Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania

Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania

Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania

Możliwość komentowania Kobiety i mężczyźni w kasynach online – różnice zachowania została wyłączona

Hazard już dawno przestał być wyłącznie męską rozrywką. Coraz więcej pań sięga po ten sposób spędzania wolnego czasu. Szczególnie w dobie wszechobecnej cyfryzacji i nowych technologii. Nieograniczony dostęp do serwisów hazardowych online, zarówno za pośrednictwem stron internetowych, jak i dedykowanych aplikacji mobilnych powoduje, że regularnie rośnie liczba ich użytkowników – mężczyzn i kobiet w każdym przedziale wiekowym od 18 lat wzwyż. Co czwarta osoba dorosła w Polsce, przed ukończeniem 60-tego roku życia, miała do czynienia z jakąś formą internetowego hazardu, a jedną z najpopularniejszych są kasyna online – jakie są różnice w zachowaniach pomiędzy kobiecą, a męską częścią graczy?

Różnice w stylu gry panów oraz pań

        Wśród użytkowników kasyn online, kobiety zwykle grają rozsądniej i powściągliwiej od męskiej części graczy. Rzadziej od panów obstawiają wysokie i bardzo wysokie stawki. Z reguły są także mniej skłonne do blefowania i podejmowania niepotrzebnego ryzyka w grze. Mężczyźni grają statystycznie odważniej i o wiele bardziej ryzykownie, skupiając się bardziej na perspektywie potencjalnej wygranej, podczas gdy kobiety częściej grają dla czystej przyjemności i rozrywki, nie nastawiając się na ewentualne zwycięstwo. Taki dystans jest zdrowy. Mężczyźni częściej szukają adrenaliny i czasami może ich to zgubić. Panie wydają o jedną trzecią mniej od panów podczas korzystania z gier hazardowych w kasynach online. Męska część graczy lubuje się w korzystaniu z różnych systemów, taktyk, analiz i strategii, podczas gdy kobiety wolą zdać się na szczęście i przypadek, to dla nich bardziej zabawa, co zmniejsza ryzyko potencjalnego uzależnienia od hazardu. Jakie gry preferuje każda z płci?   

Preferowane rodzaje gier hazardowych

        Według statystyk, około 80% użytkowników blackjacka, ruletki i slotów online stanowią mężczyźni. Spora część męskich graczy chętnie wybiera też gry hazardowe posiadające element rywalizacji, jak również wymagające taktyki, analizy i strategii. A więc Panowie korzystając z kasyna online najczęściej sięgają po gry karciane, jak poker, bakarat czy blackjack. 

W pokera lubią też grać kobiety w średnim wieku z wyższym wykształceniem i ugruntowaną pozycją zawodową, często związane z analizą i statystyką profesjonalnie. Większość kobiet preferuje jednak internetowe automaty do gier, czyli tak zwane sloty, z których korzysta także ogromna część męskich graczy. Jeśli chcesz w nich spróbować swoich sił,dowiedz się więcej tutaj. Są one najpopularniejsze wśród wszystkich użytkowników. Jako że żeńska część klientów kasyn online woli w większości korzystać z gier opartych na szczęściu i przypadku, zawierających dużą dozę losowości, do ich ulubionych gier należy także ruletka, która oczywiście ma także sporą rzeszę męskich zwolenników. Panie preferują gry o prostych i przejrzystych zasadach, głównie te losowe, jak bingo, zdrapki czy nieskomplikowane automaty o prostej fabule i klasycznym wyglądzie. Co motywuje graczy?    

Motywacja do grania w kasynie online

        Ponad 20% użytkowników kasyn online to kobiety. Mężczyźni częściej od kobiet sięgają po internetowe gry hazardowe w sytuacji stresu czy silnych emocji, w formie ucieczki od nich lub zastrzyku adrenaliny, co nie jest dobrym pomysłem i może prowadzić do uzależnienia. Podobnie jak granie pod wpływem środków odurzających. Dla kobiet jest to raczej odskocznia od codzienności niż ucieczka od problemów, mają całkowicie luźne i rozrywkowe podejście do grania, zwykle zachowując przy tym rozsądek i równowagę. Nie nastawiają się na wygraną ani tym bardziej nie traktują gier hazardowych jak sposobu na realny zarobek. 

Mężczyzn „fantazja” ponosi częściej. Są też przez to teoretycznie bardziej podatni na uzależnienie od hazardu, kobietom natomiast trudniej z takiego nałogu wyjść, gdyż mają tendencję do częstszego jego ukrywania z powodu poczucia wstydu, co utrudnia identyfikację problemu i jego skuteczne wyeliminowanie. W przypadku obu płci motywacja do gry wiąże się też z poczuciem prestiżu oraz wyższego statusu. Klasyczne gry kasynowe, takie jak poker, blackjack czy ruletka, od zawsze kojarzą się graczom z elitami i sukcesem.

1476 / zawsz / Kobiety i mężczyźni w kasynach

podobne wpisy

Komórki rozrodcze trafią na księżyc

Możliwość komentowania Komórki rozrodcze trafią na księżyc została wyłączona

Ubezpieczenie na wakacje w Grecji – jak wybrać najlepszą polisę?

Możliwość komentowania Ubezpieczenie na wakacje w Grecji – jak wybrać najlepszą polisę? została wyłączona

Malt Whisky Trail

Możliwość komentowania Malt Whisky Trail została wyłączona

Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Możliwość komentowania Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik została wyłączona

Sobowtór Maryli Rodowicz do sądu

Możliwość komentowania Sobowtór Maryli Rodowicz do sądu została wyłączona

Polacy lubią wczasy w Grecji

Możliwość komentowania Polacy lubią wczasy w Grecji została wyłączona

Tysiąc informacji od SuperPolonia.info

Możliwość komentowania Tysiąc informacji od SuperPolonia.info została wyłączona

Las Vegas Strip i jego historia

Możliwość komentowania Las Vegas Strip i jego historia została wyłączona

Kryteria wyboru najlepszego kasyna online

Możliwość komentowania Kryteria wyboru najlepszego kasyna online została wyłączona

Kluczowe trendy i tendencje stojące za globalnym rozwojem gier

Możliwość komentowania Kluczowe trendy i tendencje stojące za globalnym rozwojem gier została wyłączona

Podręczna apteczka na wyjazd. Co powinna zawierać?

Możliwość komentowania Podręczna apteczka na wyjazd. Co powinna zawierać? została wyłączona

Najlepsze zestawy do samodzielnego farbowania włosów w domu

Możliwość komentowania Najlepsze zestawy do samodzielnego farbowania włosów w domu została wyłączona

Create AccountLog In Your Account