Incentive travel – wyjazdy firmowe

Incentive travel – wyjazdy firmowe

Incentive travel – wyjazdy firmowe

Rynek wyjazdów incentive travel jest wart 950 mln PLN rocznie. To 14% całego rynku wyjazdów zagranicznych Polaków (6,8 mld PLN). Rynek incentive travel w ponad 60% stanowią wyjazdy motywacyjne, 30% integracja dla pracowników za granicą, 10% podróże dla pracowników w Polsce

Wyjazdy incentive coraz bardziej popularne

– Rynek wyjazdów dla biznesu bardzo dynamicznie rozwija się, w tempie 12-15% rocznie. Cena na osobę jest 3 krotnie wyższa (ok. 1,5-2 tys. Euro) niż w przypadku klientów indywidualnych. Stąd duże zainteresowanie nowymi, coraz bardziej egzotycznymi kierunkami – potwierdza Michał Czerwiński, prezes agencji InDreams, która rozpoczęła bliską współpracę z władzami Seszeli.

– Chcemy odmienić wizerunek Seszeli jako drogiego kierunku wypoczynkowego dla par. Nasze wyspy, to doskonałe miejsce do organizacji unikalnego wyjazdu incentive oraz konferencji. Obecnie 30 % przychodów stanowią klienci biznesowi i ten segment rośnie – podkreśla Karen Confait z Biura Turystyki Seszeli.

Wyjazd i motywacja

Potwierdzają to badania wśród przedstawicieli kadry zarządzającej. 80 % badanych respondentów uważa, że wyjazd, który jest motywatorem w programie wsparcia sprzedaży, jest zdecydowanie efektywniejszy i dłużej pamiętany, niż premia finansowa. Aż 60 % respondentów uznało, że premia finansowa to zwykły składnik wynagrodzenia. Tymczasem wyjazd incentive przez 3/4 badanych odbierany jest jako bardzo pożądana i doceniana forma motywacji (dane Incentive Federation Report).

– Wyniki amerykańskich badań potwierdzają nasze obserwacje. Wyjazdy organizowane w ramach realizowanych przez nas programach wsparcia sprzedaży, cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem uczestników. Wyjazdy, które są zwykle organizowane dla partnerów handlowych w egzotyczne miejsca, są skutecznym narzędziem motywacyjnym ora doskonałą okazją do wzmocnienia relacji biznesowych – dodaje Michał Czerwiński.

Z analiz InDreams wynika, że 60 % firm stosuje incentive travel jako stały element polityki sprzedażowej firmy. Średnia cena na pracownika wyjazdów incentive, to 3000 zł i ok. 6000 zł na wyjazdy, gdzie zapraszani są najważniejsi Klienci czy Dystrybutorzy. Budżet jubileuszowych wyjazdów w dalsze zakątki świata wyceniany jest 2-krotnie wyżej (12.000 zł). Średni wydatek polskiej firmy na wyjazd incentive dla partnerów handlowych, wynosi ok. 300.000 zł.

Czy warto?

Wprawdzie egzotyczne i dalekie podróże są faktycznie kosztowne, ale warto wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze: każdą wyprawę incentive, która organizowana jest w ramach szerszych działań motywacyjnych, należy traktować jako inwestycję. Praktyka wskazuje, że zyski osiągane dzięki umiejętnemu zastosowaniu narzędzia, jakim jest program aktywizujący sprzedaż, zwykle znacznie przewyższają poniesione nakłady.

Po drugie: działania zawsze dopasowane są do budżetu i zakładanych celów sprzedażowych. Dzięki temu zleceniodawca może być pewien, że osiągnie zakładany rezultat, a program i realizacja wyjazdu będzie bardzo dobrze odebrana przez uczestników, choćby ze względu na jej indywidualny charakter. Każdy taki projekt jest bowiem „szyty na miarę”.

Zobacz też:
> Karykaturzysta – atrakcja na firmowy event

podobne wpisy

Najgorętsze premiery science-fiction w 2021

Możliwość komentowania Najgorętsze premiery science-fiction w 2021 została wyłączona

Sądowy pozew przeciwko firmie meteorologicznej

Możliwość komentowania Sądowy pozew przeciwko firmie meteorologicznej została wyłączona

Legalne kasyna internetowe

Możliwość komentowania Legalne kasyna internetowe została wyłączona

Malarstwo Tamary Łempickiej – wystawa w Krakowie

Możliwość komentowania Malarstwo Tamary Łempickiej – wystawa w Krakowie została wyłączona

Kempingi w Polsce: zainteresowanie rośnie

Możliwość komentowania Kempingi w Polsce: zainteresowanie rośnie została wyłączona

Czy muzyka w sklepach przeszkadza?

Możliwość komentowania Czy muzyka w sklepach przeszkadza? została wyłączona

Kandydat na prezydenta USA i polska Wikipedia

Możliwość komentowania Kandydat na prezydenta USA i polska Wikipedia została wyłączona

Boże Narodzenie – porady i informacje

Możliwość komentowania Boże Narodzenie – porady i informacje została wyłączona

Podróż samolotem z małym dzieckiem

Możliwość komentowania Podróż samolotem z małym dzieckiem została wyłączona

Manufaktura Satyry 2018 – wyniki konkursu

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry 2018 – wyniki konkursu została wyłączona

Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Możliwość komentowania Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik została wyłączona

Karykaturzysta eventowy. Poznaj bardzo rzadki zawód

Możliwość komentowania Karykaturzysta eventowy. Poznaj bardzo rzadki zawód została wyłączona

Create AccountLog In Your Account