Poker w Polsce. Czy można grać w pokera?

Poker w Polsce. Czy można grać w pokera?

Poker w Polsce. Czy można grać w pokera?

Możliwość komentowania Poker w Polsce. Czy można grać w pokera? została wyłączona

Ustawa hazardowa uchwalona w 2009 roku, a następnie notyfikowana w roku 2017 zawiera wiele absurdów. Zaczynając na klasyfikacji gier, a kończąc na kwestiach podatkowych. Najtrudniej jednak zrozumieć to, w jaki sposób potraktowano w tym akcie prawnym pokera, grę towarzyską, która na świecie bije rekordy popularności. Jeżeli myślisz, że w turnieju pokerowym zagrasz w każdym większym polskim mieście, w którym mieści się kasyno jesteś w dużym błędem.

Stan Prawny

Pierwsze pytanie jakie należy sobie zadać, brzmi – Czy poker jest w Polsce legalny? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Tak, poker w Polsce jest legalny. Obowiązuje jednak szereg przepisów zawartych ustawie hazardowej, które określają zasady organizowania gry w pokera zarówno na żywo, jak i w internecie. Jeżeli chodzi o pokera na żywo, gry mogą odbywać się w licencjonowanych kasynach lub innych miejscach, pod warunkiem posiadania odpowiedniego zezwolenia. Brzmi nie najgorzej? Tylko pozornie… Dopuszczalne jest jedynie organizowanie gier w formacie turniejowym (gry cash są zabronione), nagrody są ograniczone do absurdalnego poziomu, a dodatkowo obowiązuje podatek, który skutecznie zabija sens gry.

Pokerzyści preferujący rozgrywkę online potraktowani zostali jeszcze gorzej. Ustawa hazardowa powierzyła w tej kwestii monopol Totalizatorowi Sportowemu, podobnie jak w przypadku kasyna online. Co prawda Totalizator zdecydował się na otwarcie kasyna internetowego, ale przy obecnych zapisach ustawy i zakazie gry cash, stwierdził, że tworzenie poker roomu jest kompletnie nieopłacalne. Takim sposobem, przynajmniej w teorii poker online całkowicie zniknął.

Organizacja Turnieju Pokerowego

Tak jak napisano powyżej, organizacja turnieju pokerowego na żywo w teorii jest możliwa. Aby zorganizować legalny turniej w pokera, trzeba jednak posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów. Oczywiście nie oznacza to, że wystarczy zgłosić po prostu chęć organizacji takiego wydarzenia. Wniosek musi zawierać między innymi regulamin turnieju (bardzo obszerny). Następnie osoby z Ministerstwa muszą taki dokument przeanalizować i zaakceptować. Średnio cały proces trwa około osiem miesięcy, co idealnie oddaje absurdalność całej sytuacji

Kiedy zdecydujemy się już napisać wniosek o organizację takiego turnieju, czeka nas kolejna przykra niespodzianka – Nagrody. Zgodnie z zapisami ustawy hazardowej, w legalnych turniejach pokerowych, nagrody nie mogą być pieniężne. Zamiast tego, organizator może zagwarantować nagrody rzeczowe. Bon na ekskluzywne wakacje? No nie do końca…. tutaj pojawia się kolejny problem, a mianowicie wartość tej nagrody, a ta nie może przekroczyć nieco ponad 2.500 PLN. Za rogiem czają się też kolejne problemy, takie jak wydzielenie odpowiedniego miejsca, czy też zgłoszenie turnieju dyrektorowi Izby Administracyjnej.

Gra Online znacznie łatwiejsza

Jak wspomniano wcześniej, gra online jest w teorii niemożliwa, ale jak to w życiu często bywa, teoria znacznie różni się od rzeczywistości. Poker online ma się świetnie, a polscy pokerzyści odnoszą na tym polu olbrzymie sukcesy. Pokerowe prawo jest martwe i nic w tej kwestii się nie zmieni. 

Poker roomy działają na podstawie licencji udzielonych im w innych krajach europejskim i nie zamierzają respektować wadliwego prawa, które nie zostało odpowiednio przemyślane. Każdego tygodnia tysiące pokerzystów z naszego kraju, rywalizuje przy pokerowych stołach w zaciszu własnego domu, nierzadko wygrywając imponujące kwoty, a nawet mistrzowskie tytuły w prestiżowych festiwalach.

Poker w Polsce / LinkH

Uwaga. W Polsce hazard jest nielegalny, dlatego treść zamieszczona w tym artykule jest wyłącznie informacyjna i dostępna dla użytkowników spoza Polski.

podobne wpisy

Darmowe spiny w kasynie

Możliwość komentowania Darmowe spiny w kasynie została wyłączona

Kryteria wyboru najlepszego kasyna online

Możliwość komentowania Kryteria wyboru najlepszego kasyna online została wyłączona

Dobry Humor ma 20 lat

Możliwość komentowania Dobry Humor ma 20 lat została wyłączona

Warunki pracy opiekunek seniora w Niemczech – co warto wiedzieć

Możliwość komentowania Warunki pracy opiekunek seniora w Niemczech – co warto wiedzieć została wyłączona

Morze Bałtyckie informacje

Możliwość komentowania Morze Bałtyckie informacje została wyłączona

7 niezwykłych faktów na temat automatów do gry i kasyn

Możliwość komentowania 7 niezwykłych faktów na temat automatów do gry i kasyn została wyłączona

Zima – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Zima – 10 ciekawostek została wyłączona

10 informacji i ciekawostek o Krakowie

Możliwość komentowania 10 informacji i ciekawostek o Krakowie została wyłączona

Tanie linie. Bagaż podręczny w samolocie i dopłaty

Możliwość komentowania Tanie linie. Bagaż podręczny w samolocie i dopłaty została wyłączona

Weselne porady i ciekawostki

Możliwość komentowania Weselne porady i ciekawostki została wyłączona

Bonusy bukmacherskie sportowe i ich rodzaje

Możliwość komentowania Bonusy bukmacherskie sportowe i ich rodzaje została wyłączona

Tani karykaturzysta na wesele

Możliwość komentowania Tani karykaturzysta na wesele została wyłączona

Create AccountLog In Your Account