Karykaturzysta na imprezie – dobry pomysł?

Karykaturzysta na imprezie – dobry pomysł?

Karykaturzysta na imprezie – dobry pomysł?

Karykaturzysta na imprezie

Organizatorzy rozmaitych imprez coraz chętniej zatrudniają karykaturzystów. Doradzamy, jak znaleźć odpowiedniego karykaturzystę

Wielu organizatorów imprez rozrywkowych wciąż nie zdaje sobie sprawy z korzyści zatrudnienia szybko rysującego, profesjonalnego karykaturzysty eventowego. Bo nie wiedzą, że jest on jedną z najciekawszych atrakcji imprezy. Pod warunkiem, że nie jest osobą przypadkową.

Zatrudniam karykaturzystę!

Organizujesz spotkanie firmowe, targi, konferencję, a może wesele? Jeśli masz już pomysł aby zatrudnić karykaturzystę, warto zastanowić się, jak znaleźć kogoś odpowiedniego. W pierwszej chwili po skorzystaniu z internetowej wyszukiwarki masz wrażenie, że karykaturzystów jest wielu. Nic bardziej mylnego, bo jest to bardzo rzadki zawód, więc nie każdy kto umie trzymać ołówek w ręce, ma swoją stronę internetową i pisze, że jest karykaturzystą, w rzeczywistości nim jest.

Oczywiście ważna jest dobra prezentacja karykaturzysty na stronie internetowej. Nie dajmy się jednak nabrać, widząc na stronie www wspaniałą, kolorową karykaturę obok oferty rysowania karykatur na żywo. Nie ma cudów, w krótkim czasie na imprezie nikt nie wyczaruje czegoś, co już na pierwszy rzut oka wygląda jak karykatura, nad którą wykonawca siedział pół dnia. Takie nieuczciwe oferty od razu odrzucamy.

Cena najważniejsza?

Nie warto wybierać ofert najtańszych. Karykaturzysta, który ma niskie ceny – to zwykle desperat, który ma mało pracy. A to znaczy, że raczej nie umie dobrze rysować czyli narysowane osoby będą rozczarowane tym, co zrobi. I będą mieć słuszne pretensje do ciebie – czyli organizatora imprezy. Poza tym nie mamy pewności, czy amator nie spóźni się na imprezę i czy na pewno na nią przybędzie. A może w ostatniej chwili zadzwoni i powie, że „coś mu wypadło”?

Profesjonalny czyli jaki?

Na stronach www prawie każdy jest „najlepszy”, „profesjonalny” i „znany”. Warto skonfrontować to z rzeczywistością, bo nie w każdym przypadku jest to prawdą. Ponieważ do mistrzostwa dochodzi się latami pracy, odrzucamy tych młodych. W internecie łatwo znaleźć potwierdzenie tego co pisze (mówi) karykaturzysta potencjalnemu klientowi, przedstawiając się w superlatywach. Imię i nazwisko „wrzucone” w wyszukiwarkę, obecne na wielu portalach od dawna, może nam wiele powiedzieć. Zapomnijmy też raczej o tym, że karykaturzysta rysujący na ulicy sprawdzi się na zamkniętej imprezie dla wymagających klientów. To dwa całkiem inne sposoby pracy, które trudno porównać.

Szybkość jest ważna

Każdy artysta jest inny i ma inny sposób pracy. To samo dotyczy szybkości jego działania. Czy na imprezie, na której każdy ma się świetnie i wesoło bawić, warto zatrudnić karykaturzystę, który zrobi zaledwie kilka karykatur w godzinę? Przecież podczas pozowania każdy uśnie, zanim dostanie swoją karykaturę! A co z osobami, które czekają w długiej kolejce? Zamiast się bawić na imprezie, będą nerwowo czekać, aż zostaną narysowani?

Karykaturzysta na imprezie – podsumowanie

Karykatury.com to internetowy serwis, zatrudniający profesjonalnych karykaturzystów, których od lat znasz z prasy i telewizji. Ceny nie są najniższe, bo cenami nie muszą konkurować z amatorami. Są rozsądne, a wręcz tanie – jeśli kwotę podzielimy przez liczbę karykatur, jakie wykonują w ciągu godziny. Bo zrobienie jednej karykatury nie trwa 15, 10 czy 5 minut, ale zaledwie 2-3 minuty, po czym każdy wybucha śmiechem na widok swojego wesołego portretu. Co ważne – to nie są budzące niechęć karykatury z wielkimi nosami czy uszami, tylko zabawne i sympatyczne buzie.

Wiech Warszawa da się lubić Szczepan Sadurski Warszawskie Targi Książki
Znany karykaturzysta Szczepan Sadurski

Karykaturzysta ba imprezie: tekst: (c) Szczepan Sadurski, szef serwisu Karykatury.com: – W ostatnich latach narysowałem tysiące karykatur na setkach imprez, przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz. Rysowałem między innymi na targach w Londynie, a podczas kolejnych meczów turnieju EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie, byłem zatrudniony w strefie sponsorskiej, więc kilkaset moich karykatur trafiło do różnych krajów świata i teraz jest miłą pamiątką po wizycie w Polsce. Najlepszą nagrodą za moją pracę jest szczery śmiech osoby, która właśnie zobaczyła swoją karykaturę. Cieszę się, że moja młodzieńcza pasja jaką było rysowanie,  stało się moją pracą.

Największe miasta w Polsce, w których organizowane są eventy i wesela, na które zapraszani są profesjonalni karykaturzyści eventowi, rysujący karykatury na żywo: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Łódź, Lublin, Białystok, Rzeszów, Opole, Katowice, Zielona Góra, Toruń, Kielce, Olsztyn.

podobne wpisy

Londyn. Jaki transfer z jednego z sześciu lotnisk wybrać?

Możliwość komentowania Londyn. Jaki transfer z jednego z sześciu lotnisk wybrać? została wyłączona

Barszcz Sosnowskiego – wroga roślina

Możliwość komentowania Barszcz Sosnowskiego – wroga roślina została wyłączona

Mass media we współczesnym świecie

Możliwość komentowania Mass media we współczesnym świecie została wyłączona

Kolej na… kolej – konkurs rysunku satyrycznego

Możliwość komentowania Kolej na… kolej – konkurs rysunku satyrycznego została wyłączona

Czy butelki zwrotne mają sens?

Możliwość komentowania Czy butelki zwrotne mają sens? została wyłączona

Burak – ciekawostki

Możliwość komentowania Burak – ciekawostki została wyłączona

Recepta na zdrową opaleniznę

Możliwość komentowania Recepta na zdrową opaleniznę została wyłączona

Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych 2012

Możliwość komentowania Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych 2012 została wyłączona

Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania

Możliwość komentowania Wyjeżdżasz? Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania została wyłączona

Manufaktura Satyry 2015 – wyniki

Możliwość komentowania Manufaktura Satyry 2015 – wyniki została wyłączona

Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych

Możliwość komentowania Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych została wyłączona

Czy okna narożne, to dobry pomysł?

Możliwość komentowania Czy okna narożne, to dobry pomysł? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account