firmy eventowe z Wrocławia, ale częściej bezpośrednio przez firmy organizujące swoje imprezy pracownicze.

Co ciekawe, kiedyś były to głównie imprezy o większej liczbie uczestników. Obecnie firmy organizujące nawet 20-30-osobowe eventy we Wrocławiu, zapraszają karykaturzystę Sadurskiego. To oznacza, że wysokość honorarium, szczególnie jak na tej klasy artystę eventowego, jest w zasięgu organizatorów takich imprez. Nawet, jeśli w cenie jest dojazd i nocleg artysty.

Rzeszów eventy Wrocław atrakcja na event we Wrocławiu imprezy firmowe
Atrakcja na event we Wrocławiu? Tu Sadurski przed hotelem w Rzeszowie, gdzie rysował karykatury

Karykatury na eventach w całej Polsce

Do Wrocławia można przyjechać pociągiem i wynająć hotel, a nazajutrz rano wrócić. Co innego eventy organizowane poza Wrocławiem, w województwie dolnośląskim. Tu najczęściej trzeba już przyjechać samochodem. Tymczasem Sadurski przez cały rok ma dużo pracy. W ostatnich kilku miesiącach odwiedził Rzeszów, Kraków, Trójmiasto, Białystok, Toruń, Bydgoszcz, woj. śląskie (m.in. Sosnowiec i Gliwice). Rysował na eventach w Warszawie i innych miejscowościach woj. mazowieckiego. Był w Lublinie, Stargardzie koło Szczecina, Bełchatowie, Starachowicach, Ciechocinku, Koninie, także w Bieszczadach.

Podróże są wpisane w zawód artystów branży eventowej. Dodamy, że w Polsce karykaturzystów jeżdżących po całej Polsce można policzyć na palcach jednej ręki. Karykaturzysta Sadurski po prostu kocha swój artystyczny fach. A czego można mu zazdrościć? Jako mało kto, w swojej pracy wciąż widzi uśmiechnięte twarze.

Warszawa eventy Wrocław atrakcja na event we Wrocławiu imprezy firmowe
Sadurski i warszawska syrenka. Atrakcja na event we Wrocławiu oraz na imprezy firmowe w całej Polsce

Karykaturzysta niczym premier polskiego rządu

Być może do niedawna były osoby, które nie dowierzały, że znany z prasy i programów telewizyjnych Sadurski faktycznie ma tak dużą liczbę zleceń i wciąż podróżuje zawodowo po Polsce. Teraz tych wątpliwości już nie mają. Od czerwca 2022 Sadurski dokumentuje te podróże zdjęciami robionymi w kolejnych miejscach kraju. I obiecuje mieszkańcom miast, gmin i powiatów kolejne karykatury w swoim wykonaniu, a podawane liczby mogą oszałamiać. Pomysł chwalenia się kartonikami z dużymi liczbami podsunął mu premier Tadeusz Morawiecki. Trochę wcześniej wręczał podobne kartoniki polskim samorządowcom, co wszyscy chętnie fotografowali, a potem chwalili się zdjęciami. Ale były na nich kwoty pieniędzy z duża liczbą zer, a nie liczba karykatur.

Coraz częściej Sadurski jest zapraszany do tych samych miast ponownie. Każdy może odebrać swoją karykaturę (obiecaną przez Sadurskiego), zapraszając go na kolejny event.

Błyskawicznie rysowane karykatury Sadurskiego

Napisaliśmy na temat podróży po kraju, tymczasem te podróże są wynikiem tego, co ten karykaturzysta na co dzień robi od lat. O tym gdzie rysował, jak rysuje i dlaczego robi to w tak błyskawicznym tempie – można przeczytać w wielu miejscach sieci oraz w rozmaitych wywiadach. Dla Sadurskiego podróże są niezbędne do tego, aby mógł prezentować swój talent wszędzie tam, gdzie jest ku temu zainteresowanie. Talent, wykształcenie plastyczne, do tego dziesiątki tysięcy karykatur wykonanych na przeszło pół tysiącu eventów (nie tylko w Polsce) – to wszystko powoduje, że wciąż wzrasta zainteresowanie dowcipnymi portretami w jego wykonaniu. I nic nie wskazuje na to, że miałoby się to szybko zmienić.

Atrakcja na event we Wrocławiu: (c) SuperPolonia.info

Zobacz też:
> Karykaturzysta na wesele

podobne wpisy

Doleciałeś, ale nie ma bagażu. Co wtedy?

Możliwość komentowania Doleciałeś, ale nie ma bagażu. Co wtedy? została wyłączona

Ubezpieczenie smartfona dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich

Możliwość komentowania Ubezpieczenie smartfona dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich została wyłączona

Kulig w Zakopanem – niezapomniana zimowa rozrywka

Możliwość komentowania Kulig w Zakopanem – niezapomniana zimowa rozrywka została wyłączona

Kolej na… kolej – konkurs rysunku satyrycznego

Możliwość komentowania Kolej na… kolej – konkurs rysunku satyrycznego została wyłączona

Too Good Too Go Warszawa – 10 zakupów

Możliwość komentowania Too Good Too Go Warszawa – 10 zakupów została wyłączona

Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania

Możliwość komentowania Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania została wyłączona

Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych

Możliwość komentowania Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych została wyłączona

Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże

Możliwość komentowania Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże została wyłączona

Okulary przeciwsłoneczne. Które naprawdę chronią oczy?

Możliwość komentowania Okulary przeciwsłoneczne. Które naprawdę chronią oczy? została wyłączona

Turcja. Zabytki UNESCO – wystawa w Poznaniu

Możliwość komentowania Turcja. Zabytki UNESCO – wystawa w Poznaniu została wyłączona

Ile spać, żeby się wyspać?

Możliwość komentowania Ile spać, żeby się wyspać? została wyłączona

Warszawa. W Pałacu Kultury zaobrączkowali sokoły

Możliwość komentowania Warszawa. W Pałacu Kultury zaobrączkowali sokoły została wyłączona

Create AccountLog In Your Account