Gry dla miłośników czołgów

Gry dla miłośników czołgów

Gry dla miłośników czołgów

Możliwość komentowania Gry dla miłośników czołgów została wyłączona

Gracze na świecie wybierają różnego rodzaju gry. Jedni stawiają na gry typu FPS niczym CS:GO, inni zaś na strategie. Ci z kolei, którzy chcą zarobić, wybierają polskie kasyno internetowe. Nie da się ukryć, że wśród małych i dużych chłopców ogromnym powodzeniem cieszą się czołgi. Od lat fascynują one swoją mocą, wyglądem. Nie dziwi zatem fakt, że sporym powodzeniem cieszą się obecnie gry o czołgach. Postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym z nich.

World of Tanks

Zdecydowanie największą popularnością i powodzeniem wśród graczy cieszy się gra World of Tanks. W 2020 roku świętowała ona swoje 10-lecie. Początki nie były zbyt łatwe, jednak białoruskiemu studio Wargaming udało się stworzyć grę, która wciąga miliony graczy na całym świecie. Posiada ona nawet osobne serwery dla graczy z Europy, Rosji, Azji czy Ameryki Północnej. W World of Tanks możemy pokierować czołgami historycznymi, jak i takimi, które nigdy nie wyszły poza projekty czy prototypy. Do wyboru mamy czołgi ciężkie, średnie, lekkie, niszczyciele czołgów oraz artylerię. Każdy z pojazdów różni się opancerzeniem, siłą ognia, mobilnością. Możemy wybierać spośród pojazdów wielu nacji. W katalogu znajdują się czołgi niemieckie, amerykańskie, brytyjskie, radzieckie, włoskie, szwedzkie, francuskie czy polskie. Za każdym razem zaczynamy od pojazdu z I poziomu i dzięki zdobywanemu doświadczeniu możemy odkrywać kolejne moduły czy też poziomy. Kupujemy je za srebro w grze. World of Tanks ma jednak też sklep premium, w którym za złoto (oficjalną walutę) lub prawdziwe pieniądze kupujemy pojazdy premium.

Sama rozgrywka polega na tym, że zazwyczaj stajemy do pojedynku 15 na 15. Jeśli zostaniemy zniszczeni, to nie powracamy na pole walki. Wygrywa ta drużyna, która zniszczy wszystkich przeciwników lub zajmie wrogą bazę. Nasze pojazdy mają pulę HP – życia oraz pociski, którymi zadajemy obrażenia wrogom. Graficznie World of Tanks stoi na bardzo wysokim poziomie.

War Thunder

Bezpośrednim konkurentem dla World of Tanks jest wyprodukowana przez rosyjskie studio Gaijin Entertainment gra War Thunder. Oparta jest ona na podobnych zasadach. Mamy tu do wyboru różne nacje i pojazdy, gdzie zaczynamy od pierwszego poziomu. Różnica polega jednak na systemie odkrywania nowych czołgów, zarabianiu na bitwach czy samej rozgrywce. W odróżnieniu od WOT-a możemy także korzystać w czasie bitwy z pojazdów przeciwlotniczych czy też samolotów. Nie możemy też za bardzo wybierać między działami, gdyż ten sam czołg występuje w kilku postaciach, więc każdy należy osobno zbadać. I tu również mamy sklep premium, w którym można za złote orły (oficjalna waluta) kupimy pojazdy premium.

Najbardziej gry odróżnia jednak system walki. War Thunder jest bardziej realistyczną grą, gdzie wprowadzono ciekawy system uszkodzeń. Otóż każdy z naszych pocisków, który trafi czołg, zostaje pokazany na małej wizualizacji. Dowiemy się zatem, czy przebił lub uszkodził pancerz bądź też się od niego odbił. Na animacjach pokazana jest także droga pocisku przez wnętrze czołgu. Można zatem zniszczyć czołg poprzez eliminację członków załogi. Ponadto w razie śmierci, możemy w normalnym trybie dwukrotnie jeszcze wrócić na pole walki, lecz już  w innym pojeździe. W War Thunderze dostępna jest także opcja walki realistycznej, gdzie nie mamy żadnych oznaczeń przeciwników. Możemy zatem poczuć się nieco jak na prawdziwym polu walki.

Seria Blitzkrieg

Na koniec warto wspomnieć o serii Blitzkrieg. Jest to zbiór kilku strategicznych tytułów, gdzie naszym zadaniem jest kierowanie oddziałami wojskowymi i wypełnianie misji. Choć możemy sterować piechotą, artylerią i zaopatrzeniem, to jednak główną osią są pojazdy pancerne. W kampaniach historycznych możemy zatem zacząć walkę w 1939 czy 1941 roku i początkowo sterować małymi czołgami, by skończyć wojnę wielkimi pancernymi kolosami.

zawsz 1002

podobne wpisy

Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych

Możliwość komentowania Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych została wyłączona

Jak rozszyfrować znaczenie snów?

Możliwość komentowania Jak rozszyfrować znaczenie snów? została wyłączona

Historia hazardu na tle rozwoju Europy

Możliwość komentowania Historia hazardu na tle rozwoju Europy została wyłączona

Reisefieber czyli stres przed podróżą

Możliwość komentowania Reisefieber czyli stres przed podróżą została wyłączona

Poker w Polsce. Czy można grać w pokera?

Możliwość komentowania Poker w Polsce. Czy można grać w pokera? została wyłączona

Recenzja aplikacji 888Starz: mobilna platforma do zakładów i gier

Możliwość komentowania Recenzja aplikacji 888Starz: mobilna platforma do zakładów i gier została wyłączona

10 cytatów. Benjamin Franklin

Możliwość komentowania 10 cytatów. Benjamin Franklin została wyłączona

Góry zimą. Jak przygotować się do wyprawy?

Możliwość komentowania Góry zimą. Jak przygotować się do wyprawy? została wyłączona

Lokalizacja strony internetowej kasyna internetowego kluczem do sukcesu

Możliwość komentowania Lokalizacja strony internetowej kasyna internetowego kluczem do sukcesu została wyłączona

Jak podróżować podczas pandemii?

Możliwość komentowania Jak podróżować podczas pandemii? została wyłączona

Huawei odczuwa skutki zakazów technologii w pierwszym kwartale

Możliwość komentowania Huawei odczuwa skutki zakazów technologii w pierwszym kwartale została wyłączona

Najdziwniejsze zakłady bukmacherskie

Możliwość komentowania Najdziwniejsze zakłady bukmacherskie została wyłączona

Create AccountLog In Your Account