Najdroższe apartamenty świata – ranking

Najdroższe apartamenty świata – ranking

Najdroższe apartamenty świata – ranking

Najdroższe apartamenty świata

Ceny nieruchomości coraz częściej zaskakują – także w Polsce. Apartamenty o wartości kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu milionów złotych można kupić nad Wisłą coraz częściej. Wciąż jednak ceny nieruchomości w Polsce nie zbliżają się nawet do najdroższych apartamentów na świecie – które w przeliczeniu kosztują nawet i kilkaset milionów złotych.

Singapur, Nowy Jork i Paryż. Najdroższe apartamenty na trzech kontynentach

Dla wielu osób miastem będącym symbolem luksusu jest Dubaj. Wbrew pozorom to jednak wcale nie tam zostały wystawione najdroższe apartamenty na świecie. W Azji najdroższy okazał się apartament zlokalizowany w Singapurze. Z kolei w Ameryce Północnej – nieruchomość w Nowym Jorku, a w Europie – apartament w Paryżu.

Pierwszy z nich, to nowoczesny bungalow – który został wystawiony za astronomiczną kwotę 58 mln dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki – za ponad 225 milionów złotych. To, co wyróżnia ten apartament na tle innych (poza ceną), to imponująca powierzchnia (1115 metrów kwadratowych), ogromny garaż (mogący pomieścić nawet 10 samochodów), a także prywatna sala teatralna.

Za niewiele mniej – bo za 50 mln dolarów – wystawiono najdroższy apartament w Ameryce Północnej. Co ciekawe, nieruchomość jest znacznie mniejsza od tej singapurskiej – jej powierzchnia wynosi „tylko” 660 metrów kwadratowych. Na cenę apartamentu niewątpliwie miały wpływ jednak „wiszące ogrody” – czyli pięć ogromnych tarasów, pełnych roślin. Dodatkowo z każdego z nich rozciąga się widok na Central Park.

„Podium” najdroższych apartamentów wystawionych na sprzedaż na poszczególnych kontynentach zamyka Paryż. Nieruchomość na prestiżowym Champ de Mars – z widokiem na wieżę Eiffla – wyceniono na 47 milionów dolarów. Apartament o powierzchni 669 metrów kwadratowych wyróżnia się oryginalnymi wnętrzami – wersalskimi parkietami, ręcznie malowanym sufitem, marmurowymi schodami i kryształowymi żyrandolami.

Dla porównania, w Australii najdroższy apartament wyceniono „jedynie” na 16 milionów dolarów. Znajduje się w Sydney. Najdroższym w Ameryce Południowej kosztował 8,5 mln (Sao Paulo), natomiast w Afryce – 3 mln dolarów (apartament w Kapsztadzie).

Najdroższy apartament do wynajęcia. 100 tys. dolarów za jedną noc

Warto pamiętać, że najdroższe apartamenty świata, to nie tylko te na sprzedaż, ale również – na wynajem. W tej kategorii zdecydowanie wygrywa nieruchomość Empathy Suite o powierzchni aż 836 metrów kwadratowych – z basenem, z którego widok rozciąga się na Las Vegas. Apartament jest dwupiętrowy i posiada własny, prywatny bar, mogący pomieścić kilkanaście osób. Cena jednego noclegu może jednak przyprawić o zawrót głowy – to koszt 100 tys. dolarów. Na tak wygórowaną kwotę wpływa jednak niewątpliwie fakt, że goście Empathy Suite mają niepowtarzalną szansę przebywania we wnętrzu będącym swoistym prywatnym muzeum sztuki współczesnej. Apartament został zaprojektowany we współpracy ze światowej sławy artystą Damienem Hirstem.

Jak widać – niezależnie od tego, czy chodzi o najdroższe apartamenty na sprzedaż, czy też na wynajem – na kwotę wpływa nie tylko powierzchnia, ale przede wszystkim lokalizacja i to, co czyni dane nieruchomości absolutnie wyjątkowymi.

Najdroższe apartamenty – tekst: (c) SuperPolonia.info we współpracy z RynekPierwotny.pl

podobne wpisy

A może kolorowe soczewki kontaktowe?

Możliwość komentowania A może kolorowe soczewki kontaktowe? została wyłączona

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – wystawa

Możliwość komentowania 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – wystawa została wyłączona

Kolej na… kolej – wyniki konkursu

Możliwość komentowania Kolej na… kolej – wyniki konkursu została wyłączona

Sposoby na kupowanie biletów komunikacyjnych

Możliwość komentowania Sposoby na kupowanie biletów komunikacyjnych została wyłączona

Polski karykaturzysta w szkole w South Hackensack, NJ

Możliwość komentowania Polski karykaturzysta w szkole w South Hackensack, NJ została wyłączona

Europejskie festiwale muzyczne 2018 – jak dotrzeć

Możliwość komentowania Europejskie festiwale muzyczne 2018 – jak dotrzeć została wyłączona

Jerzy Waszyngton – najlepsze cytaty

Możliwość komentowania Jerzy Waszyngton – najlepsze cytaty została wyłączona

Reisefieber czyli stres przed podróżą

Możliwość komentowania Reisefieber czyli stres przed podróżą została wyłączona

Las Vegas Strip i jego historia

Możliwość komentowania Las Vegas Strip i jego historia została wyłączona

Kolej na… kolej – konkurs rysunku satyrycznego

Możliwość komentowania Kolej na… kolej – konkurs rysunku satyrycznego została wyłączona

Jak płacić w zagranicznych sklepach on-line?

Możliwość komentowania Jak płacić w zagranicznych sklepach on-line? została wyłączona

Co może obejmować ubezpieczenie motoryzacyjne?

Możliwość komentowania Co może obejmować ubezpieczenie motoryzacyjne? została wyłączona

Create AccountLog In Your Account