Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania

Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania

Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania

Możliwość komentowania Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania została wyłączona

Hazard już dawno przestał być wyłącznie męską rozrywką. Coraz więcej pań sięga po ten sposób spędzania wolnego czasu. Szczególnie w dobie wszechobecnej cyfryzacji i nowych technologii. Nieograniczony dostęp do serwisów hazardowych online, zarówno za pośrednictwem stron internetowych, jak i dedykowanych aplikacji mobilnych powoduje, że regularnie rośnie liczba ich użytkowników – mężczyzn i kobiet w każdym przedziale wiekowym od 18 lat wzwyż. Co czwarta osoba dorosła w Polsce, przed ukończeniem 60-tego roku życia, miała do czynienia z jakąś formą internetowego hazardu, a jedną z najpopularniejszych są kasyna online – jakie są różnice w zachowaniach pomiędzy kobiecą, a męską częścią graczy?

Różnice w stylu gry panów oraz pań

        Wśród użytkowników kasyn online, kobiety zwykle grają rozsądniej i powściągliwiej od męskiej części graczy. Rzadziej od panów obstawiają wysokie i bardzo wysokie stawki. Z reguły są także mniej skłonne do blefowania i podejmowania niepotrzebnego ryzyka w grze. Mężczyźni grają statystycznie odważniej i o wiele bardziej ryzykownie, skupiając się bardziej na perspektywie potencjalnej wygranej, podczas gdy kobiety częściej grają dla czystej przyjemności i rozrywki, nie nastawiając się na ewentualne zwycięstwo. Taki dystans jest zdrowy. Mężczyźni częściej szukają adrenaliny i czasami może ich to zgubić. Panie wydają o jedną trzecią mniej od panów podczas korzystania z gier hazardowych w kasynach online. Męska część graczy lubuje się w korzystaniu z różnych systemów, taktyk, analiz i strategii, podczas gdy kobiety wolą zdać się na szczęście i przypadek, to dla nich bardziej zabawa, co zmniejsza ryzyko potencjalnego uzależnienia od hazardu. Jakie gry preferuje każda z płci?   

Preferowane rodzaje gier hazardowych

        Według statystyk, około 80% użytkowników blackjacka, ruletki i slotów online stanowią mężczyźni. Spora część męskich graczy chętnie wybiera też gry hazardowe posiadające element rywalizacji, jak również wymagające taktyki, analizy i strategii. A więc Panowie korzystając z kasyna online najczęściej sięgają po gry karciane, jak poker, bakarat czy blackjack. 

W pokera lubią też grać kobiety w średnim wieku z wyższym wykształceniem i ugruntowaną pozycją zawodową, często związane z analizą i statystyką profesjonalnie. Większość kobiet preferuje jednak internetowe automaty do gier, czyli tak zwane sloty, z których korzysta także ogromna część męskich graczy. Jeśli chcesz w nich spróbować swoich sił,dowiedz się więcej tutaj. Są one najpopularniejsze wśród wszystkich użytkowników. Jako że żeńska część klientów kasyn online woli w większości korzystać z gier opartych na szczęściu i przypadku, zawierających dużą dozę losowości, do ich ulubionych gier należy także ruletka, która oczywiście ma także sporą rzeszę męskich zwolenników. Panie preferują gry o prostych i przejrzystych zasadach, głównie te losowe, jak bingo, zdrapki czy nieskomplikowane automaty o prostej fabule i klasycznym wyglądzie. Co motywuje graczy?    

Motywacja do grania w kasynie online

        Ponad 20% użytkowników kasyn online to kobiety. Mężczyźni częściej od kobiet sięgają po internetowe gry hazardowe w sytuacji stresu czy silnych emocji, w formie ucieczki od nich lub zastrzyku adrenaliny, co nie jest dobrym pomysłem i może prowadzić do uzależnienia. Podobnie jak granie pod wpływem środków odurzających. Dla kobiet jest to raczej odskocznia od codzienności niż ucieczka od problemów, mają całkowicie luźne i rozrywkowe podejście do grania, zwykle zachowując przy tym rozsądek i równowagę. Nie nastawiają się na wygraną ani tym bardziej nie traktują gier hazardowych jak sposobu na realny zarobek. 

Mężczyzn „fantazja” ponosi częściej. Są też przez to teoretycznie bardziej podatni na uzależnienie od hazardu, kobietom natomiast trudniej z takiego nałogu wyjść, gdyż mają tendencję do częstszego jego ukrywania z powodu poczucia wstydu, co utrudnia identyfikację problemu i jego skuteczne wyeliminowanie. W przypadku obu płci motywacja do gry wiąże się też z poczuciem prestiżu oraz wyższego statusu. Klasyczne gry kasynowe, takie jak poker, blackjack czy ruletka, od zawsze kojarzą się graczom z elitami i sukcesem.

1476 / zawsz / Kobiety i mężczyźni w kasynach

podobne wpisy

Wpływ gier wideo na hazard

Możliwość komentowania Wpływ gier wideo na hazard została wyłączona

Czy korzystanie z Facebooka jest bezpieczne?

Możliwość komentowania Czy korzystanie z Facebooka jest bezpieczne? została wyłączona

Londyn. Jaki transfer z jednego z sześciu lotnisk wybrać?

Możliwość komentowania Londyn. Jaki transfer z jednego z sześciu lotnisk wybrać? została wyłączona

Mundial 2018. Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kostaryka

Możliwość komentowania Mundial 2018. Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kostaryka została wyłączona

Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych

Możliwość komentowania Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych została wyłączona

Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia

Możliwość komentowania Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia została wyłączona

Rozrywki pоdczas pоdróży

Możliwość komentowania Rozrywki pоdczas pоdróży została wyłączona

Banderka podsalingowa

Możliwość komentowania Banderka podsalingowa została wyłączona

Psychoterapia egzystencjalna. Klucz do zrozumienia siebie

Możliwość komentowania Psychoterapia egzystencjalna. Klucz do zrozumienia siebie została wyłączona

Fotobudka na wesele – atrakcja czy nie?

Możliwość komentowania Fotobudka na wesele – atrakcja czy nie? została wyłączona

Misje kosmiczne w 2021 – co nas czeka?

Możliwość komentowania Misje kosmiczne w 2021 – co nas czeka? została wyłączona

Keratyna – cudowny środek dodający siły

Możliwość komentowania Keratyna – cudowny środek dodający siły została wyłączona

Create AccountLog In Your Account