Sporty zimowe dla początkujących

Sporty zimowe dla początkujących

Sporty zimowe dla początkujących

Możliwość komentowania Sporty zimowe dla początkujących została wyłączona

Zima to czas, który najchętniej spędzilibyśmy w domu okryci kocem czytając ciekawa książkę lub po prostu oglądając kolejny sezon naszego ulubionego serialu. Warto jednak znaleźć czas na aktywność fizyczną

Nie musimy być sportowcami czy być akurat na diecie, aby uprawiać sport codziennie. Faktem jest, że latem łatwiej jest nam zabrać się do ćwiczeń. Zimą należy jedynie odpowiednio się ubrać. Motywacją niech będzie dla nas nadchodzące lato i chęć włożenia wymarzonego ciucha.

Zacznij od spacerów

Sporty zimowe dla początkujących są przeznaczone dla każdego, niezależnie od jego kondycji. Zacznijmy od rzeczy najprostszej. Spacery, to idealna forma aktywności dla osób, które nie mają kondycji. Jak w każdym przypadku i tutaj najważniejsza jest systematyczność. Nie musimy tutaj codziennie wychodzić na spacer. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu w przeciągu miesiąca można zgubić kilka kilogramów.

Z kijkami nordic walking

Jeśli chcesz schudnąć więcej, warto pomyśleć o zakupie kijów do nordic walking. Niezależnie od wieku czy wagi, powinniśmy spacerować co najmniej godzinę dziennie. Jeśli chodzi o samo przygotowanie, to zazwyczaj po prostu się ubieramy w wygodne rzeczy i wychodzimy. Chcąc narzucić sobie większe tempo, warto wcześniej zadbać o rozgrzewkę. Głównie ćwiczenia rozciągające, dzięki którym unikniemy w następnych dniach zakwasów. Ważne jest to, w co się ubierzemy. Nie nakładajmy na siebie zbyt dużo grubych warstw. Poza tym zafundujmy sobie skarpetki, które nie będą chłonęły wilgoci.

A może na sanki?

Jeśli jednak szukamy czegoś co sprawi nam więcej radości to warto pomyśleć o sankach. W ciągu godziny można spalić ponad 1000 kcal, podchodząc pod samą górkę. Reszta, to już zabawa. Nie trudno zgadnąć, że ta forma aktywności nie jest skierowana do wszystkich. Starsze osoby raczej z tego zrezygnują, bo jest niebezpieczeństwo, że w jednej chwili można narazić się na niebezpieczny uraz.

Tak, jak w przypadku spaceru ważny jest ubiór. Najlepiej zadbać o nieprzemakalną odzież, rękawiczki i czapkę. Jedyny sprzęt, który jest tutaj potrzebny to sanki.

Narty biegówki

Ostatnia propozycja jest bardziej wymagająca, ale dająca również wiele frajdy. Chodzi o narty biegówki. Wiele osób przed tym się broni, ale jest to niezwykle prosty sport. W ciągu godziny można spalić ponad 500 kcal. Decydując się na biegówki nie obciążasz swoich stawów. Poza tym można wzmocnić wiele mięśni. Dodatkowo wybierając ciekawe trasy, można podziwiać piękne widoki.

A jak jednak zacząć? Stajemy na nartach, w ręce bierzemy kijki i za ich pomocą odpychamy się. Jeśli uczysz się na własną rękę, wybieraj jak najłatwiejsze trasy – bez zjazdów i innych niespodzianek. Można też skorzystać z pomocy profesjonalistów lub znajomego, który ma w tym już doświadczenie. W krótkim czasie opanujesz wszystko co niezbędne do uprawienia tego sportu. Pierwsze treningi powinny trwać nie dłużej niż 30 minut. W miarę czasu możemy sobie stawiać te poprzeczkę wyżej.

Jeśli chodzi o ubiór, warto założyć coś lekkiego. W końcu będziemy się cały czas ruszać, więc nie będzie zimno. A jeśli chodzi o sprzęt, polecamy kupić swój własny. Narty biegówki, to wydatek kilkuset złotych, ale jeśli ci się bieganie na nartach spodoba, będzie to inwestycja na długie lata. Jeśli nie wiesz czy ta forma aktywności ci się spodoba, skorzystaj z wypożyczalni sprzętu. Koszta? Naprawdę nieduże.

Zdrowie i dobre chęci

Jak widać, nie musimy od razu chwalić się super kondycją i grubym portfelem, aby zacząć uprawiać sporty zimowe. Tak naprawdę wystarczą dobre chęci.

Tekst: Super Polonia

Zobacz też:
> Ciekawostki o pingwinach
> Ciekawostki o bałwanach
> Przysłowia o zimie

podobne wpisy

Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia

Możliwość komentowania Poradnik dla osób szukających ubezpieczenia została wyłączona

Turcja. Zabytki UNESCO – wystawa w Poznaniu

Możliwość komentowania Turcja. Zabytki UNESCO – wystawa w Poznaniu została wyłączona

Monachium. Polacy na Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy

Możliwość komentowania Monachium. Polacy na Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy została wyłączona

Jak się przygotować na kryzysowe sytuacje w podróży

Możliwość komentowania Jak się przygotować na kryzysowe sytuacje w podróży została wyłączona

Kempingi w Polsce: zainteresowanie rośnie

Możliwość komentowania Kempingi w Polsce: zainteresowanie rośnie została wyłączona

Rysunki satyryczne w Ełku

Możliwość komentowania Rysunki satyryczne w Ełku została wyłączona

Jak jeździć samochodem w zimie

Możliwość komentowania Jak jeździć samochodem w zimie została wyłączona

Uważaj na brudne banknoty

Możliwość komentowania Uważaj na brudne banknoty została wyłączona

Gry online – historia i współczesność

Możliwość komentowania Gry online – historia i współczesność została wyłączona

Windows 7 wciąż działa na ponad 100 mln komputerów

Możliwość komentowania Windows 7 wciąż działa na ponad 100 mln komputerów została wyłączona

Konkurs na plakat Instytutu Polskiego w Wiedniu

Możliwość komentowania Konkurs na plakat Instytutu Polskiego w Wiedniu została wyłączona

Mundial 2018. Grupa G: Belgia, Anglia, Tunezja, Panama

Możliwość komentowania Mundial 2018. Grupa G: Belgia, Anglia, Tunezja, Panama została wyłączona

Create AccountLog In Your Account