Sufler nr 233, 7 marca 2012 r.

INFORMATOR GALERII „DRUCH STUDIO”
Nr 233, 7 marca 2012 r.
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638

W numerze: „Dzień Kobiet”, Rewia Kapeluszy i koncert Krzysztofa MALINOWSKIEGO z Kanady – „Durham 2012” – wielkanocny plener malarski – Salon z poezją Broniewskiego

111. Wiosenny Salon Artystyczny
KONCERT KRZYSZTOFA MALINOWSKIEGO, DZIEŃ KOBIET i … REWIA KAPELUSZY

Marcowe Salony Artystyczne Galerii „Druch Studio” organizowane są od lat pod hasłem „Dnia Kobiet” i powitania wiosny… W tym roku spotkamy się w Druch Studio Gallery w sobotę 17 marca o godz. 19:30. Tradycyjnie w fantazyjnych nakryciach głowy, by wziąć udział w dorocznej „Rewii Kapeluszy. Przewidujemy przeprowadzenie po raz pierwszy plebiscytu na najciekawszy kapelusz – nakrycie głowy, dla zwycięzcy (zwycięzców) mamy już nagrody – niespodzianki. Głównym punktem programu artystycznego będzie koncert gitarowy Krzysztofa Malinowskiego z Kanady.

KRZYSZTOF MALINOWSKI to mieszkający w Kanadzie znakomity gitarzysta i autor wielu ballad  w klimatach, jak sam to określa, wiatru, wody, słońca i przygody. Pogodne, rytmiczne piosenki, nie pozbawiane życiowych przemyśleń, zjednały mu już wielu sympatyków zarówno w Polsce, USA jak i Kanadzie oraz zaowocowały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Strona internetowa z jego nagraniami jest licznie odwiedzana przez muzycznych internautów, a wielu muzyków włączyło utwory artysty do swojego repertuaru. Ciepły i serdeczny kontakt z publicznością sprawia, że recitale i koncerty z udziałem Krzysztofa Malinowskiego zawsze pozostawiają miłe wspomnienia, a sztuka gry na gitarze i harmonijce ustnej inspirują do nauki lub doskonalenia gry na tych instrumentach. Zapowiada się więc sympatyczny, muzyczny wieczór – zapraszamy.

Udana impreza Polskiej Szkoły Dokształcającej
VI KONKURS POLSKIEGO WIERSZA

W sobotę 3 marca br. w Galerii „Druch Studio” odbył się VI Konkurs Polskiego Wiersza Polskiej Szkoły Dokształcającej działającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ. Imprezę przygotowały nauczycielki: Krystyna Trzasko oraz Jolanta Rom-Trawińska. Obecny był proboszcz trentońskiej parafii sw.Jadwigi ksiądz kanonik, dr Jacek Labiński. Aktor Tadeusz Turkowski z Trenton, NJ, zaprezentował dzieciom i rodzicom kilka wierszy polskich poetów. W konkursie wzięło udział 40 uczniów od przedszkola do klasy VIII. Najlepsi recytatorzy otrzymali nagrody dyrekcji szkoły jak i nagrody ufundowane przez poetę Zbigniewa Rossę ze Sparty, NJ oraz Druch Studio Gallery.

Kwietniowy Poetycki Salon Artystyczny
OSOBA I POEZJA BRONIEWSKIEGO

Zapraszamy serdecznie do Druch Studio Gallery na 112. Salon Artystyczny, który odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia br. o godz. 18:00 w formie prelekcji multimedialnej pt. „Broniewski jakiego nie znamy”, którą wygłosi red. Andrzej Jacyna z Filadelfii. Wiersze Władysława Broniewskiego czytać będzie Alicja Jacyna.

„AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH”
Zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci w wieku 6-12 odbywają się w soboty (14:00 – 16:00), dla nastolatków (13-17 lat) i dorosłych w czwartki i piątki (18:15 – 21:00). W ramach opłat za lekcje artystyczne zapewniamy wszystkim uczniom przybory i materiały rysunkowo-malarskie oraz lunch. Informacje: druchstudio@comcast.net

WIELKANOCNY PLENER MALARSKI „DURHAM 2012”
W kwietniu rozpocznie się pierwszy w tym roku plener malarski organizowany przez „Akademię Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Grupa 12 osób spędzi Wielkanoc (sobotę i niedzielę 7-8 kwietnia 2012 r.) w motelu „The Gallery Inn” w malowniczej miejscowości Durham, NY (Catskill Mountains). W plenerze mogą wziąć udział zarówno artyści malarze jak i inne osoby! Czekają na nas bardzo dobre warunki lokalowo-bytowe. Atrakcją imprezy będzie m.in. zwiedzanie trzech pracowni artysty rzeźbiarza Tadeusza Parzygnata, malowanie obrazów w plenerze oraz wypoczynek i zwiedzanie okolicy. Koszt 2-dniowego pobytu w motelu wynosi 60 dolarów od osoby. Termin zgłoszeń i uiszczenie opłat do 15 marca br. O zamknięciu listy uczestników decyduje kolejność wpłat!
W czerwcu br. planujemy zorganizować 2-dniowy plener malarski w pięknie położonym i świetnie wyposażonym polskim motelu „Albatros” w Pensylwanii. Jesteśmy w trakcie rozmów z gospodarzami obiektu.

podobne wpisy

Partia Dobrego Humoru w Wilnie

Możliwość komentowania Partia Dobrego Humoru w Wilnie została wyłączona

Polacy na Malcie

Możliwość komentowania Polacy na Malcie została wyłączona

Oblicza Polonii: Mieszkańcy Hamtramck

Możliwość komentowania Oblicza Polonii: Mieszkańcy Hamtramck została wyłączona

SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria

Możliwość komentowania SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria została wyłączona

Ratujmy Muzeum Polskie w Rapperswilu

Możliwość komentowania Ratujmy Muzeum Polskie w Rapperswilu została wyłączona

Towarzystwo Przyjaciół Kultury Polskiej w Luksemburgu

Możliwość komentowania Towarzystwo Przyjaciół Kultury Polskiej w Luksemburgu została wyłączona

Sufler nr 257, 28 sierpnia 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 257, 28 sierpnia 2012 r. została wyłączona

Polski humor we włoskim Terni

Możliwość komentowania Polski humor we włoskim Terni została wyłączona

Polska Szkoła w Clearwater, Floryda, USA

Możliwość komentowania Polska Szkoła w Clearwater, Floryda, USA została wyłączona

Rubryka z humorem w Storczyk.nl

Możliwość komentowania Rubryka z humorem w Storczyk.nl została wyłączona

Polonia w Australii 2011 – informacje

Możliwość komentowania Polonia w Australii 2011 – informacje została wyłączona

Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii (STP)

Możliwość komentowania Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii (STP) została wyłączona

Create AccountLog In Your Account