Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r.

Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r.

Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r. została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA

DRUCH STUDIO GALLERY 2003–2013
• Szanowni Państwo, wkraczając w Nowy Rok rozpoczynamy rok dziesięciolecia istnienia Druch Studio Gallery. Nasz jubileusz przypada dokładnie w maju, kiedy to planujemy Jubileuszową Galę Artystyczną – główne obchody naszej dekady. Mimo kryzysu, którego dookoła wcale nie tak mało, przebytą drogę i czas miniony uznajemy za owocny. Już za dwa tygodnie zaprosimy rodaków na nasz 119. Salon Artystyczny z których ponad sto zorganizowaliśmy właśnie w kameralnej – Druch Studio Gallery przy 920 Brunswick Avenue w Trenton, NJ. Chcemy z okazji jubileuszu zaproponować naszym stałym bywalcom jak i nowym gościom kilka dodatkowych imprez kulturalnych stanowiących nowość w naszym kalendarzu imprez. Informujemy o nich w niniejszym wydaniu SUFLERA. Krótko mówiąc rozszerzamy naszą ofertę kulturalną. Wszystko z racji uznania i doceniania naszej działalności przez rodaków i nie tylko. To dodaje nam skrzydeł i wiary w sens tego, co robimy, tego, co jest potrzebne polskim emigrantom w Stanach Zjednoczonych.
/ – / Ryszard Druch i Przyjaciele

119. Salon Artystyczny – pokaz rysowania portretów na żywo
TEATR PORTRETU

  W niedzielę 20 stycznia 2013 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Druch Studio Gallery na niezwykły Salon Artystyczny czyli „TEATR RYSOWANIA PORTRETU” artystki Yu-Ching Huang z Tajwanu.
Yu-Ching Huang skończyła studia artystyczne na Tajwanie, a magisterium w zakresie sztuki uzyskała na Uniwersytecie Nowojorskim. Specjalizuje się w rysunku portretowym, uprawia również malarstwo olejne. Impreza, którą poprowadzi Ryszard Druch rozpocznie rok dziesięciolecia działalności Druch Studio Gallery. Widzowie będą mogli zobaczyć w jaki sposób „na żywo” tworzone są portrety artystyczne z modela. Szczegóły tego artystycznego wydarzenia trzymane są w tajemnicy ponieważ dostarczyć chcemy publiczności kilku niespodzianek…

Kilkanaście lat temu, gdy Ryszard Druch prowadził w Trenton, NJ, swoją domową galerię sztuki zorganizował w niej „Teatr Malowania” z udziałem znanego polski artysty malarza, grafika i rysownika Bolesława Polnara z Opola. W czasie godzinnej sesji artysta wykonał portret modelki, który poddany później licytacji został sprzedany za kwotę 340 dolarów.

Kilka lat temu już w Druch Studio Gallery przy 920 Brunswick Avenue w Trenton, NJ, w „Teatrze Malowania” zaprezentowała się artystka malarka Aleksandra Katarzyna Nowak, która na oczach studentów lekcji rysunków i malarstwa wykonała olejną martwą naturę.

W ubiegłym roku lekcji malowania akwareli udzielił widzom Ryszard Druch, a w czasie Jesiennego Pleneru „Artystyczna Rossa 2012” w Sparcie, NJ, ołówkowe karykatury portretowe „na żywo” wykonywał wszystkim uczestnikom imprezy znany polski karykaturzysta z Warszawy Szczepan Sadurski.

120. Salon Artystyczny z Gościem Honorowym Polonijnego Balu Podróżnika
ANDRZEJA SOCHACKIEGO SZALONE PODRÓŻE DOOKOŁA ZIEMI…

• W niedzielę 3 lutego 2013 r. o godzinie 17:00 w Druch Studio Gallery odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sochackim gościem honorowym dorocznego balu Polonijny Klub Podróżnika, który od lat prowadzony jest przez Jerzego Majcherczyka. A oto jak o Andrzeju Sochackim pisze Jerzy Majcherczyk:

Od 8 maja 2012 roku nasz kolega Andrzej Sochacki odbywa swoją kolejną podróż, tym razem przez, a raczej wokoło Europy. Jest to jego kolejna patriotyczno-krajoznawcza wyprawa. Patriotyczna – bo jak zwykle będzie odwiedzał kombatantów i pocieszał ich, że na ich wszelkie archiwa wojenne czeka Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Te spotkania z rodakami, są dla niego bardzo ważne. Chciałby odnowić zatarte kontakty, ale też nawiązać nowe z żyjącymi weteranami II wojny światowej. Pozwalają mu bowiem poznać lepiej kraj, ludzi, czegoś się nauczyć. Jego motto, które często powtarza: “Bez podróży życie się dłuży”.

