Rysownik na weselu. Wesele z karykaturzystą. Poradnik

Rysownik na wesele

Wydawało ci się, że tylko salę weselną i kogoś od muzyki (dobry zespół lub DJ) trzeba załatwiać na długo przed terminem wesela? Nie tylko. Witamy w branży ślubnej!

Pewne rzeczy niezbędne do tego, aby zorganizować wesele, są oczywiste i łatwe do przewidzenia. Suknia ślubna, tort, bukiet ślubny, i tak dalej. Podobnie jest z atrakcjami weselnymi – o ile takie ktoś planuje, mają być naprawdę oryginalne i na wysokim (jeśli nie na najwyższym) poziomie. Obojętne czy wesele odbywa się w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, we Wrocławiu, czy w mniejszych miejscowościach. Czy sala weselna jest w ekskluzywnym hotelu czy w sali weselnej lub innym miejscu. O niebanalnych atrakcjach też trzeba pomyśleć sporo wcześniej. Jest wśród nich karykaturzysta eventowy.

Atrakcja na wesele: szybki karykaturzysta

Jeśli sądzisz, że „karykaturzysta” może być dowolny i pierwszy z brzegu – to znaczy, że nie zależy ci na jak najlepszej zabawie gości wesela i jak najlepszej atrakcji. Warto temat w porę przemyśleć, aby nie było rozczarowania podczas najważniejszego dnia w życiu, bo tak nazywany jest dzień ślubu.

Jeśli wydaje ci się, że najlepsi specjaliści działający w branży eventowej i ślubnej czekają akurat na telefon od ciebie niemal do ostatniej chwili przed weselem, możesz się mocno rozczarować. Jest odwrotnie. Tym bardziej, że profesjonalnych i wielokrotnie sprawdzonych karykaturzystów eventowych, w dodatku dojeżdżających w dowolne miejsce Polski, można policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli zaśpisz i o tej atrakcji pomyślisz zbyt późno, z konieczności będziesz musiał/musiała wybrać kogoś „z dolnej półki”, bo ci najlepsi od dawna termin mają zajęty. Lub definitywnie zapomnieć o karykaturzyście, bo to lepszy wybór niż zatrudnienie amatora, który nie umie rysować ludzkich podobizn.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta
Karykatury na żywo. Wesele z karykaturzystą

Jak znaleźć dobrego karykaturzystę?

Jak znaleźć w Internecie profesjonalnego karykaturzystę eventowego na wesele? Hm, w sieci (ogłoszenia, strony www) każdy pisze, że jest „profesjonalistą”. Nawet jeśli skończył uczelnię plastyczną lub sztukami plastycznymi, w tym rysowaniem karykatur, zajmuje się od dawna, wcale nie znaczy, że naprawdę umie to robić i jest odpowiednim kandydatem. Nie wspominając już o karykaturzystach ulicznych, potrzebujących +- kwadransa, aby narysować jedną twarz. To ile trzeba czasu, aby narysować setkę gości wesela? Dlatego o powoli rysujących plastykach trzeba zapomnieć.

Czy karykaturzysta dojedzie na wesele?

Niektórzy podświadomie lub celowo poszukują karykaturzystów (czy w ogóle rysujących plastyków), mieszkających w pobliżu miejsca wesela. Może to wynikać z chęci oszczędzenia na kosztach dojazdu lub z obawy, że karykaturzysta nie będzie miał ochoty dojechać kilkuset kilometrów. Ponieważ jak już wiesz, profesjonalistów jest niewielu, odgradzasz się tym samym od jednego z nich. Dla profesjonalisty odległość dojazdu nie stanowi problemu, więc uzgodnionego dnia i o uzgodnionej godzinie, stawia się w uzgodnionym miejscu.

