Jakie kursy wybrać, jeśli chcesz zostać programistą?

Jakie kursy wybrać, jeśli chcesz zostać programistą?

Jakie kursy wybrać, jeśli chcesz zostać programistą?

Możliwość komentowania Jakie kursy wybrać, jeśli chcesz zostać programistą? została wyłączona

Za większością udogodnień technicznych, takich jak bank internetowy czy tablica informacyjna na lotnisku, stoją specjaliści jednej z najbardziej poszukiwanych profesji naszych czasów – programiści. Bez nich nie działałyby ani gadżety, ani sieci społecznościowe. Nawet zamawianie nowych sneakersów w sklepie internetowym byłoby problematyczne. Do tej pory sfera IT tylko przyspiesza tempo rozwoju, wymagając coraz większej liczby nowych pracowników. Kampanie są gotowe do zatrudnienia nawet początkujących.

W tym artykule podpowiemy, jakie kursy podjąć, aby zostać programistą.

Krok 1: Naucz się podstaw

Powiedzmy, że chcesz zostać programistą, ale nie wiesz, od czego zacząć. Naszą sugestią jest zapoznanie się z usługami TheCourse, jest to marketplace, na którym gromadzone są setki kursów z różnych szkół. Możesz przeanalizować, które kursy są obecnie najpopularniejsze i wybrać z nich.

Krok 2. Wybierz dziedzinę działalności według własnych upodobań

Dlaczego konieczne jest skupienie się na wyborze duszy? Ponieważ praca w niekochanej pracy, która zdaniem innych powinna przynieść dużo pieniędzy, nie przyniesie ich. Ponieważ nie będziesz miał motywacji do rozwoju kariery. I odwrotnie, praca, która według innych nie powinna przynosić dochodu, może ci je przynieść, ponieważ jest to twoja wymarzona praca, dlatego masz motywację do rozwoju.

Wracając do usługi TheCourse, radzimy zwrócić uwagę na zawód Full Stack Developera, https://pl.zecourse.com/category/full-stack-developer. Sugerujemy, abyś zapoznał się z tym, jakie informacje są oferowane do nauki na kursach, a jednocześnie się dowiedział, jaki to zawód.

jak zostać programistą ciekawostki praca
Podpowiadamy, jak zostać programistą

Full stack developer to osoba, która może korzystać z całego stosu technologii tworzenia stron internetowych. Stack to zbiór języków programowania, struktur, standardów, baz danych i podejść do implementacji.

Na przykład stack front-end developera może wyglądać tak:

 • HTML;
 • CSS;
 • Bootstrap;
 • JavaScript;
 • Vue.js.

A stack back-end developera w tym samym projekcie może wyglądać tak:

 • PHP;
 • Laravel;
 • MySQL lub MongoDB;
 • Rubin;
 • Pyton.

Fullstack może zrobić jedno i drugie – i podnieść podstawę, skonfigurować serwer i pięknie zawinąć stronę. Okazuje się, że full stack jest takim uniwersalnym żołnierzem w web development, który teoretycznie może sam zrobić cały projekt.

Plusy i minusy tego zawodu

Plusy:

 • Główną zaletą pełnego stosu jest jego wszechstronność. Potrafi podjąć się prawie każdego zadania w projekcie i rozwiązać każdy problem.
 • Fullstack postrzega projekt jako całość i może z góry zrozumieć, gdzie należy zastosować technologię. Na przykład fullstack widzi, że z przodu będzie dużo obliczeń po stronie użytkownika, co spowolni aplikację internetową. W takim przypadku może powiedzieć, że lepiej byłoby przenieść część obliczeń na serwer – przyspieszy to ładowanie strony i sprawi, że aplikacja będzie wygodniejsza.

Minusy:

 • Główną wadą jest to, że zna wszystkie te technologie na plus-minus środkowym poziomie, ale nie wyższym. Jego wiedza i umiejętności wystarczą do rozwiązania problemu, ale nie będzie w stanie zrobić tego tak fajnie i łatwo jak np. seigneur. Wynika to z faktu, że fullstack po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu na dogłębne zbadanie jakiegoś obszaru. Musi wszystko od razu zrozumieć, a jeśli poświęci cały swój czas tylko jednej bibliotece lub językowi, to będzie to kosztem reszty.
Jak zostać full stackiem

Najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie full stacku jest wybranie kierunku, w którym chcesz się rozwijać, a następnie samodzielne wydanie pełnoprawnego projektu. Może to być wszystko, co wymaga zarówno front-endu, jak i back-endu, na przykład usługa zamawiania online lub aplikacja internetowa do przechowywania plików tekstowych w chmurze.

Inną opcją jest przyjście na warsztaty i wzięcie udziału w kursach programowania stron internetowych i programowania w Pythonie. Dzięki temu dowiesz się, jak tworzyć strony internetowe i programować back-end – czego potrzebujesz, aby rozpocząć pełną karierę.

