Jak podróżować podczas pandemii?

Jak podróżować podczas pandemii?

Jak podróżować podczas pandemii?

Możliwość komentowania Jak podróżować podczas pandemii? została wyłączona

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie o 180 stopni. Wirus szybko rozprzestrzenił się na cały świat, zarażając miliony osób. Najgorsze jest to, że wielu ludzi nieświadomie przenosi wirus na innych, dlatego że nie odczuwają żadnych objawów na początku.

Całe nasze dotychczasowe życie zostało zdigitalizowane na maksa. Obecnie normą stało się nie tylko kasyno online czy gry wideo online, a także lekcje w zoomie i praca zdalna. Dana sytuacja już bardzo wszystkich zmęczyła i wielu z nas chciałoby chociaż latem odpocząć gdzieś poza domem. Niestety wzrastająca liczba przypadków Covid-19 w Polsce i na świecie utrudnia nam bardzo podróżowanie. Trzeba się bardzo dobrze przygotować nawet do najmniejszego wypadu za miasto na kilka dni.

Podróże po Polsce

Zacznijmy od tego, że podczas pandemii najbezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się podróżowanie po Polsce. Zorganizowanie wakacji w Polsce wydaje się łatwiejsze, szybsze i na razie bez konieczności robienia testów na Covid-19. Otóż najbezpieczniejszym środkiem transportu podczas pandemii jest oczywiście własne auto. Radzimy też wybierać się na wakacje z niewielką grupą osób, tak, aby wszyscy zmieścili się do jednego auta.

Poradzilibyśmy również unikać autostopu. Jeśli jednak wybieracie tę opcję, to nie zapominajcie o założeniu maski w aucie i zachowaniu dystansu. Jeśli jednak zamierzacie używać środków publicznego transportu jak autobus czy pociąg, również zachowaj ostrożność. Koniecznie zaplanuj podróż wcześniej i kup bilet z wyprzedzeniem. Dodatkowo sprawdź jak podróżować z PKP podczas epidemii. Z ostatnich aktualizacji wynika, że podróż pociągiem jest możliwa tylko z rezerwacją miejsca, konieczne jest noszenie masek w pociągu, gdyż jest to miejsce publiczne. Dodatkowo zakup biletów jest możliwy tylko na 50% wszystkich miejsc siedzących w pociągu.

Gdy planujesz swój urlop, staraj się unikać tłumów i popularnych miejsc turystycznych. Omijaj zatłoczone deptaki, rynki główne, szlaki w Tatrach, popularne atrakcje, zwłaszcza te, mieszczące się w małych pomieszczeniach. Jeśli chcesz odwiedzić pewne turystyczne miejsca, gdzie zazwyczaj jest wiele osób, staraj się wybrać godziny poranne, kiedy nie ma tłumu. Unikaj godzin szczytu. Pamiętaj również, że obecnie wiele muzeów, zamków i innych miejsc regulują liczbę zwiedzających i nie zawsze są otwarte. Czasami możliwa jest rezerwacja online, aby nie czekać w kolejce.

Zazwyczaj większość biletów na wybrane atrakcje można kupić online na konkretną godzinę dnia. Dzięki temu unikniesz stania w kolejce wraz z nieznajomymi. Na koniec pamiętaj, że maseczka i płyn do dezynfekcji to twoje must have podczas każdego wyjścia z domu. Podczas wakacji dany pakiet jest również konieczny. Nie ryzykuj i nie wchodź do muzeum czy restauracji, w której nawet pracownicy nie mają założonych maseczek. Ufaj tylko tym miejscom, które przestrzegają zasad prowadzenia usług podczas pandemii.

Zagraniczne wycieczki w czasach pandemii

Jeśli jednak mimo wszystko zdecydujesz się podczas wakacji na podróż za granicę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiał wykonać test na Covid-19 przed wyjazdem. Oczywiście przed zrobieniem testu powinieneś sprawdzić obecne zalecenia wydane przez linie lotnicze, którymi będziesz podróżować oraz zalecenia kraju, do którego się wybierasz. Sprawdź, czy test na Covid-19 zwalnia cię z obowiązku kwarantanny czy nie.

