Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Małe i duże miasta polskie, jak Polska długa i szeroka, w grudniu odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe. Te najbardziej atrakcyjne i bogate organizowane są w większych miastach. Czy poniższe jarmarki, to najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe? Oto przykłady z poprzedniego roku. Czy podobnie będzie podczas jarmarków bożonarodzeniowych w 2019 roku?

WROCŁAW
Największy na Dolnym Śląsku Jarmark Bożonarodzeniowy miał miejsce między 17 listopada a 22 grudnia w godz. 10.00-21.00 we Wrocławiu. Jak co roku na Rynku Głównym ustawiano drewniane domki, w których wystawcy z różnych zakątków Polski prezentowali swoje wyroby, ozdoby świąteczne. W punktach gastronomicznych można było zakupić przekąski, regionalne potrawy oraz trunki.

JELENIA GÓRA
W dniach 16– 17 grudnia, w godz. 10.00-16.00 w salach i dziedzińcu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 po raz szesnasty odbył się doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, najstarsza tego typu impreza w regionie. Na specjalnych stoiskach lokalni artyści i rzemieślnicy prezentowali swoje dzieła związane z tematyką świąteczną. Były ozdoby – ręcznie malowane bombki, aniołki ze szkła, domki i serduszka z piernika, stroiki, drewniane zabawki, a także świąteczne przysmaki. 15 grudnia w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 odbył się koncert charytatywny „Przytulić Święta”.

TORUŃ
W dniach 1-23 grudnia na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Uroczyście został zainaugurowany 1 grudnia o godz. 18, kiedy to rozbłysła wielka oraz bożonarodzeniowe iluminacje w całym mieście. Oprócz specjalnych stoisk przygotowano wiele atrakcji, m.in. Wielka Świąteczna Parada z bajkowymi postaciami, koncert toruńskiego muzyka Rafała „Zwierzaka” Zielińskiego. Jarmark był czynny od niedzieli do czwartku w godz. 11.00-18.00, a w piątki i soboty w godz. 11.00-21.00.

WARSZAWA
Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowano na Bulwarach Wiślanych oraz na dziedzińcu Hotelu Bellotto przy ulicy Senatorskiej. Były regionalne potrawy, ozdoby choinkowe i inne produkty. Wszystko w atmosferze kolęd i udekorowanych choinek. W Parku Rozrywki w Julinku zorganizowano warsztaty z tworzenia łańcucha na choinkę oraz mini choinek świątecznych, były też warsztaty z robienia ciasta i sklejania pierogów. Można było napisać list do św. Mikołaja. Jak zwykle jarmark zorganizowano na warszawskiej Starówce.

Portugalia Boże Narodzenie
Boże Narodzenie w Polsce

ŁÓDŹ
W dniach 1-23 grudnia odbył się coroczny jarmark bożonarodzeniowy na słynnym łódzkim deptaku – ulicy Piotrkowskiej (odcinek pomiędzy ul.Tuwima a ul. Zamenhofa). Stanęło co najmniej 45 drewnianych, świątecznie udekorowanych domków, w których zorganizowano stoiska wystawców z całej Polski. Można było nabyć m.in. świąteczne wypieki, bakalie, chleby, wędliny, produkty regionalne oraz rękodzieło. Było też stoisko ze zdrową żywnością. Były potrawy typowo polskie, ale także serwowane przez gości z Ukrainy i Białorusi. Były wydarzenia związane ze świętami: konkursy, koncerty i pokazy, m.in. występ kapeli góralskiej, kolędy łowickie, występ chóru, jasełka, wspólne kolędowanie.

Był Zakątek pod jemiołą (pocałunek pod jemiołą podobno zapewnia szczęście w miłości), była wioska świętego Mikołaja (a w niej animacje dla dzieci). W pasażu Schillera stanął „anielski młyn” z punktem gastronomicznym. 1 grudnia o godz. 17 spod choinki stojącej na placu Wolności wyruszył w kierunku jarmark świąteczny korowód. 6 grudnia odbył się konkurs na najlepszego św. Mikołaja. Nagrodą dla zwycięzcy był m.in. oraz angaż na jeden dzień pracy na jarmarku. Wśród innych atrakcji były m.in.: pokaz rzeźb lodowych i występy z ogniem. 4 i 5 grudnia w domku św. Mikołaja 12 łódzkich firm wydawało zupę dla potrzebujących. Na organizację jarmarku miasto przeznaczyło 100 tys. zł.

GDAŃSK
Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym w tym roku potrwał od 2 do 23 grudnia, był czynny w godz. 11-20, a w soboty i niedziele do godz. 21. Atrakcje zorganizowano także wewnątrz Zbrojowni, przy kole widokowym na Wyspie Spichrzów i przy wejściu do Parku Oliwskiego. 2 grudnia w całym mieście rozbłysły iluminacje (Gdańsk wydał na nie 1,2 mln zł). Centrum jarmarku był anielski młyn – 8-metrowa, trójpoziomowa szopka z ruchomymi figurami. W domku obok zamieszkał duży łoś imieniem Lucek, mówiący głosem aktora Jarosława Boberka. Na 4-metrowej wysokości górce lodowej były trzy tory saneczkowe o długości 35 metrów, a sprzęt do zjazdów był dostępny w wypożyczalni. W Gdańsku-Oliwie jak co roku znów przygotowano oryginalną szopkę z piasku. Były wigilie dla potrzebujących, Mikołaje na motocyklach i świąteczny tramwaj.

WŁOCŁAWEK
16 i 17 grudnia w godz. 10-18 na placu Wolności we Włocławku odbył się III Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Były stoiska twórców ludowych i rękodzielników. Można było kupić zabawki, ozdoby i upominki świąteczne. Zorganizowano pokaz rzeźbienia w lodzie. Najmłodsi za darmo mogli przejechać się kolejką św. Mikołaja, można było posłuchać kolęd i pastorałek.