Na podstawie powyższego staje się jasne, dlaczego jest to zawód ważny, a jednocześnie odpowiedzialny. Ponieważ ten zawód obejmuje wiele zadań, fullstack developer jest, z grubsza mówiąc, specjalistą od wszystkiego. Oczywiste jest, że ten zawód ma swoje podkategorie, ale, wybierając ten zawód, masz pewność, że dostaniesz za niego odpowiednie wynagrodzenie.

Krok 3. Zostań profesjonalistą

Kiedy zapada decyzja o wyborze kierunku rozwoju zawodowego, przychodzi czas na główny etap szkolenia, który pozwala stać się konkurencyjnym specjalistą na rynku pracy.

TheCourse nie jest jedną z witryn, które obiecują, że zostaniesz programistą w ciągu 21 dni. Terminy opanowania zawodu wahają się od 4 do 10 miesięcy przy dość napiętym harmonogramie procesu edukacyjnego. Ale ten serwis przedstawia duży wybór szkół edukacyjnych.

Różne szkoły mają różne programy nauczania. Dla niektórych program opanowania zawodu obejmuje kilka kursów z różnych technologii i staż. W przypadku innych program obejmuje serię webinarów, po których zadaje się pracę domową, która z kolei jest sprawdzana i komentowana przez nauczyciela i tak dalej.

Krok 4. Zdobądź doświadczenie

Ukończenie każdego kursu potwierdzone jest certyfikatem. I to nie tylko kartka papieru, ale przepustka do świata ciekawych staży, które pomogą Ci zdobyć doświadczenie – decydujący czynnik przy zatrudnianiu programistów.

A nawet jeśli nigdy nie znalazłeś pracy i nie wiesz „jak się odpowiednio zaprezentować”, zawsze możesz zwrócić się do swoich nauczycieli.

Krok 5. Kontynuuj rozwój zawodowy

TheCourse ma coś do zaoferowania nawet uznanym specjalistom. Na portalu znajdują się dziesiątki kursów, które pomogą Ci poznać nową technologię lub doskonalić umiejętności już znanej.

praca zawód komputery programy
praca zawód komputery programy

Dlaczego można ufać TheCourse?

W czasie istnienia serwisu przeszkolono za jego pośrednictwem dziesiątki tysięcy osób. Są programiści, którzy ukończyli kursy znalezione na TheCourse w wielu firmach IT, a menedżerowie HR w nich wiedzą, że za szkolnymi certyfikatami kryje się prawdziwa wiedza.

Warto również zwrócić uwagę na szkoły, które współpracują z serwisem, wszystkie są sprawdzone i można im zaufać. To nie tylko platforma do umieszczania kursów online, ale społeczność profesjonalistów, którzy kontrolują trafność i jakość programów edukacyjnych.

Aby zostać fajnym specjalistą z TheCourse, nie potrzebujesz żadnej wcześniejszej wiedzy. Tutaj nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz w swojej przyszłej pracy – od podstaw po najdrobniejsze szczegóły.

1154 / zawsz / jak zostać programistą

podobne wpisy

Kwasy omega-3. Za to je lubimy?

Możliwość komentowania Kwasy omega-3. Za to je lubimy? została wyłączona

Jak leczyć trądzik?

Możliwość komentowania Jak leczyć trądzik? została wyłączona

Wyjazd na narty z dziećmi. Gdzie jechać, o czym pamiętać?

Możliwość komentowania Wyjazd na narty z dziećmi. Gdzie jechać, o czym pamiętać? została wyłączona

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego do USA?

Możliwość komentowania Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego do USA? została wyłączona

Ciekawostki o Las Vegas, mieście grzechu

Możliwość komentowania Ciekawostki o Las Vegas, mieście grzechu została wyłączona

5 interesujących faktów o kasynach online, o których warto wiedzieć

Możliwość komentowania 5 interesujących faktów o kasynach online, o których warto wiedzieć została wyłączona

Sobowtór Maryli Rodowicz do sądu

Możliwość komentowania Sobowtór Maryli Rodowicz do sądu została wyłączona

Gry dla miłośników czołgów

Możliwość komentowania Gry dla miłośników czołgów została wyłączona

Bakalie i suszone owoce. Nie tylko na Boże Narodzenie

Możliwość komentowania Bakalie i suszone owoce. Nie tylko na Boże Narodzenie została wyłączona

Jak technologia kształtuje sposób, w jaki oglądamy piłkę nożną

Możliwość komentowania Jak technologia kształtuje sposób, w jaki oglądamy piłkę nożną została wyłączona

Jak zachować anonimowość przy płatnościach online

Możliwość komentowania Jak zachować anonimowość przy płatnościach online została wyłączona

Czytajmy książki o lesie – dobrej wiedzy nigdy za wiele

Możliwość komentowania Czytajmy książki o lesie – dobrej wiedzy nigdy za wiele została wyłączona

Create AccountLog In Your Account