Warszawa, Polska, świat. Ciekawostki i atrakcje
Ogromne obszary ziemi trafiły na sprzedaż. Chcesz działki wielkości 1/3 powierzchni Polski?
Ponad 100 milionów hektarów – takie obszary można aktualnie (połowa 2015 r.) kupić w Australii. Początkową ceną sprzedaży jest 325 milionów USD. Działki (jest ich 20) sprzedaje firma założona w 1899 roku przez Sir Sidneya Kidmana (1857-1935). W młodości był ubogim poganiaczem owiec. Potem założył szybko powiększającą się firmę zajmującą się hodowlą bydła i sprzedażą mięsa, uzyskując przydomek „Króla Bydła”.
Działki są różnej powierzchni, znajdują się w centralnej Australii i są od siebie oddalone. Aby je wszystkie zobaczyć trzeba spędzić niemal tydzień, podróżując małym samolotem. Na ich terenie mieszka 150 osób, w większości hodowców bydła.
Do zakupu zgłosiło się trzydziestu chętnych, w tym połowa z Australii. Transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Ciekawostki o Australii: (c) Superpolonia.info
Na zdjęciu: kontynent australijski z kosmosu
foto: Wikipedia
Etiopia ciekawostki
Lalibela, to wioska położona na wysokości ponad 2500 m n.p.m. i znana w całym świecie ze wspaniałych kościołów wykutych w otaczających skałach. 800 lat temu za pomocą prymitywnych narzędzi wyrzeźbiono je nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz. Skalne kościoły Lalibeli pochodzące z XII-XIII w. są obecnie symbolem Etiopii.
> Tu więcej
Grenlandia ciekawostki
Od 1997 r. w marcu na Grenlandii odbywają się Mistrzostwa Świata w Golfie na lodzie. To najdalej na północ wysunięte pole golfowe świata, a piłeczka do gry jest pomarańczowa. Biała natychmiast by się zgubiła.
> Tu więcej
Wybrzeże Kości Słoniowej
W mieście Jamusukro jest Bazylika Matki Boskiej Królowej Pokoju (Basilica of Our Lady of Peace) – prawdopodobnie największy kościół świata i najwyższa świątynia w Afryce. Zbudowano ją w 1990 roku, ma 158 metrów wysokości.
> Tu więcej
Zorza polarna w Polsce
Szwedzi organizują wycieczki dla obcokrajowców, którzy chcą zobaczyć na własne oczy zorzę polarną. To niezwykle widowiskowe zjawisko występuje najczęściej za kołami podbiegunowymi, a w sprzyjających warunkach zorza polarna bywa widoczna nawet w okolicach 50. równoleżnika. Tymczasem aby zobaczyć zorzę polarną, mnie musisz wybierać się na północ Europy. Możesz ją co jakiś czas zobaczyć na terenie Polski.
> Tu więcej