Najdroższe apartamenty na świecie – ranking

Najdroższe apartamenty na świecie – ranking

Najdroższe apartamenty na świecie – ranking

Najdroższe apartamenty świata

Ceny nieruchomości coraz częściej zaskakują – także w Polsce. Apartamenty o wartości kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu milionów złotych można kupić nad Wisłą coraz częściej. Wciąż jednak ceny nieruchomości w Polsce nie zbliżają się nawet do najdroższych apartamentów na świecie – które w przeliczeniu kosztują nawet i kilkaset milionów złotych.

Singapur, Nowy Jork i Paryż. Najdroższe apartamenty na trzech kontynentach

Dla wielu osób miastem będącym symbolem luksusu jest Dubaj. Wbrew pozorom to jednak wcale nie tam zostały wystawione najdroższe apartamenty na świecie. W Azji najdroższy okazał się apartament zlokalizowany w Singapurze. Z kolei w Ameryce Północnej – nieruchomość w Nowym Jorku, a w Europie – apartament w Paryżu.

Pierwszy z nich, to nowoczesny bungalow – który został wystawiony za astronomiczną kwotę 58 mln dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki – za ponad 225 milionów złotych. To, co wyróżnia ten apartament na tle innych (poza ceną), to imponująca powierzchnia (1115 metrów kwadratowych), ogromny garaż (mogący pomieścić nawet 10 samochodów), a także prywatna sala teatralna.

Za niewiele mniej – bo za 50 mln dolarów – wystawiono najdroższy apartament w Ameryce Północnej. Co ciekawe, nieruchomość jest znacznie mniejsza od tej singapurskiej – jej powierzchnia wynosi „tylko” 660 metrów kwadratowych. Na cenę apartamentu niewątpliwie miały wpływ jednak „wiszące ogrody” – czyli pięć ogromnych tarasów, pełnych roślin. Dodatkowo z każdego z nich rozciąga się widok na Central Park.

„Podium” najdroższych apartamentów wystawionych na sprzedaż na poszczególnych kontynentach zamyka Paryż. Nieruchomość na prestiżowym Champ de Mars – z widokiem na wieżę Eiffla – wyceniono na 47 milionów dolarów. Apartament o powierzchni 669 metrów kwadratowych wyróżnia się oryginalnymi wnętrzami – wersalskimi parkietami, ręcznie malowanym sufitem, marmurowymi schodami i kryształowymi żyrandolami.

Dla porównania, w Australii najdroższy apartament wyceniono „jedynie” na 16 milionów dolarów. Znajduje się w Sydney. Najdroższym w Ameryce Południowej kosztował 8,5 mln (Sao Paulo), natomiast w Afryce – 3 mln dolarów (apartament w Kapsztadzie).

Najdroższy apartament do wynajęcia. 100 tys. dolarów za jedną noc

Warto pamiętać, że najdroższe apartamenty świata, to nie tylko te na sprzedaż, ale również – na wynajem. W tej kategorii zdecydowanie wygrywa nieruchomość Empathy Suite o powierzchni aż 836 metrów kwadratowych – z basenem, z którego widok rozciąga się na Las Vegas. Apartament jest dwupiętowy i posiada własny, prywatny bar, mogący pomieścić kilkanaście osób. Cena jednego noclegu może jednak przyprawić o zawrót głowy – to koszt 100 tys. dolarów. Na tak wygórowaną kwotę wpływa jednak niewątpliwie fakt, że goście Empathy Suite mają niepowtarzalną szansę przebywania we wnętrzu będącym swoistym prywatnym muzeum sztuki współczesnej. Apartament został zaprojektowany we współpracy ze światowej sławy artystą Damienem Hirstem.

Jak widać – niezależnie od tego, czy chodzi o najdroższe apartamenty na sprzedaż, czy też na wynajem – na kwotę wpływa nie tylko powierzchnia, ale przede wszystkim lokalizacja i to, co czyni dane nieruchomości absolutnie wyjątkowymi.

Najdroższe apartamenty – tekst (c) SuperPolonia.info we współpracy z RynekPierwotny.pl

podobne wpisy

Ubezpieczenie domu – dlaczego opłaca się je mieć?

Możliwość komentowania Ubezpieczenie domu – dlaczego opłaca się je mieć? została wyłączona

Targi Turystyki Studenckiej w Warszawie i Krakowie

Możliwość komentowania Targi Turystyki Studenckiej w Warszawie i Krakowie została wyłączona

Czas na rowery elektryczne

Możliwość komentowania Czas na rowery elektryczne została wyłączona

Co to jest TikTok?

Możliwość komentowania Co to jest TikTok? została wyłączona

Ślepota śnieżna – co to jest?

Możliwość komentowania Ślepota śnieżna – co to jest? została wyłączona

Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże

Możliwość komentowania Kradzież na wakacjach? Ubezpieczyciel pomoże została wyłączona

Banderka podsalingowa

Możliwość komentowania Banderka podsalingowa została wyłączona

Koleją z Warszawy do Gdańska szybciej

Możliwość komentowania Koleją z Warszawy do Gdańska szybciej została wyłączona

Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych 2012

Możliwość komentowania Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych 2012 została wyłączona

Mass media we współczesnym świecie

Możliwość komentowania Mass media we współczesnym świecie została wyłączona

Sporty zimowe dla początkujących

Możliwość komentowania Sporty zimowe dla początkujących została wyłączona

Ubezpieczenie smartfona dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich

Możliwość komentowania Ubezpieczenie smartfona dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich została wyłączona

Create AccountLog In Your Account