Wzorem alei sław w Hollywood, w Lidzbarku Warmińskim powstaje Aleja sław polskiego kabaretu
Ta moda przyszła do nas z Hollywood, gdzie w 1960 r. powstało miejsce z tablicami aktorskich gwiazd. Na płytach wmontowanych w chodnik znajdują się autografy najsłynniejszych aktorów i reżyserów, a tablice odsłaniane są osobiście przez zaproszone sławy i towarzyszą im błyski fleszy dużej liczby aparatów fotograficznych.
W Polsce jest kilka lub kilkanaście podobnych miejsc. Aleja Gwiazd w Łodzi działa od 1996 r. i są tu tablice polskich gwiazd filmowych i teatralnych. We Władysławowie jest Aleja Gwiazd Sportu, w Toruniu od niedawna jest aleja znanych torunian. W Ustroniu Morskim są ławeczki znanych karykaturzystów, w Lubomierzu zaułek gwiazd filmu. Teraz przyszła kolej na Lidzbark Warmiński, gdzie od 30 lat odbywa się turniej kabaretowy, którego obecna nazwa brzmi: Wieczory Humoru i Satyry. Organizatorzy turnieju postanowili w ten sposób uczcić polskie gwiazdy kabaretu.
Jako pierwsi zostali uhonorowani: mim Ireneusz Krosny i Grupa MoCarta. Potem odsłonięto tablice Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz… Kabaretu Starszych Panów. Na każdej płycie z brązu są nazwy kabaretów lub nazwiska artystów-solistów oraz symbol, który ich charakteryzuje. Kolejne tablice będą pojawiać się co roku, a ich uroczyste odsłonięcie będzie mieć miejsce w wakacje, właśnie podczas Wieczorów Humoru i Satyry.
Aleja sław polskiego kabaretu znajduje się w sąsiedztwie amfiteatru i zamku czyli w miejscu, które odwiedzają turyści odwiedzający Lidzbark.
Aleja sław polskiego kabaretu w SuperPolonia.info
Na zdjęciu: zamek w Lidzbarku Warmińskim i Wesoły Wieżowiec