Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu

Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu

Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu

Możliwość komentowania Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu została wyłączona

Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. Myśl o oderwaniu się od codziennych obowiązków i zmianie otoczenia sprawia, że na wyjazd i odpoczynek czeka się jeszcze bardziej. Bez względu na to, czy lubimy aktywnie spędzać wolny czas, czy jesteśmy spragnieni błogiej ciszy i spokoju, doskonałym miejscem na udany wyjazd są malownicze górskie rejony.

Wakacje w górach – jaki kierunek wybrać, by ciekawie spędzić urlop?

Polanica-Zdrój to piękne uzdrowisko w Kotlinie Kłodzkiej w dolinie urokliwej Bystrzycy Dusznickiej u stóp Piekielnej Góry. Jest pełne atrakcji, dlatego każdy znajdzie tu doskonałe miejsce na spędzenie urlopu.

Ogromne wrażenie robi Park Zdrojowy z urokliwymi alejkami, budynkami w stylu klasycystycznym oraz Deptak, które są idealne na niespieszne wiosenne i letnie spacery w cieniu drzew. To miejsce pełne atutów uzdrowiskowych takich jak unikalny mikroklimat, wody mineralne oraz zabiegi przyrodolecznicze, motywuje do zadbania o kondycję i zdrowie podczas wakacyjnego wyjazdu.

Dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu powstały atrakcyjne trasy rowerowe wokół Polanicy-Zdroju oraz trasy piesze, które będą mogli swobodnie przemierzać również pasjonaci nordic walkingu.

Gdzie nocować podczas wakacji w Polanicy-Zdroju?

Planując wakacje w Polanicy-Zdroju, pamiętajmy, by zadbać o komfortowe, dysponujący odpowiednio przygotowanymi pokojami hotel czy pensjonat oferujące pyszne i zdrowe posiłki serwowane w eleganckich restauracyjnych wnętrzach. Warto postawić na hotel w Polanicy-Zdroju, w którym działa centrum SPA zapewniające relaks i odpoczynek podczas kąpieli w basenach, jacuzzi czy seansach w saunach. Mile widziane są także dodatkowe atrakcje pełne ciekawych wycieczek i zabaw dla najmłodszych gości. Wakacje w górach będą w pełni satysfakcjonujące, kiedy oprócz czasu spędzonego w samym uzdrowisku i jego okolicach, będziemy mogli zregenerować ciało i ukoić zmysły, korzystając z pakietów zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez doświadczony personel.

Hotel w Polanicy-Zdroju znakomitą bazą wypadową

Letnia pogoda potrafi być kapryśna – przynosi ulewne deszcze lub żar leje się z nieba. Co w takim razie począć, spędzając wakacje w górach? Kiedy na miejsce urlopu wybraliśmy Polanicę-Zdrój, można skorzystać z okolicznych atrakcji, które znajdują się pod ziemią.

Dla fanów historii, ale nie tylko, świetnym pomysłem będzie odwiedzenie tajemniczych Sztolni Walimskich. Zwiedzanie podziemnego kompleksu Rzeczka przybliży historię z czasów II wojny światowej związaną z niemieckimi planami produkcji Wunderwaffe (tajna broń o wielkiej sile rażenia, która miała zapewnić nazistom zwycięstwo).

Kolejnym podziemnym miejscem związanym z fascynującą historią jest Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Do zwiedzania jest od niedawna udostępniona oprócz Sztolni Gertrudy Sztolnia Ochrowa i Średniowieczna Osada Górnicza. Tereny Złotego Stoku były największym zagłębiem złota w Polsce. Wydobywano tu również arsen, z którego produkowano arszenik. Historia tego miejsca ma 700 lat i m.in. dlatego warto odwiedzić ten ciekawy obiekt.

Będąc w Polanicy-Zdroju należy odwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią. Wycieczka z pewnością pozwoli stworzyć niesamowite wspomnienia. Ta przyrodnicza perła należy do najpiękniejszych jaskiń w kraju. Niesamowity mikroklimat, fascynująca szata naciekowa, która ciągle „żyje” i wzrasta w ciągu stu lat o 1 cm oraz wyjątkowy klimat sprawiają, że tego miejsca nie można nie odwiedzić.

Artykuł sponsorowany / SnS / Polanica-Zdrój

podobne wpisy

Latarnie morskie – 10 ciekawostek

Możliwość komentowania Latarnie morskie – 10 ciekawostek została wyłączona

Darmowe spiny w kasynie

Możliwość komentowania Darmowe spiny w kasynie została wyłączona

Jedz ryby na zdrowie

Możliwość komentowania Jedz ryby na zdrowie została wyłączona

Najpopularniejsze napoje w kasynach

Możliwość komentowania Najpopularniejsze napoje w kasynach została wyłączona

Recenzja aplikacji 888Starz: mobilna platforma do zakładów i gier

Możliwość komentowania Recenzja aplikacji 888Starz: mobilna platforma do zakładów i gier została wyłączona

Banderka podsalingowa

Możliwość komentowania Banderka podsalingowa została wyłączona

Kiedy można dostać zwrot podatku za pracę w Anglii?

Możliwość komentowania Kiedy można dostać zwrot podatku za pracę w Anglii? została wyłączona

OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca?

Możliwość komentowania OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca? została wyłączona

Wyposażenie łazienki – jakie akcesoria sprawdzą się w tym pomieszczeniu?

Możliwość komentowania Wyposażenie łazienki – jakie akcesoria sprawdzą się w tym pomieszczeniu? została wyłączona

Ślub i wesele w czwartek – atrakcje

Możliwość komentowania Ślub i wesele w czwartek – atrakcje została wyłączona

Jak grać w kasynie z maksymalną korzyścią dla siebie?

Możliwość komentowania Jak grać w kasynie z maksymalną korzyścią dla siebie? została wyłączona

Polacy lubią wczasy w Grecji

Możliwość komentowania Polacy lubią wczasy w Grecji została wyłączona

Create AccountLog In Your Account