Boże Narodzenie święta
Jarmarki bożonarodzeniowe, to okazja na świąteczne zakupy

ZIELONA GÓRA
Jak co roku w grudniu, na zielonogórskim deptaku odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Rozpoczął się 15 grudnia (trwał do 22 grudnia) i były tu m.in. haftowane obrusy, ozdoby choinkowe, stroiki, anioły oraz świąteczne przysmaki, a nawet grzane wino. Stoiska były czynne w godzinach 12.00 – 19.00. W namiotach Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej była Świąteczna Warsztatownia czyli warsztaty plastyczne dla dzieci. Wykonywano ozdoby choinkowe, którymi potem udekorowano choinki na zielonogórskim deptaku. W tych w specjalnym namiocie Św. Mikołaja wręczał słodycze i pozował do zdjęć ze wszystkimi chętnymi. 17 grudnia przy Ratuszu, Jego Ekscelencja Ks. Biskup Tadeusz Lityński oraz prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki zaprosili mieszkańców i gości na Miejską Wigilię. Był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalistów Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, koncert kolęd w wykonaniu zespołu Arka Noego, a harcerze przekazali mieszkańcom światełko betlejemskie.

10 grudnia w godz. 9-16 na Zielonogórskim Rynku Rolno-Towarowym przy al. Zjednoczenia 102 odbył się jarmark bożonarodzeniowy. Serwowano darmowy świąteczny bigos oraz czerwony barszcz, były stoiska z produktami regionalnymi, strefa dla dzieci, a nawet… choinki za złotówkę. 2 grudnia w godz. 9.00-16.00, w Zespole Szkół Plastycznych w Zielonej Górze zorganizowano kiermasz świąteczny. Była okazja kupienia niepowtarzalnych prezentów i ozdób wykonanych przez uczniów.

RZESZÓW
19 grudnia na rzeszowskim Rynku wystartowało świąteczne miasteczko i rozpoczął się jarmark bożonarodzeniowy, który trwał do 30 grudnia w godz. 12-20. Oczywiście można było zrobić świąteczne zakupy. Na scenie wystąpił Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego, artyści z Centrum Sztuki Wokalnej, zespoły Guitar Force, The Freeborn Brothers, Dzikie Wino, Loka. Był poczęstunek i degustacja regionalnych potraw wigilijnych przygotowanych przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem, pokaz taneczny i fireshow. 26 grudnia był Imprezowy Szczepan czyli muzyka z DJ-em.

KATOWICE
Już 24 listopada na katowickim rynku zaczął się Jarmark Bożonarodzeniowy, który trwał do 23 grudnia. Niemal 50 wystawców z Polski, Francji, Węgier, Białorusi i Litwy, a na stoiskach rękodzieło, świąteczne ozdoby, ręcznie malowane bombki, ceramika, wędliny i wiele innych produktów. Wśród atrakcji nie-handlowych, miały miejsce m.in. (bezpłatne) kino plenerowe dla dzieci i parada mikołajkowa. Jarmark bożonarodzeniowy zorganizowano też w dzielnicy Nikiszowiec (przy pl. Wyzwolenia), w dniach 8–10 grudnia. Było aż 230 wystawców oraz 18 punktów gastronomicznych. Można było skorzystać karuzeli wiedeńskiej i pociągu Świętego Mikołaja, przygotowano widowisko „Pingwiny z zimowej krainy”, a w kościele św. Anny odbył się koncert Józefa Skrzeka.

Zobacz też:
> Historia Bożego Narodzenia
> Wigilijny stół – dekoracje
> Karp – wigilijna ryba

podobne wpisy

Kiedy można dostać zwrot podatku za pracę w Anglii?

Możliwość komentowania Kiedy można dostać zwrot podatku za pracę w Anglii? została wyłączona

Najpopularniejsze metody płatności online w hazardowej rozrywce

Możliwość komentowania Najpopularniejsze metody płatności online w hazardowej rozrywce została wyłączona

Polskie zwyczaje: kolorowe aniołki

Możliwość komentowania Polskie zwyczaje: kolorowe aniołki została wyłączona

Automaty, na których najłatwiej jest wygrać

Możliwość komentowania Automaty, na których najłatwiej jest wygrać została wyłączona

Kamperem na wakacje. Poradnik dla początkujących

Możliwość komentowania Kamperem na wakacje. Poradnik dla początkujących została wyłączona

Jakie miasta Europy cieszą się największą popularnością wśród graczy hazardowych?

Możliwość komentowania Jakie miasta Europy cieszą się największą popularnością wśród graczy hazardowych? została wyłączona

Czy obstawianie zakładów sportowych daje jakieś korzyści?

Możliwość komentowania Czy obstawianie zakładów sportowych daje jakieś korzyści? została wyłączona

Jak grać w kasynie z maksymalną korzyścią dla siebie?

Możliwość komentowania Jak grać w kasynie z maksymalną korzyścią dla siebie? została wyłączona

Lokalizacja strony internetowej kasyna internetowego kluczem do sukcesu

Możliwość komentowania Lokalizacja strony internetowej kasyna internetowego kluczem do sukcesu została wyłączona

Skandalista i noblista – Robert Koch

Możliwość komentowania Skandalista i noblista – Robert Koch została wyłączona

Satyra w Sosnowcu

Możliwość komentowania Satyra w Sosnowcu została wyłączona

Bonusy bukmacherskie sportowe i ich rodzaje

Możliwość komentowania Bonusy bukmacherskie sportowe i ich rodzaje została wyłączona

Create Account



Log In Your Account