Każdy kraj ma swoje własne zasady dotyczące testu i długości kwarantanny, jeśli taka jest konieczna. Dane są bardzo często aktualizowane i często w ciągu tygodnia mogą się kardynalnie zmienić. Musisz być przygotowany również na to, że podczas twojego pobytu coś się zmieni i po powrocie z wakacji będziesz musiał odsiedzieć w Polsce kwarantannę.

Nawet jeśli dany kraj, do którego podróżujesz, nie ma konkretnych wymagań co do testowania, linie lotnicze i firmy transportowe mogą mieć swoje wymagania, dotyczące posiadania testów na koronawirusa. Najczęściej bywa tak, że test powinien być zrobiony 48 lub 72 godziny przed wylotem. Miejsca takie jak dworzec kolejowy czy lotnisko to jedne z najniebezpieczniejszych przestrzeni w dobie pandemii. W takich miejscach trudno jest zachować odpowiedni dystans i przebywa w nich wiele osób z różnych miast i państw. Dlatego w miarę możliwości unikaj przemieszczania się wieloma środkami transportu.

Przed podróżą za granicę koniecznie pamiętaj o tym, że środki higieny osobistej niezbędne w czasach pandemii: maseczki, żel antybakteryjny, rękawiczki itp. Staraj się również nie dotykać powierzchni takich jak poręcze, klamki, przyciski w windzie.

Podróżowanie samochodem wydaje się najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ale wtedy też musisz mieć wszystkie potrzebne dokumenty i prawdopodobnie testy na Covid-19. Jak już pewnie wiesz, Parlament Europejski planuje wprowadzić specjalne zielone paszporty na terenie Unii Europejskiej, które pozwolą ułatwić podróżowanie. Na razie nie wiemy, jak miałyby one funkcjonować, gdyż raczej nie możemy liczyć na to, że do lata wszyscy chętni będą zaszczepieni.

To fakt, że jakakolwiek podróż podczas pandemii może być bardzo stresująca. Wielu z nas już odzwyczaiło się od normalnego podróżowania i woli pozostać w domu. Dla własnego bezpieczeństwa wydaje się to rozsądnym rozwiązaniem. Dlatego, jak potrafisz, uzbrój się w cierpliwość w oczekiwaniu na lepsze czasy.

zawsz / 1030

podobne wpisy

Majówka 2023. Te kierunki pokocha każdy miłośnik aktywnego wypoczynku

Możliwość komentowania Majówka 2023. Te kierunki pokocha każdy miłośnik aktywnego wypoczynku została wyłączona

Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć

Możliwość komentowania Marzysz o pięknych włosach? Na co zwrócić uwagę, by je mieć została wyłączona

Jakie miasto jest sercem polskiego hazardu

Możliwość komentowania Jakie miasto jest sercem polskiego hazardu została wyłączona

Jak rozszyfrować znaczenie snów?

Możliwość komentowania Jak rozszyfrować znaczenie snów? została wyłączona

Paydafecard i inne płatności w kasynach online

Możliwość komentowania Paydafecard i inne płatności w kasynach online została wyłączona

Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych

Możliwość komentowania Najlepsze kamerki sportowe do 500 złotych została wyłączona

Dlaczego warto chodzić na siłownię?

Możliwość komentowania Dlaczego warto chodzić na siłownię? została wyłączona

Hazard: Równoważenie pasji i ryzyka

Możliwość komentowania Hazard: Równoważenie pasji i ryzyka została wyłączona

Egzotyczne wyjazdy Polaków

Możliwość komentowania Egzotyczne wyjazdy Polaków została wyłączona

Jak rozpocząć przygodę z e-gamingiem? Podpowiada Betinia

Możliwość komentowania Jak rozpocząć przygodę z e-gamingiem? Podpowiada Betinia została wyłączona

Cryptocurrency Trading: The Most Traded Cryptocurrency List

Możliwość komentowania Cryptocurrency Trading: The Most Traded Cryptocurrency List została wyłączona

10 ciekawostek o kasynach, o których nigdy nie słyszałeś

Możliwość komentowania 10 ciekawostek o kasynach, o których nigdy nie słyszałeś została wyłączona

Create AccountLog In Your Account