Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu

Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu

Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu

Możliwość komentowania Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu została wyłączona

Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. Myśl o oderwaniu się od codziennych obowiązków i zmianie otoczenia sprawia, że na wyjazd i odpoczynek czeka się jeszcze bardziej. Bez względu na to, czy lubimy aktywnie spędzać wolny czas, czy jesteśmy spragnieni błogiej ciszy i spokoju, doskonałym miejscem na udany wyjazd są malownicze górskie rejony.

Wakacje w górach – jaki kierunek wybrać, by ciekawie spędzić urlop?

Polanica-Zdrój to piękne uzdrowisko w Kotlinie Kłodzkiej w dolinie urokliwej Bystrzycy Dusznickiej u stóp Piekielnej Góry. Jest pełne atrakcji, dlatego każdy znajdzie tu doskonałe miejsce na spędzenie urlopu.

Ogromne wrażenie robi Park Zdrojowy z urokliwymi alejkami, budynkami w stylu klasycystycznym oraz Deptak, które są idealne na niespieszne wiosenne i letnie spacery w cieniu drzew. To miejsce pełne atutów uzdrowiskowych takich jak unikalny mikroklimat, wody mineralne oraz zabiegi przyrodolecznicze, motywuje do zadbania o kondycję i zdrowie podczas wakacyjnego wyjazdu.

Dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu powstały atrakcyjne trasy rowerowe wokół Polanicy-Zdroju oraz trasy piesze, które będą mogli swobodnie przemierzać również pasjonaci nordic walkingu.

Gdzie nocować podczas wakacji w Polanicy-Zdroju?

Planując wakacje w Polanicy-Zdroju, pamiętajmy, by zadbać o komfortowe, dysponujący odpowiednio przygotowanymi pokojami hotel czy pensjonat oferujące pyszne i zdrowe posiłki serwowane w eleganckich restauracyjnych wnętrzach. Warto postawić na hotel w Polanicy-Zdroju, w którym działa centrum SPA zapewniające relaks i odpoczynek podczas kąpieli w basenach, jacuzzi czy seansach w saunach. Mile widziane są także dodatkowe atrakcje pełne ciekawych wycieczek i zabaw dla najmłodszych gości. Wakacje w górach będą w pełni satysfakcjonujące, kiedy oprócz czasu spędzonego w samym uzdrowisku i jego okolicach, będziemy mogli zregenerować ciało i ukoić zmysły, korzystając z pakietów zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez doświadczony personel.

Hotel w Polanicy-Zdroju znakomitą bazą wypadową

Letnia pogoda potrafi być kapryśna – przynosi ulewne deszcze lub żar leje się z nieba. Co w takim razie począć, spędzając wakacje w górach? Kiedy na miejsce urlopu wybraliśmy Polanicę-Zdrój, można skorzystać z okolicznych atrakcji, które znajdują się pod ziemią.

Dla fanów historii, ale nie tylko, świetnym pomysłem będzie odwiedzenie tajemniczych Sztolni Walimskich. Zwiedzanie podziemnego kompleksu Rzeczka przybliży historię z czasów II wojny światowej związaną z niemieckimi planami produkcji Wunderwaffe (tajna broń o wielkiej sile rażenia, która miała zapewnić nazistom zwycięstwo).

Kolejnym podziemnym miejscem związanym z fascynującą historią jest Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Do zwiedzania jest od niedawna udostępniona oprócz Sztolni Gertrudy Sztolnia Ochrowa i Średniowieczna Osada Górnicza. Tereny Złotego Stoku były największym zagłębiem złota w Polsce. Wydobywano tu również arsen, z którego produkowano arszenik. Historia tego miejsca ma 700 lat i m.in. dlatego warto odwiedzić ten ciekawy obiekt.

Będąc w Polanicy-Zdroju należy odwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią. Wycieczka z pewnością pozwoli stworzyć niesamowite wspomnienia. Ta przyrodnicza perła należy do najpiękniejszych jaskiń w kraju. Niesamowity mikroklimat, fascynująca szata naciekowa, która ciągle „żyje” i wzrasta w ciągu stu lat o 1 cm oraz wyjątkowy klimat sprawiają, że tego miejsca nie można nie odwiedzić.

Artykuł sponsorowany / SnS / Polanica-Zdrój

podobne wpisy

Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych

Możliwość komentowania Pomysły na śmieszne prezenty dla znajomych została wyłączona

Jedni wyjeżdżają na urlop, inni remontują mieszkanie

Możliwość komentowania Jedni wyjeżdżają na urlop, inni remontują mieszkanie została wyłączona

Hazard: Równoważenie pasji i ryzyka

Możliwość komentowania Hazard: Równoważenie pasji i ryzyka została wyłączona

Okulary przeciwsłoneczne. Które naprawdę chronią oczy?

Możliwość komentowania Okulary przeciwsłoneczne. Które naprawdę chronią oczy? została wyłączona

Barszcz Sosnowskiego – wroga roślina

Możliwość komentowania Barszcz Sosnowskiego – wroga roślina została wyłączona

Targi Turystyki Studenckiej w Warszawie i Krakowie

Możliwość komentowania Targi Turystyki Studenckiej w Warszawie i Krakowie została wyłączona

Dlaczego Las Vegas jest tak popularne na wesela?

Możliwość komentowania Dlaczego Las Vegas jest tak popularne na wesela? została wyłączona

Przegląd tanich głośników bezprzewodowych

Możliwość komentowania Przegląd tanich głośników bezprzewodowych została wyłączona

Jakie są podstawowe usługi pogrzebowe?

Możliwość komentowania Jakie są podstawowe usługi pogrzebowe? została wyłączona

Legalne kasyna internetowe

Możliwość komentowania Legalne kasyna internetowe została wyłączona

Ciekawostki o Las Vegas, mieście grzechu

Możliwość komentowania Ciekawostki o Las Vegas, mieście grzechu została wyłączona

Atrakcje Wigilii firmowej – karykaturzysta

Możliwość komentowania Atrakcje Wigilii firmowej – karykaturzysta została wyłączona

Create AccountLog In Your Account