5 powodów, aby odwiedzić Polskę

W każdym zakątku Polski zobaczymy coś ciekawego. I co jakiś czas zastanawiamy się gdzie się wybrać na weekendowy wypad lub na letni wyjazd? W popularne miejsca odwiedzane przez turystów, a może w inne, wciąż nieodkryte zakątki kraju? Poniżej pięć podpowiedzi od SuperPolonia.info

Dolina Sanu

W Dolinie Sanu ostało się mnóstwo zapomnianych wiosek. Mieszkają w nich polscy kowboje. Żyją w rytmie bieszczadzkich połonin. Jeśli nie straszna ci prawdziwa dzikość, absolutny brak cywilizacji i jego uroki, odwiedź Otryt. Tu, w Chacie Socjologa przyniesiesz sobie wodę do mycia ze studni, ogrzejesz się przy kominku opalanym drewnem, a mrok rozjaśni ci światło świec. Nie uświadczysz tu wielkomiejskich wygód. Takich gospodarstw jest tu więcej. Żyją w naturalnym rytmie, w zgodzie z naturą i w ogromnej z nią przyjaźni. Cudowne szlaki turystyczno-spacerowe, piękne, dzikie łąki, lasy i polany, cudowne widoki, góry i doliny. A wszystko to przetykane klimatycznymi wioskami. Wspaniała kuchnia, brak huku miasta – a w jego miejsce śpiew ptaków i szum drzew.

Hel

Koniec małego cypelka, wysuniętego w Morze Bałtyckie. Niewielki Hel – przyjazne turystycznie miasteczko, pełne lokalnego, kaszubskiego uroku. Mimo skromnych rozmiarów, zachęca: plażami po dwóch stronach miasta – nad morzem i Zatoką Pucką, muzeami, nieskończoną ofertą noclegowo-restauracyjną (sprawdzaliśmy, smażona flądra smakuje tu wybornie!), pięknymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż wybrzeża, fokarium, trasami spacerowymi lasem wzdłuż wydm, bunkrami i lokalnym kolorytem małego kurortu.

Beskid Żywiecki

Wisła, Ustroń i malownicze okolice. Piękna Babia Góra, Równica, Czantoria – cudowne szlaki pieszych wycieczek, wspaniałe lasy, dzikie strumyki Wisły, która rozpoczyna podróż po Polsce. Beskid Żywiecki to wspaniałe miejsce na weekendowe wyprawy rodzinne. Mnóstwo atrakcji, przyrody, historii, cudowne pensjonaty, fantastyczna kuchnia i pasjonujące, zbójnickie legendy. A dla mieszczuchów przytulne, małe miasteczka przygraniczne – na przykład urokliwy Cieszyn z wyjątkowym rynkiem.

Malownicze Tatry

Kolejne miejsce, w którym odnajdą się zarówno miłośnicy długich, pieszych wycieczek, jak i ci, którym bliższy jest odpoczynek barowy. Ci pierwsi mogą latem cieszyć się pięknymi trasami spacerowymi o różnym poziomie trudności – należy zawsze mieć na uwadze bezpieczeństwo i pamiętać, że surowe góry nie tolerują, kiedy nie traktuje się ich poważnie. Należy więc mierzyć siły na zamiary, ubierać się stosownie do rodzaju wycieczki i pogody i nie lekceważyć ich potęgi. Na spacerowiczów czeka piękna Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska czy Dolina Rybiego Potoku i Morskie Oko, do którego prowadzi. A jeśli wspinaczka nie jest tym, czego szukacie, pospacerujecie po zakopiańskich Krupówkach, ciesząc się lokalnymi atrakcjami i smakując tutejszych specjałów.

Gęstwina Puszczy Białowieskiej

Z niemałym wysiłkiem lokalnych władz i przyrodników, Puszcza Białowieska pozostała nietknięta działaniem człowieka. Mamy na myśli ten negatywny aspekt. Stare drzewa, spektakularnie bogata fauna leśna, wśród której króluje oczywiście majestatyczny żubr. Po ustąpieniu lodowca 12 tysięcy lat temu, wyłoniła się Puszcza Białowieska. I taka, jaka była wtedy, pozostaje do dziś. Rządzi się własnymi prawami, a lokalni włodarze pilnują tego, aby tak pozostało. Możesz nocować w jednym z wielu lokalnych gospodarstw agroturystycznych w Białowieży, w samym sercu kniei, tuż przy granicy z Białorusią. Gospodarze na pewno uraczą cię nie tylko przepyszną, lokalną kuchnią, ale również opowieściami o czym tu szumią knieje.

Tekst we współpracy ze sportroom.pl

Zobacz też:
> Zamek krzyżacki w Świeciu

podobne wpisy

City break – daleki wyjazd na weekend

Możliwość komentowania City break – daleki wyjazd na weekend została wyłączona

Jak się przygotować na kryzysowe sytuacje w podróży

Możliwość komentowania Jak się przygotować na kryzysowe sytuacje w podróży została wyłączona

Mundial 2018. Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kostaryka

Możliwość komentowania Mundial 2018. Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kostaryka została wyłączona

Atrakcje Wigilii firmowej – karykaturzysta

Możliwość komentowania Atrakcje Wigilii firmowej – karykaturzysta została wyłączona

Jak spędzić niezapomniane wakacje w Polsce

Możliwość komentowania Jak spędzić niezapomniane wakacje w Polsce została wyłączona

Na weekend do Kolbuszowej czy Rymanowa Zdroju?

Możliwość komentowania Na weekend do Kolbuszowej czy Rymanowa Zdroju? została wyłączona

Ciekawostki o Las Vegas, mieście grzechu

Możliwość komentowania Ciekawostki o Las Vegas, mieście grzechu została wyłączona

Bilet na autobus w Rzeszowie kupisz także przez telefon

Możliwość komentowania Bilet na autobus w Rzeszowie kupisz także przez telefon została wyłączona

Plaże dla naturystów w Polsce

Możliwość komentowania Plaże dla naturystów w Polsce została wyłączona

Legalne kasyna internetowe

Możliwość komentowania Legalne kasyna internetowe została wyłączona

Najbardziej hazardowe miasto w Polsce

Możliwość komentowania Najbardziej hazardowe miasto w Polsce została wyłączona

Monachium. Polacy na Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy

Możliwość komentowania Monachium. Polacy na Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy została wyłączona

Create AccountLog In Your Account