Sposoby na kupowanie biletów komunikacyjnych

Sposoby na kupowanie biletów komunikacyjnych

Sposoby na kupowanie biletów komunikacyjnych

Możliwość komentowania Sposoby na kupowanie biletów komunikacyjnych została wyłączona

W dobie samochodów osobowych, spopularyzowanych do tego stopnia, że niektórzy mają po 2 sztuki, nadal istnieje komunikacja miejska. W większych miastach jest ona wybierana, aby uniknąć korków, lecz to i tak rosyjska ruletka, bo nie wiemy, jak będzie przebiegał ruch. Pewniejsza jest kasyna bez depozytu dla polaków, w której można coś wygrać. Decydując się jednak na przejazd, mamy kilka możliwości kupienia biletu. Zobaczmy, jakie to metody?

Tradycyjne bilety w papierowym wydaniu

Przez lata funkcjonowania komunikacji miejskiej zmieniono system kasowania biletów wiele razy. Niegdyś istniały proste kasowniki, które jak dziś, umieszczano na elementach wewnętrznych autobusów, tramwajów czy trolejbusów. Od lat można nabyć bilety w kiosku Ruchu. Kiedyś istniała także opcja zakupu u kierowcy, lecz w wielu miastach zrezygnowano z tej możliwości z uwagi na bezpieczeństwo podczas jazdy, a także nowe sposoby zakupu. W niektórych miastach papierowe bilety są jedyną alternatywą na przejazd komunikacją. Do tego trzeba także dodać bilety miesięczne, imienne, które należy mieć zawsze podczas korzystania ze środków publicznego transportu. Z uwagi na automatyzację i coraz większą liczbę ludzi w miastach, wprowadzono wygodne i praktyczne automaty w pojazdach komunikacji miejskiej, a także na bardziej uczęszczanych przystankach. To rozwiązanie cieszy, ponieważ można zakupić bilet tuż po wejściu do pojazdu i zapłacić kartą, zamiast gotówką. Taki bilet możemy również wykorzystać w innych środkach np. w metrze, o ile pozwala na to jego ważność. Specjalny czytnik nas o tym zawiadomi po zeskanowaniu biletu, i albo bramka nas przepuści albo będziemy musieli zapłacić za kolejny przejazd.

Nowoczesne aplikacje do zakupu biletów

Z biegiem czasu, doszliśmy do takiego rozwoju technologii, że możemy zawrzeć w swoim telefonie wiele potrzebnych rzeczy. Prócz tego, że smartfonami można zrobić zdjęcie, posłuchać w nich muzyki czy obejrzeć film, to można nimi również dokonywać płatności bezgotówkowych. Wystarczy zainstalować specjalne aplikacje, z pomocą których ułatwimy sobie kupowanie np. biletów komunikacyjnych. Jak to działa w praktyce? Potrzebujemy połączyć aplikację z naszą kartą płatniczą z banku, aby za każdym razem opłata ściągała się automatycznie, po zatwierdzeniu transakcji. Jest również opcja pobierania pieniędzy z wirtualnego konta w aplikacji, które musimy sami, co jakiś czas doładować za pomocą specjalnej operacji. Najczęściej wybieranymi aplikacjami używanymi do płacenia za przejazd komunikacją miejską są: “Jak dojadę” i “mPay”. Wystarczy wybrać miasto, interesujący nas bilet i zatwierdzić zakup. Wówczas, po udanej transakcji w aplikacji pojawia się wirtualny bilet z datą, godziną zakupu i jego ważnością. Przy ewentualnej kontroli przez odpowiednich pracowników komunikacji, wystarczy, że zeskanują oni nasz kod, aby sprawdzić ważność biletu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy papier, a przy okazji zaoszczędzimy swoje pieniądze. Dzieje się tak z uwagi na to, że bilety wirtualne są nieco tańsze od tych papierowych. Ponadto, w aplikacji “Jak dojadę” możemy sprawdzić godziny odjazdu i najszybszą trasę, szczególnie kiedy czeka nas daleki przejazd z przesiadkami.

Wielofunkcyjna aplikacja na każdy przejazd i nie tylko

Oprócz wymienionych wyżej aplikacji, istnieje również taka, w której kupimy o wiele więcej niż bilet na autobus. Mowa tutaj o “SkyCash”, która stwarza nam możliwość zakupu biletu kolejowego, lotniczego, zamówienia taxi czy opłacenia przejazdu autostradą lub miejsca parkingowego w wielu miastach całej Polski. W aplikacji tej można ponadto opłacić wybraną formę ubezpieczenia, rachunki czy doładować telefon. “SkyCash” pozwala także skorzystać z zakupów na różnych portalach np. Allegro, Zalando, jak również opłacić Netflix czy Player. W jednej aplikacji mieści się tak wiele, że aż trudno w to uwierzyć. Najlepiej korzystać z niej za każdym razem, gdy mamy taką sposobność, gdyż dzięki temu oszczędzamy czas na szukanie drobnych na parkomat lub stanie w kolejkach po bilety.

zawsz / 1140 / bilety

podobne wpisy

Jedz ryby na zdrowie

Możliwość komentowania Jedz ryby na zdrowie została wyłączona

Dlaczego warto grać w kasynie online?

Możliwość komentowania Dlaczego warto grać w kasynie online? została wyłączona

Ile kosztuje karykaturzysta na wesele?

Możliwość komentowania Ile kosztuje karykaturzysta na wesele? została wyłączona

Karykaturzysta na event – jak załatwić?

Możliwość komentowania Karykaturzysta na event – jak załatwić? została wyłączona

Jakie odszkodowanie za uszkodzenia palca w trakcie pracy w UK?

Możliwość komentowania Jakie odszkodowanie za uszkodzenia palca w trakcie pracy w UK? została wyłączona

Dlaczego wzrasta popularność kantorów internetowych?

Możliwość komentowania Dlaczego wzrasta popularność kantorów internetowych? została wyłączona

Manufaktura Satyry – konkurs w Żyrardowie

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry – konkurs w Żyrardowie została wyłączona

Bilet na autobus w Rzeszowie kupisz także przez telefon

Możliwość komentowania Bilet na autobus w Rzeszowie kupisz także przez telefon została wyłączona

Automaty, na których najłatwiej jest wygrać

Możliwość komentowania Automaty, na których najłatwiej jest wygrać została wyłączona

Atrakcje na wesele – znane i mniej znane

Możliwość komentowania Atrakcje na wesele – znane i mniej znane została wyłączona

Bakalie i suszone owoce. Nie tylko na Boże Narodzenie

Możliwość komentowania Bakalie i suszone owoce. Nie tylko na Boże Narodzenie została wyłączona

Barszcz Sosnowskiego – wroga roślina

Możliwość komentowania Barszcz Sosnowskiego – wroga roślina została wyłączona

Create AccountLog In Your Account