Keratyna – cudowny środek dodający siły

Keratyna – cudowny środek dodający siły

Keratyna – cudowny środek dodający siły

Możliwość komentowania Keratyna – cudowny środek dodający siły została wyłączona

Keratyna to bardzo popularny suplement używany zwłaszcza przez sportowców. Nie trzeba jednak brać udziału w zawodach, by stosować keratynę – to polecany środek dla każdego.

Keratyna – co to takiego?

Keratyna to jeden z popularniejszych na świecie, także w Polsce, suplementów diety, który upodobali sobie szczególnie sportowcy. Nieprzypadkowo sięgają po nią osoby aktywne fizycznie chcące poprawić swoje wyniki sportowe. Co prawda, keratyna jako kwas metyloguanidynooctowy występuje w organizmie, ale w niewielkich ilościach, dlatego warto wspomagać się jej suplementacją. 

Keratyna zbudowana jest z elementów białek mięśniowych, dokładnie z trzech aminokwasów – argininy, glicyny i metioniny. Jak wspomnieliśmy, jest obecna w organizmie, magazynowana w mięśniach i ścięgnach. To dlatego jej nazwa wywodzi się od greckiego słowa “kreas”, oznaczającego “mięso”. Chociaż została odkryta już w roku 1832, to jako suplement zaczęła być używana dopiero w latach 60 XX wieku. Ale i wtedy nie była zbyt popularna – to zmieniło się w latach 90. XX wieku, gdy stała się cenionym i używanym na całym świecie suplementem diety. 

Stosowanie keratyny – dlaczego warto?

Niezależnie od tego, jaki sport uprawiamy, możemy być pewni, że stosując keratynę, wspomagamy swój organizm na wiele sposobów. Nie ma żadnego przypadku w tym, że używają jej sportowcy na całym świecie, bo korzyści, które zapewnia, są nie do przecenienia. 

To przede wszystkim wzrost masy mięśniowej, głównie z tego powodu, że keratyna wspomaga syntezę białek mięśniowych. Dla osób trenujących sporty sylwetkowe (kulturystyka, fitness) keratyna to podstawa, niemniej nie tylko oni doceniają jej cudowne właściwości, o czym przekonują inne zalety. 

Poprawia się siła, a wytrzymałość jest większa. To dlatego, że – jak napisaliśmy powyżej – rośnie masa mięśniowa. Trenując regularnie i wspomagając się keratyną, zwiększamy swoje szanse na lepsze sportowe wyniki, na przykład w wyciskaniu na ławce, podciąganiu, zarzucie czy innych ćwiczeniach, gdzie potrzeba dużo siły. 

A jednocześnie keratyna dostarcza dodatkową porcję energii dla organizmu. To zaś pozwala na dłuższy i intensywniejszy wysiłek przy mniejszym zmęczeniu. A jakby tego było mało, ciało szybciej się regeneruje, dzięki czemu po treningu następuje błyskawiczna odbudowa mięśni. 

Dawkowanie keratyny – o czym pamiętać?

Istnieją różne opinie na ten temat, lecz spośród nich na szczególną uwagę zasługują dwie z nich. Pierwsza z nich mówi o tym, że dawkowanie keratyny należy podzielić na dwa etapy – najpierw stosując 10-30 g środka przez 5-10 dni (ten etap nazywany jest ładowaniem), a następnie 5 g przez 4-8 tygodni (nasycenie). 

Inny sposób dawkowania polega na tym, by spożywać stałą dawkę keratyny bez żadnych podziałów na etapy. Dawka powinna wynosić 5 g keratyny dziennie lub 1 g na każde 10 kg masy ciała. 

Z jakimi substancjami stosować keratynę?

Keratynę warto stosować z innych substancjami. Polecane są zwłaszcza węglowodany, gdyż ich spożycie wpływa na produkcję insuliny, a ta odpowiada za transport keratyny do mięśni. Kolejna z nich – leucyna poprawia skuteczność przyswajania keratyny, ale też działa wspomagająco w procesie syntezy białek. Poza tym keratynę warto łączyć z kwasem alfa-lipidowym i estragonem. Nie zapominajmy jednocześnie o wodzie, popijając nią keratynę, dzięki czemu nie tylko unikniemy problemów żołądkowych, ale i zwiększymy działanie suplementu. 

Jak widać, keratyna zapewnia ogrom korzyści, szczególnie dla osób aktywnych, które zyskują więcej siły i są bardziej wytrzymałe, co przekłada się na lepsze wyniki. Poszukujesz keratyny? Znajdziesz ją pod tym adresem https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_KREATYNA-238.html.

podobne wpisy

Najlepsze i najłatwiejsze sposoby zarabiania w Internecie w Polsce

Możliwość komentowania Najlepsze i najłatwiejsze sposoby zarabiania w Internecie w Polsce została wyłączona

Co zapominamy z hoteli. Zdziwisz się?

Możliwość komentowania Co zapominamy z hoteli. Zdziwisz się? została wyłączona

Malt Whisky Trail

Możliwość komentowania Malt Whisky Trail została wyłączona

Tradycyjne tureckie przysmaki

Możliwość komentowania Tradycyjne tureckie przysmaki została wyłączona

Las Vegas Strip i jego historia

Możliwość komentowania Las Vegas Strip i jego historia została wyłączona

Dlaczego grać w kasynie online?

Możliwość komentowania Dlaczego grać w kasynie online? została wyłączona

Oryginalna atrakcja weselna: karykatury na żywo

Możliwość komentowania Oryginalna atrakcja weselna: karykatury na żywo została wyłączona

Najpopularniejsze hobby 2022

Możliwość komentowania Najpopularniejsze hobby 2022 została wyłączona

Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy

Możliwość komentowania Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy została wyłączona

Mundial 2018 ciekawostki. Polska, Kolumbia, Japonia, Senegal

Możliwość komentowania Mundial 2018 ciekawostki. Polska, Kolumbia, Japonia, Senegal została wyłączona

Turystyka stadionowa czyli groundhopping

Możliwość komentowania Turystyka stadionowa czyli groundhopping została wyłączona

5 powodów, aby odwiedzić Polskę

Możliwość komentowania 5 powodów, aby odwiedzić Polskę została wyłączona

Create AccountLog In Your Account