Incentive travel – wyjazdy firmowe

Incentive travel – wyjazdy firmowe

Incentive travel – wyjazdy firmowe

Rynek wyjazdów incentive travel jest wart 950 mln PLN rocznie. To 14% całego rynku wyjazdów zagranicznych Polaków (6,8 mld PLN). Rynek incentive travel w ponad 60% stanowią wyjazdy motywacyjne, 30% integracja dla pracowników za granicą, 10% podróże dla pracowników w Polsce

Wyjazdy incentive coraz bardziej popularne

– Rynek wyjazdów dla biznesu bardzo dynamicznie rozwija się, w tempie 12-15% rocznie. Cena na osobę jest 3 krotnie wyższa (ok. 1,5-2 tys. Euro) niż w przypadku klientów indywidualnych. Stąd duże zainteresowanie nowymi, coraz bardziej egzotycznymi kierunkami – potwierdza Michał Czerwiński, prezes agencji InDreams, która rozpoczęła bliską współpracę z władzami Seszeli.

– Chcemy odmienić wizerunek Seszeli jako drogiego kierunku wypoczynkowego dla par. Nasze wyspy, to doskonałe miejsce do organizacji unikalnego wyjazdu incentive oraz konferencji. Obecnie 30 % przychodów stanowią klienci biznesowi i ten segment rośnie – podkreśla Karen Confait z Biura Turystyki Seszeli.

Wyjazd i motywacja

Potwierdzają to badania wśród przedstawicieli kadry zarządzającej. 80 % badanych respondentów uważa, że wyjazd, który jest motywatorem w programie wsparcia sprzedaży, jest zdecydowanie efektywniejszy i dłużej pamiętany, niż premia finansowa. Aż 60 % respondentów uznało, że premia finansowa to zwykły składnik wynagrodzenia. Tymczasem wyjazd incentive przez 3/4 badanych odbierany jest jako bardzo pożądana i doceniana forma motywacji (dane Incentive Federation Report).

– Wyniki amerykańskich badań potwierdzają nasze obserwacje. Wyjazdy organizowane w ramach realizowanych przez nas programach wsparcia sprzedaży, cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem uczestników. Wyjazdy, które są zwykle organizowane dla partnerów handlowych w egzotyczne miejsca, są skutecznym narzędziem motywacyjnym ora doskonałą okazją do wzmocnienia relacji biznesowych – dodaje Michał Czerwiński.

Z analiz InDreams wynika, że 60 % firm stosuje incentive travel jako stały element polityki sprzedażowej firmy. Średnia cena na pracownika wyjazdów incentive, to 3000 zł i ok. 6000 zł na wyjazdy, gdzie zapraszani są najważniejsi Klienci czy Dystrybutorzy. Budżet jubileuszowych wyjazdów w dalsze zakątki świata wyceniany jest 2-krotnie wyżej (12.000 zł). Średni wydatek polskiej firmy na wyjazd incentive dla partnerów handlowych, wynosi ok. 300.000 zł.

Czy warto?

Wprawdzie egzotyczne i dalekie podróże są faktycznie kosztowne, ale warto wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze: każdą wyprawę incentive, która organizowana jest w ramach szerszych działań motywacyjnych, należy traktować jako inwestycję. Praktyka wskazuje, że zyski osiągane dzięki umiejętnemu zastosowaniu narzędzia, jakim jest program aktywizujący sprzedaż, zwykle znacznie przewyższają poniesione nakłady.

Po drugie: działania zawsze dopasowane są do budżetu i zakładanych celów sprzedażowych. Dzięki temu zleceniodawca może być pewien, że osiągnie zakładany rezultat, a program i realizacja wyjazdu będzie bardzo dobrze odebrana przez uczestników, choćby ze względu na jej indywidualny charakter. Każdy taki projekt jest bowiem „szyty na miarę”.

Zobacz też:
> Karykaturzysta – atrakcja na firmowy event

podobne wpisy

Co to jest TikTok?

Możliwość komentowania Co to jest TikTok? została wyłączona

Reisefieber czyli stres przed podróżą

Możliwość komentowania Reisefieber czyli stres przed podróżą została wyłączona

Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Możliwość komentowania Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik została wyłączona

Zasady bezpiecznego grzybobrania

Możliwość komentowania Zasady bezpiecznego grzybobrania została wyłączona

Gry dla miłośników czołgów

Możliwość komentowania Gry dla miłośników czołgów została wyłączona

Czy muzyka w sklepach przeszkadza?

Możliwość komentowania Czy muzyka w sklepach przeszkadza? została wyłączona

Koleją z Warszawy do Gdańska szybciej

Możliwość komentowania Koleją z Warszawy do Gdańska szybciej została wyłączona

Atrakcje na wesele – znane i mniej znane

Możliwość komentowania Atrakcje na wesele – znane i mniej znane została wyłączona

Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy

Możliwość komentowania Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy została wyłączona

Przepowiednie na rok 2020

Możliwość komentowania Przepowiednie na rok 2020 została wyłączona

Po wakacjach 2018. Gdzie pojechali Polacy?

Możliwość komentowania Po wakacjach 2018. Gdzie pojechali Polacy? została wyłączona

Niezwykły samochód w historii japońskiej motoryzacji

Możliwość komentowania Niezwykły samochód w historii japońskiej motoryzacji została wyłączona

Create AccountLog In Your Account