Firmy preferują etycznych dostawców technologii

Firmy preferują etycznych dostawców technologii

Firmy preferują etycznych dostawców technologii

Możliwość komentowania Firmy preferują etycznych dostawców technologii została wyłączona

Współpraca biznesowa to nie tylko i wyłącznie zarabianie pieniędzy. Oczywiście celem przewodnim każdego podmiotu gospodarczego niezależnie od szerokości geograficznej jest pomnażanie zysków. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie współpraca, która jest oparta na zdrowych zasadach. W końcu każdy biznes będzie o wiele skuteczniej realizowany, jeżeli obydwie strony będą miały do siebie zaufanie i będą świadome tego, że bazuje się na pewnych zasadach etycznych. Nie bez powodu od dziesięcioleci stosuje się w każdej branży zalecenia etyki biznesu.

Bez podstawowych zasad moralnych również w przypadku zarabiania pieniędzy niemożliwa byłaby stabilna gospodarka w jakimkolwiek państwie. Dotyczy to zarówno piekarzy jak też producentów obuwia, czy też firm, które projektują gry kasynowe i oferują klientom darmowe obroty bez depozytu. Szczególnie ważne jest to teraz zagadnienie, gdy dużo firm planuje zwiększać wydatki na transformację cyfrową. Każdy jednak zapewnia, że zależy mu na kontaktach właśnie etycznych.

Ankiety biznesowe są jednoznaczne

W dobie pandemii koronawirusa, szczególnie dużą uwagę zaczęto przywiązywać właśnie do analiz gospodarczych. Wszyscy znaleźliśmy się w nietypowych okolicznościach, a więc monitorowanie ogólnej kondycji ekonomicznej na całym świecie jest niezbędne, aby można było planować kolejny rok w gospodarce. Modelowanie w dużej mierze będzie, więc bazować na tym, jakie są preferencje inwestorów.

Okazuje się też, że cała masa firm, które były uwzględnione w takich ankietach, potwierdza, że pomimo kryzysu będzie inwestować właśnie w nowoczesne technologie cyfrowe. Zaawansowane rozwiązania, które zapewniają automatyzację procesów organizacji, są niezbędne. Każdy teraz troszczy się bardziej o bezpieczeństwo swoich danych, co też oparte, jest na przykład na sztucznej inteligencji. Widać, więc jednocześnie wyraźnie, że podczas wyboru partnera biznesowego zwraca się uwagę na:

  • obopólne zaufanie
  • etyczne zarabianie pieniędzy.

Czynnik ludzki w biznesie

Jednocześnie też chyba można otwarcie stwierdzić, że w gruzach legły wszystkie tezy i teorie piewców upadku moralności szczególnie w sferze biznesowej. Chyba jednak okazuje się, że jako gatunek nie jesteśmy do końca aż tacy źli. Potwierdza to, chociażby fakt, że wszyscy czekamy, aż skończy się pandemia koronawirusa, aby można było się normalnie spotykać. W końcu prowadzenie biznesu to nie tylko i wyłącznie różne zestawienia finansowe oraz przesyłanie plików z umowami, czy też transferami danych.

Tradycyjnie chodzi tu tak jak tysiące lat temu o spotkanie z drugim człowiekiem i wymianę myśli. Przy okazji oczywiście zarabiamy pieniądze, bo jest to jeden z głównych celów. Nie jest jednak jedyny, ponieważ istota ludzka musi być po prostu aktywna. Można tu mówić nawet o pewnym czynniku refleksyjnym, bo w końcu chodzi o etyczny wymiar relacji biznesowych.

Niematerialne więzi także są istotne

Aby zrozumieć, dlaczego takie trwałe relacje są ważne, wystarczy zwrócić uwagę na przykłady nierzetelnie zrealizowanych transformacji cyfrowych. Jeżeli jakaś firma miała kontakt z kontrahentami, którzy nie byli krytyczni i nie poczuwa się do odpowiedzialności, to w wielu przypadkach zlecenia takie są zrealizowane po prostu źle. Skutki takich błędnie podjętych decyzji przedsiębiorstwa odczuwają nawet przez 2 kolejne lata. Są to przecież inwestycje związane z bardzo dużymi środkami pieniężnymi. Dlatego tak ważne jest dopasowanie partnera biznesowego, abyśmy po prostu mieli pewność, że możemy na nim polegać.

Zasada jest naprawdę prosta. Każdemu zależy przecież na pracy realizowanej bez żadnych przeszkód. Z tego też powodu coraz częściej zatrudnia się doradców i pośredników, którzy pomagają skojarzyć ze sobą kontrahentów tak, aby współpraca dobrze się układała przez wiele kolejnych lat.

1002 / zawsz

podobne wpisy

Monachium. Polacy na Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy

Możliwość komentowania Monachium. Polacy na Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy została wyłączona

Zupa pomidorowa – Polacy ją lubią!

Możliwość komentowania Zupa pomidorowa – Polacy ją lubią! została wyłączona

Czy lato, to najlepsza pora na ślub i wesele?

Możliwość komentowania Czy lato, to najlepsza pora na ślub i wesele? została wyłączona

Czy brać wesele w zimie? Poradnik

Możliwość komentowania Czy brać wesele w zimie? Poradnik została wyłączona

Rysunki Sadurskiego w 2B, Anglia

Możliwość komentowania Rysunki Sadurskiego w 2B, Anglia została wyłączona

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Możliwość komentowania Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce została wyłączona

Niepodległość – konkurs w 100-lecie odzyskania niepodległości

Możliwość komentowania Niepodległość – konkurs w 100-lecie odzyskania niepodległości została wyłączona

Jak rozszyfrować znaczenie snów?

Możliwość komentowania Jak rozszyfrować znaczenie snów? została wyłączona

Co może obejmować ubezpieczenie motoryzacyjne?

Możliwość komentowania Co może obejmować ubezpieczenie motoryzacyjne? została wyłączona

Kolej na… kolej – wyniki konkursu

Możliwość komentowania Kolej na… kolej – wyniki konkursu została wyłączona

5 powodów, aby odwiedzić Polskę

Możliwość komentowania 5 powodów, aby odwiedzić Polskę została wyłączona

Ciekawostki o mięcie

Możliwość komentowania Ciekawostki o mięcie została wyłączona

Create AccountLog In Your Account