Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych

Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych

Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych

Możliwość komentowania Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych została wyłączona

Dzięki rozwojowi technologii dziś mamy popularne darmowe gry owocowe w telefonie, a dawne duże kamery mieszczą się dziś w kieszeni czy małej damskiej torebce. Wprowadzenie na rynek kamer z serii GoPro okazało się strzałem w dziesiątkę oraz ogromną rewolucją w branży. Nagle małe i poręczne kamery oferowały nam o wiele lepszą jakość wideo niż drogie smartfony, jak i sprawdzały się w wielu ekstremalnych warunkach. Dziś bez trudu kupimy kamerkę za mniej niż 500 złotych. Chcielibyśmy właśnie przyjrzeć się modelom, które warte są naszej uwagi w tej kategorii cenowej.

HawKeye Firefly 8S

Zaczynamy od jednej z najlepszych kamer na rynku, która zapewnia znakomitą jakość. Jest mniej dostępna w Polsce, jednak w promocyjnej cenie poniżej 500 złotych można ją kupić w wybranym chińskim sklepie. HawKeye Firefly 8S to model wyposażony w układ Ambarella A12S75 oraz przetwornik obrazu Sony IMX117 – taki sam, jaki dostępny jest w GoPro Hero 5. Pozwala nam na kręcenie filmów w jakości 4K w 30 kl./s. czy też materiałów w 720p przy 240 kl./s. Dzięki sześcioosiowej stabilizacji obrazu żyroskopowego gwarantuje do jakości 1080p bardzo dobrą redukcję wstrząsów. Można ją nabyć w wersji z obiektywem 90 lub 170 stopni. Umożliwia nam łączenie się za pomocą WiFi i aplikacji z telefonem. Z tyłu znajdziemy mały ekran o wielkości 2 cali. Bateria o pojemności 1200 mAh powinna wystarczyć na mniej więcej 1.5 godziny pracy. Ciekawe są tutaj tryby fotograficzne, gdzie istnieje opcja tworzenia zdjęć z czasem naświetlania nawet do 60 sekund. Na rynku znajdziemy w podobnej cenie także jej nieco ulepszoną wersję z oznaczeniem 8 SE, w której wprowadzono ekran dotykowy czy nieco większą baterię. W zestawie dostaniemy wodoodporną obudowę oraz całą masę dodatków.

SJCAM SJ6 Legend

W zagranicznych sklepach w cenie poniżej 500 złotych powinniśmy kupić również SJCAM SJ6 Legend. SJCAM to jeden z azjatyckich liderów w dziedzinie produkcji kamer sportowych. Opisywany produkt wyposażony został w układ Novatek NT96660 oraz sensor Panasonic MN34120PA. Także i ta kamerka zapewnia nagrywanie w 4K, jednak tutaj w nieco mniejszej prędkości 24 kl./s. Dostępne jest również nagrywanie w 240 kl./s, jednak tylko w jakości VGA. Kamera ta posiada kąt widzenia 166 stopni. Z tyłu umieszczony został 2-calowy ekran dotykowy, a w zestawie powinniśmy także dostać pilot do zdalnej obsługi urządzeniem. Bateria 1000 mAh wystarczy na nieco ponad godzinę pracy. Oczywiście i w tym wypadku możemy liczyć w podstawowym zestawie na sporo akcesoriów, zwłaszcza na wodoodporną obudowę.

Xiaomi MiJia 4K

Kilka lat temu to właśnie Xiaomi w głównej mierze podjęło rękawicę i wprowadziło na rynek model YI, który mógł nagrywać bardzo dobrej jakości obraz w full HD. Oczywiście z czasem zaczęto wprowadzać urządzenia z 4K, czego efektem jest właśnie MiJia 4K. Również i ona dostępna jest w cenie poniżej 500 złotych. Model ten pozwala na nagrywanie w jakości 4K w 30 kl/s., a przy tym cechuje się kątem widzenia na poziomie 145 stopni. Wprowadzona została w nim elektroniczna stabilizacja obrazu w 6 osiach, co pomaga w redukcji drgań, a z tyłu mamy 2.4-calowy ekran dotykowy. Znajdujący się w tym urządzeniu chip Ambarella A12S75 gwarantuje wysokiej jakości zdjęcia i filmy. W jakości 720p można kręcić materiały w 200 kl./s, zaś czas naświetlania podczas robienia zdjęć maksymalnie wynosi 15 sekund. Bateria o pojemności 1450 mAh starczy nam na około 1.5 – 2 godziny pracy. Trzeba pamiętać jednak o tym, że w podstawowej wersji nie znajdziemy wodoodpornej obudowy czy dodatkowych akcesoriów.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na takie modele jak: Xblitz Move 4K, Xiaoyi Yi Lite, Sjcam M20.

1002 / zawsz

podobne wpisy

Koleją z Warszawy do Gdańska szybciej

Możliwość komentowania Koleją z Warszawy do Gdańska szybciej została wyłączona

Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych 2012

Możliwość komentowania Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych 2012 została wyłączona

Banderka podsalingowa

Możliwość komentowania Banderka podsalingowa została wyłączona

Plaże dla naturystów w Polsce

Możliwość komentowania Plaże dla naturystów w Polsce została wyłączona

Teraz Polska Promocja – konkurs

Możliwość komentowania Teraz Polska Promocja – konkurs została wyłączona

Popularne rasy kotów

Możliwość komentowania Popularne rasy kotów została wyłączona

Ciekawostki o mięcie

Możliwość komentowania Ciekawostki o mięcie została wyłączona

Jerzy Waszyngton – najlepsze cytaty

Możliwość komentowania Jerzy Waszyngton – najlepsze cytaty została wyłączona

Mass media we współczesnym świecie

Możliwość komentowania Mass media we współczesnym świecie została wyłączona

Tanie linie. Bagaż podręczny w samolocie i dopłaty

Możliwość komentowania Tanie linie. Bagaż podręczny w samolocie i dopłaty została wyłączona

Skandalista i noblista – Robert Koch

Możliwość komentowania Skandalista i noblista – Robert Koch została wyłączona

Kleszcz – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Kleszcz – 10 ciekawostek została wyłączona

Create AccountLog In Your Account