Niektórzy karykaturzyści już na stronie www zaznaczają, że działają tylko w jakiejś części Polski lub w promieniu XX kilometrów od miejscowości XX. Dla innych miejsce wesela nie stanowi problemu. 300, 500 kilometrów? Jeśli wszystko uzgodnione i masz do czynienia z fachowcem – nie będzie niespodzianek, nawet jeśli nie będzie formalnej, pisemnej umowy.

karykaturzysta na event wesele karykatury
Rysownik na wesele czyli szybki karykaturzysta

Rysownik na wesele: talent i doświadczenie

Skoro już wiesz, że nie trzeba ograniczać się do poszukiwania artysty mieszkającego blisko miejsca planowanego wesela i że najlepiej wybrać profesjonalistę który rysuje szybko (w przeciwnym wypadku osoby pozujące strasznie wynudzą się podczas pozowania), zostaje to najważniejsze: talent. To musi być ktoś, kto umie rysować, zajmuje się tym od dawna i narysował wiele tysięcy twarzy. Zatem młodzi artyści odpadają, bo w tej branży doświadczenie jest szalenie ważne.

Poczytaj coś o artyście, który odpowiedział na twoje zapytanie. Gdzie rysował, czy miał wystawy, czy udzielał wywiadów? O tych najlepszych bez problemu znajdziesz w sieci takie informacje. Dowiesz się, czy nie jest przypadkową, nikomu nieznaną osobą w branży. Jeśli dodatkowo jego przykładowe prace podobają ci się – jesteś bliski/bliska celu. O ile przykłady faktycznie powstały podczas imprezy w ciągu kilku minut, a nie w domowym zaciszu przez kilka godzin. Takie przykłady też zdarzają się obok oferty rysowania szybkich karykatur na żywo, co nie najlepiej świadczy o karykaturzyście, bo wprowadza potencjalnego klienta w błąd.

Kiedy rezerwować tę atrakcję na swoje wesele?

Tu wracamy do początku tekstu. Karykatury.com pierwsze rezerwacje mają na 2 lata przed terminem wesela. Na 1,5 roku przed terminem (szczególnie soboty i inne dobre daty) coraz szybciej zapełnia kalendarz. Ale pojedyncze soboty są wolne niemal do ostatnich miesięcy przed weselem, dlatego warto pytać, niezależnie od tego kiedy planujesz swoje wesele.

Jeśli chcesz współpracować z najlepszymi, zapraszamy: Karykatury.com

Rysownik na wesele: (c) SuperPolonia.info

podobne wpisy

Jazda na skuterach śnieżnych w Zakopanem

Możliwość komentowania Jazda na skuterach śnieżnych w Zakopanem została wyłączona

Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże

Możliwość komentowania Podczas powodzi pamiętaj o zwierzętach. Jeże została wyłączona

Psychoterapia egzystencjalna. Klucz do zrozumienia siebie

Możliwość komentowania Psychoterapia egzystencjalna. Klucz do zrozumienia siebie została wyłączona

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Możliwość komentowania Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce została wyłączona

Targi Turystyki Studenckiej w Warszawie i Krakowie

Możliwość komentowania Targi Turystyki Studenckiej w Warszawie i Krakowie została wyłączona

7 niezwykłych faktów na temat automatów do gry i kasyn

Możliwość komentowania 7 niezwykłych faktów na temat automatów do gry i kasyn została wyłączona

Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego

Możliwość komentowania Bezpieczny urlop na stoku pod koniec sezonu narciarskiego została wyłączona

Czy brać wesele wiosną? Poradnik

Możliwość komentowania Czy brać wesele wiosną? Poradnik została wyłączona

Wczasy all inclusive – idealne rozwiązanie dla rodzin

Możliwość komentowania Wczasy all inclusive – idealne rozwiązanie dla rodzin została wyłączona

Jak polepszyć pamięć i zwiększyć wydajność swojego mózgu

Możliwość komentowania Jak polepszyć pamięć i zwiększyć wydajność swojego mózgu została wyłączona

Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu

Możliwość komentowania Niesamowita Polanica-Zdrój odkrywana podczas wakacyjnego pobytu została wyłączona

Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy

Możliwość komentowania Rząd USA dodaje DJI do czarnej listy została wyłączona

Create AccountLog In Your Account