Warszawa, Polska, świat. Ciekawostki i atrakcje
Projektując swój wymarzony dom poszukujemy elementów, które go wyróżnią i sprawią, że stanie się wyjątkowy i niepowtarzalny. Jednym z takich detali są okna narożne
Takie okna nadają bryle domu lekkości. Tworzą niebanalny efekt wizualny, a domownikom zapewniają fantastyczne widoki. Nie bez znaczenia jest także ich funkcjonalność. Zwiększona powierzchnia przezierna okna i lepsze doświetlenie wnętrz, doskonałe parametry izolacyjności termicznej, trwałość i bezpieczeństwo.
Popularność minimalistycznych trendów w architekturze zmieniła postrzeganie okien przez architektów i projektantów. Zwłaszcza w budynkach o nowoczesnej, minimalistycznej formie. Ograniczona tu została ilość zbędnych ozdobników, przeszklenia stają się główną dominantą architektoniczną i najważniejszą dekoracją elewacji.
Okna o ciekawym designie pozwalają podkreślić i wydobyć wybrane elementy bryły budynku. Umożliwiają grę światłem, dzięki której dom zyskuje niepowtarzalne i zarazem zmienne oblicze. W zależności od pory dnia i roku, pomieszczenie prezentuje się inaczej.
Jakie okna wybrać, aby uzyskać taki efekt? Na przykład modele narożne. Odpowiadają one na funkcjonalne i estetyczne potrzeby współczesnego budownictwa. Harmonizują z nowoczesnymi bryłami domów, stając się ich naturalnym dopełnieniem.
– Okna narożne przyciągają wzrok i stanowią ozdobę budynku. Okno narożne całoszklane, to intrygujący efekt szklanych tafli, łączących się pod kątem 90˚ i pozbawionych tradycyjnego, szerokiego łącznika – mówi Jarosław Prywałko, Doradca Klienta w firmie OknoPlus.
Okna narożne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Zarówno w salonie, jak i sypialni czy kuchni. Z uwagi na ich minimalistyczny design najlepiej prezentują się w nowoczesnych, prostych wnętrzach.
Zastosowanie okien narożnych otwiera też nowe możliwości aranżacyjne. Dotychczas przeszklenia umieszczane były w centralnej części ściany lub (co najmniej) w oddaleniu od jej krańcowych fragmentów. Wybierając okno narożne nie jesteśmy już zdeterminowani centralnym umiejscowieniem okien, które zawężało możliwości wystroju.
Obok walorów wizualnych, okna narożne mają szereg praktycznych zalet. Zapewniają dopływ większej ilości naturalnego światła, dzięki czemu sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach umieszczonych od północy.
Tym samym okna narożne optycznie powiększają wnętrze, nadają mu lekkości i nowoczesnej elegancji. Duże przeszklenia otwierają pomieszczenie. Sprawiają, że wydaje się ono bardziej przestronne, a przy tym zyskuje luksusowy charakter. To wyrazisty przykład, jak duży wpływ na wygląd domu mogą mieć okna.
Na podstawie (+ foto): InfoWire.pl
Zobacz też:
> Ciekawostki o windach
> Garnitury i krawaty
> Historia fotografii