narty sezon narciarski
narty sezon narciarski
w

Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego

Czy warto jechać na narty pod koniec sezonu? A może lepiej zaczekać rok, wziąć urlop wcześniej i wyruszyć na białe szaleństwo w grudniu lub styczniu? Poznaj odpowiedzi na te pytania. Przekonaj się także, o jakie aspekty zadbać, jeżeli jednak zdecydujesz się wykorzystać końcówkę sezonu

Czy warto jechać na narty pod koniec sezonu?

Najlepsze warunki do jazdy na nartach są w ścisłym sezonie. Śniegu jest dużo i ma właściwą konsystencję. Pogoda sprzyja bezpiecznej, komfortowej jeździe. Ponadto masz do wyboru pełen przekrój ośrodków narciarskich: czynne są wszystkie. Część z nich jest wieczorami doświetlana, by urlopowicze mogli zjeżdżać na nartach dłużej.

Czy powyższe fakty oznaczają, że końcówka sezonu jest zła i nie warto poświęcać jej na wyjazd na stok? Bynajmniej! Wiele osób czeka z białym szaleństwem właśnie na kwiecień i maj. Ceny w lokalizacjach narciarskich są niższe, częściej świeci słońce, a na stoku znajduje się mniej narciarzy. Krócej czekasz na swoją kolej do wyciągu.

To prawda, że warunki jazdy pod koniec sezonu są nieco gorsze i łatwiej o wypadek. Przeczytaj, co zrobić, gdy do niego dojdzie: https://kioskpolis.pl/wypadek-na-nartach-co-robic/. Aby ograniczyć ryzyko, warto wybierać ośrodki z dostępem do lodowca lub mające stoki po północnej stronie gór – tam warunki są lepsze.

Jak zadbać o bezpieczeństwo pod koniec sezonu narciarskiego?
Bez względu na to, w jakim terminie wybierasz się na białe szaleństwo, powinieneś zadbać o właściwą ochronę życia, zdrowia oraz mienia. Pod koniec sezonu taka ochrona staje się podwójnie ważna – jesteś narażony na uszkodzenia ciała w większym stopniu z uwagi na gorsze warunki pogodowe.

Wybierając ubezpieczenie na narty, zwróć uwagę na kwoty przypisane przede wszystkim tym trzem elementom: ochronie kosztów leczenia, ochronie kosztów ratownictwa, polisie NNW. Wszystkie wiążą się z zabezpieczeniem życia oraz zdrowia. Poznaj ich krótkie charakterystyki.

Ochrona kosztów leczenia, ratownictwa oraz NNW

Ochrona kosztów leczenia obejmuje szereg usług medycznych, takich jak hospitalizacja, transport do szpitala lub kraju, zabiegi i operacje, zakup leków, konsultacje u lekarzy ogólnych oraz specjalistów. Każdemu z tych elementów przypisana jest kwota – czasem równa, częściej jednak różna. Łącznie kwota ochrony kosztów leczenia powinna wynosić min. 50 tysięcy euro.

Ochrona kosztów ratownictwa to składnik ochrony kosztów leczenia. Należy zwrócić uwagę, czy został włączony do polisy oraz na jaką kwotę opiewa. Minimum to 9 tysięcy euro, z racji iż akcje ratownicze z użyciem helikoptera są drogie, zwłaszcza za granicą.

NNW stanowi wartościowy dodatek do ubezpieczenia narciarskiego. Jeżeli doznasz długotrwałego rozstroju zdrowia lub uszkodzenia ciała, zostanie Ci wypłacone odszkodowanie na operację, rehabilitację czy zakup środków medycznych. Im wyższa kwota przypisana NNW, tym lepiej.

Ubezpieczenie na narty obejmujące wszystkie wymienione elementy – i więcej – znajdziesz szybko i wygodnie w porównywarce polis turystycznych. Zaznacz termin wyjazdu oraz cel podróży, by kalkulator poprawnie wyliczył ceny polis.

https://kioskpolis.pl/wypadek-na-nartach-co-robic/
Link zdjęty 22.02.2021. W przypadku chęci przedłużenia prosimy o kontakt.

Napisane przez Ciekawostki i atrakcje

Dalekie i bliskie podróże oraz turystyka - to od 2011 roku główne tematy SuperPolonia.info. Z nami poznasz: atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca które warto zobaczyć, zabytki. Niezwykłe fakty i zaskakujące ciekawostki z Polski i ze świata. Państwa, stolice, miasta. Podróże lotnicze, morskie i wyjazdy wakacyjne. Biura podróży, hotele i miejsca noclegowe, porady dla turystów.

prima aprilis ciekawostki 1 kwietnia

10 najlepszych żartów Prima Aprilisowych świata

samolot tanie linie lotnicze bagaż podręczny

Tanie linie. Bagaż podręczny w samolocie i dopłaty