Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera

Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera

Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera

Możliwość komentowania Filadelfia, Trenton, NJ, Baltimore – informacje Suflera została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA

Wielka Gala – 118. Świąteczny Salon Artystyczny
KONCERT KRZYSZTOFA MEDYNY –  MALARSTWO EWY ZELLER
• W niedzielę 9 grudnia br. o godz. 16:30 w Druch Studio Gallery rozpocznie się 118. Świąteczny Salon Artystyczny w ramach którego otwarta zostanie wystawa malarstwa „EWA ZELLER – Painting – Recent Artworks”. Artystka zaprezentuje serię kilkunastu swoich najnowszych obrazów olejnych, pasteli i rysunków. Wstęp wolny.

O godzinie 18:00 rozpocznie się druga cześć salonu czyli koncert saksofonisty Krzysztofa Medyny, na którą obowiązywać będą bilety wstępu cenie18 dol. (w rezerwacji) i 20 dol. (przy wejściu). Czeka nas sporo dobrej muzyki oraz komentarzy saksofonisty. Znany w USA i w Polsce muzyk wystąpi w naszej galerii już po raz piąty. Krzysztof Medyna koncertuje solo lub ze swoją grupą muzyczną zarówno w nowojorskich klubach jazzowych jak i w Polsce. Od lat promuje muzykę słynnego polskiego kompozytora Krzysztofa Komedy. Komponuje również własne utwory i gra muzykę o szerokiej gamie repertuarowej. Jest laureatem wielu festiwali jazzowych. Niedawno koncertował w nowojorskiej Fundacji Kościuszkowskiej razem z pianistą Adamem Makowiczem. Bardzo często gra na wernisażach znanej grupy artystycznej „Emocjonaliści” utworzonej i prowadzonej przez artystę rzeźbiarza prof. Lubomira Tomaszewskiego. Mamy nadzieję, że – wzorem lat poprzednich – koncert Krzysztofa Medyny ściągnie do naszej galerii komplet widzów.

Na ilustracji powyżej: plakat przygotowany przez Krzysztofa Medynę

KABARET „ODLOT” I WYSTAWA MALARSTWA W BALTIMORE   
• 1 grudnia b.r. na łamach „Nowego Dziennika” ukazał się obszerny artykuł Janusza Szlechty o występie Kabaretu „Odlot” w składzie: Ryszard Druch, Leszek Kuciarski, Tadeusz Turkowski i Janusz Szlechta w Notre Dame of Maryland University w Baltimore, MD oraz o towarzyszącej mu wystawie malarstwa: Katarzyny Baryłki, Anna Bis, Ryszarda Drucha, Barbary Gruszki, Yu-Ching Huang, Haliny Nawrot, Katarzyny Iwaniec, Jadwigi „Heidi” Jędrzejczyk, Marii Sidor, Jolanty Wolskiej i Ewy Zeller zorganizowanej przez Druch Studio Gallery. Impreza w Baltimore odbyła się 18 listopada br. jako Jesienny Salon Artystyczny i zorganizowana została przez Jacka Sołtysa, Annę Nejman i grupę ich przyjaciół.

POLSKI TEATR W FILADELFII

• Polski Teatr Dramatyczny im. Adama Mularczyka w Filadelfii prowadzony przez Zofię Mularczyk zaprasza do obejrzenia komedii muzycznej p.t. „Rozkoszna dziewczyna” pióra Ralfa Benetzky’ego w przeróbce Juliana Tuwima, którą wyreżyserowała Helena Morawska-White. Premierowe przedstawienie odbędzie w sobotę 8 grudnia 2012 roku o 18:00 na scenie Domu Polskiego przy 9150 Academy Road w Filadelfii. Bilety wstępu w cenie 20 dolarów będą do nabycia przy wejściu na przedstawienie. Dla uczącej się młodzieży – bilety zniżkowe.

„POLITYCY W KARYKATURZE” – WARSZTATY ARTYSTYCZNE RYSZARDA DRUCHA
• W dniach 21 i 23 listopada 2012 r. Ryszard Druch prowadził w Polsce swoje autorskie warsztaty karykatury dla młodzieży. Pierwsze odbyły się w Zamku w Łosiowie pod Opolem (siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Rolniczego kierowana przez Henryka Zamojskiego), a drugie w Państwowym Gimnazjum Nr 4 w Opolu, gdzie warsztaty po raz drugi pomógł zorganizować Grzegorz Pielak – zastępca dyrektora szkoły. Relację z warsztatów zarejestrowała ekipa TV Opole, a w lokalnej „Gazecie Wyborczej” ukazała się prasowa wzmianka.

Wykład w Filadelfii
POEZJA ANNY NEJMAN W POLSKIM UNIWERSYTECIE LUDOWYM
• Polski Uniwersytet Ludowy w Filadelfii prowadzony przez dr. Janusza Romańskiego organizuje w niedzielę 2 grudnia br. o godzinie 15:00 kolejny wykład w Domu Polskim przy 9150 Academy Rd. Wieczór poetycko-muzyczny zaprezentuje poetka Anna Nejman z Baltimore, MD, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Druch Studio Gallery organizuje wyjazd na tę imprezę (zbiórka chętnych o godzinie 14:20).

podobne wpisy

Polonia nowojorska w karykaturze

Możliwość komentowania Polonia nowojorska w karykaturze została wyłączona

Nasz Świat ma 10 lat

Możliwość komentowania Nasz Świat ma 10 lat została wyłączona

Polonia w Szwajcarii

Możliwość komentowania Polonia w Szwajcarii została wyłączona

Szczepan Sadurski otworzył wystawę w Wilnie

Możliwość komentowania Szczepan Sadurski otworzył wystawę w Wilnie została wyłączona

Chorwacja. Śladami Polaków na Šolcie

Możliwość komentowania Chorwacja. Śladami Polaków na Šolcie została wyłączona

Polish Festival Seattle

Możliwość komentowania Polish Festival Seattle została wyłączona

Rubryka z humorem w Storczyk.nl

Możliwość komentowania Rubryka z humorem w Storczyk.nl została wyłączona

Polski Instytut Naukowy w Ameryce

Możliwość komentowania Polski Instytut Naukowy w Ameryce została wyłączona

Sufler nr 247, 17 maja 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 247, 17 maja 2012 r. została wyłączona

Polska szkoła na Cyprze

Możliwość komentowania Polska szkoła na Cyprze została wyłączona

Polski humor w Turcji

Możliwość komentowania Polski humor w Turcji została wyłączona

Moja Wyspa – portal dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Możliwość komentowania Moja Wyspa – portal dla Polaków w Wielkiej Brytanii została wyłączona

Create AccountLog In Your Account