Andrzej Sochacki, popularny “Jędrek” jest jedynym podróżnikiem, który okrążył samotnie Ziemię siedem razy różnymi środkami transportu. Spędził w podróżach około 11 lat życia. W swoim bagażu wagabundy zgromadził 134 zwiedzone kraje. Podróżuje samotnie, zawsze w zgodzie ze swoimi podstawowymi regułami: innym środkiem transportu i inną trasą, w innym czasie i kierunku, z innego miejsca i z innym celem przewodnim, aby spotkać innych ludzi… Odbył również wiele mniejszych podróży, które mogłyby być marzeniem życia niejednego z nas: zaledwie parę miesięcy temu ukończył samotną podróż dookoła Ameryki Południowej słynną “Zabawką”, czyli samochodem osobowym Oldsmobile Cutlass. Jego fotoreportaże ukazywały się systematycznie na łamach ‘Nowego Dziennika’, które czytało się z zapartym tchem, gdyż pisze on nie tylko ciekawie ale podaje cała prawdę o odwiedzanych krajach i spotykanych ludziach. Przyjmowały go koronowane głowy i przedstawiciele państw. Był gościem między innymi w Białym Domu w Waszyngtonie, dwukrotnie został przyjęty przez papieża Jana Pawła II na prywatnej audiencji, gościł u Dalajlamy w Himalajach i u króla Tonga na Pacyfiku. Za krzewienie polskości w świecie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Polski.

MALARSTWO HALINY NAWROT
• W lutym br. w naszej galerii nastąpi kolejne otwarcie ekspozycji malarstwa. Swoją indywidualną wystawę obrazów olejnych zaprezentuje Halina Nawrot mieszkająca w Somerset, NJ. Halina Nawrot jest z wykształcenia architektką. Od lat zajmuje się malarstwem artystycznym i na tym polu odnotowuje osiągnięcia. W ubiegłym roku na Konkursu Malarstwa im. Adama Styki w Amerykańskiej Częstochowie zdobyła jedną z regulaminowych nagród, podobnie jak wcześniej na wystawie-konkursie w jednej z profesjonalnych galerii sztuki w New Hope, PA. W listopadzie 2012 roku wystawiała swoje dwa obrazy olejne na wystawie Druch Studio Gallery zorganizowanej w ramach „Jesiennego Odlotowego Salonu Artystycznego” w Notre Dame University of Maryland w Baltimore, MD. Artystka uczestniczy w plenerowych i studyjnych sesjach malarstwa organizowanych przez „Akademię Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Doskonali swoje umiejętności rysunkowe i malarskie na kursach organizowanych przez uczelnie artystyczne lub znanych artystów amerykańskich.

Złote Wykłady o Sztuce
DLA FOTOGRAFÓW I NIE TYLKO…

Z okazji zbliżającego się jubileuszu X-lecia istnienia Druch Studio Gallery (maj 2013 roku) chcemy uruchomić w Druch Studio Gallery serię „Złotych Wykładów o Sztuce”. Pomysł adresowany jest do osób zainteresowanych obrazem w fotografii i malarstwie. Chcemy zorganizować prelekcje połączone z dyskusjami na temat kompozycji, rytmu, światłocienia, nastroju, treści obrazu itp.. Jeżeli prelekcje spowodują zainteresowanie słuchaczy praktycznym uprawianiem np. fotografii – zorganizujemy również fotograficzne zajęcia warsztatowe.

podobne wpisy

Wirtualna Kopenhaga (Dania)

Możliwość komentowania Wirtualna Kopenhaga (Dania) została wyłączona

Konwent Organizacji Polskich w Niemczech

Możliwość komentowania Konwent Organizacji Polskich w Niemczech została wyłączona

Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce

Możliwość komentowania Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce została wyłączona

Australia. Radio SBS po polsku

Możliwość komentowania Australia. Radio SBS po polsku została wyłączona

Sadurski w The Polish Observer

Możliwość komentowania Sadurski w The Polish Observer została wyłączona

Polonia Vorarlberg, Austria

Możliwość komentowania Polonia Vorarlberg, Austria została wyłączona

Polonia w Trondheim, Norwegia

Możliwość komentowania Polonia w Trondheim, Norwegia została wyłączona

Polskie filmy na Syberii

Możliwość komentowania Polskie filmy na Syberii została wyłączona

Cultural Diversity Days w Newry

Możliwość komentowania Cultural Diversity Days w Newry została wyłączona

Tygodnik Program, Chicago

Możliwość komentowania Tygodnik Program, Chicago została wyłączona

Polska Szkoła Dokształcająca – Copiague, USA

Możliwość komentowania Polska Szkoła Dokształcająca – Copiague, USA została wyłączona

Polonia w Australii 2011 – informacje

Możliwość komentowania Polonia w Australii 2011 – informacje została wyłączona

Create AccountLog In Your Account