Sufler nr 235, 20 marca 2012 r.

INFORMATOR GALERII „DRUCH STUDIO” Nr 235, 20 marca 2012 r.
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638.

Dyskusyjny Klub Filmowy
„TYDZIEŃ Z ŻYCIA MĘŻCZYZNY” – FILM JERZEGO STUHRA

W sobotę 24 marca 2012 roku o godz. 19:00 w Druch Studio Gallery odbędzie się kolejne spotkanie Polskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Słowo wstępne wygłosi Jacek Mazur, który poprowadzi również dyskusję po filmie. Zobaczymy bardzo dobry film fabularny Jerzego Stuhra pt. „Tydzień z życia mężczyzny”. Film powstał w roku 1999 i zdołał zdobyć wiele nagród na festiwalach filmowych w Polsce i innych krajach. Ciekawostką jest fakt, że film jest dziełem autorskim Jerzego Stuhra, który jest zarówno jego reżyserem, autorem scenariusza jak i wykonawcą głównej roli. Po prelekcji i dyskusji tradycyjna lampka wina i poczęstunek.
Wstęp na zasadzie dobrowolnej donacji. Rezerwacja miejsc: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

Polonijne, wiosenne salony artystyczne z okazji Dnia Kobiet
W TRENTON i BALTIMORE

W sobotę 17 marca br. bawiliśmy się doskonale w naszej galerii na 111. Salonie Artystycznym czyli tradycyjnym „Dniu Kobiet i Rewii Kapeluszy”. Atrakcją wieczoru był dwugodzinny koncert wokalisty, gitarzysty i autora piosenek nie tylko żeglarskich Krzysztofa Malinowskiego z Kanady. Nasza galeria zapełniła się publicznością w fantazyjnych kapeluszach, w konferansjera wieczoru wcielił się tradycyjnie Ryszard Druch, a Tadeusz Turkowski zaprezentował wiersz Bolesława Leśmiana „Żołnierz” oraz Juliusza Słowackiego „Z pamiętnika Zofii Bobrówny”. Mieliśmy gości z Klubu Żeglarskiego w Nowym Jorku, sześcioosobową grupę nauczycielek z Polskiej Szkoły Dokształcającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton pod kierownictwem dyr. Aleksandry Urban oraz grupę Polaków z Baltimore, MD, na czele której stał Jacek Sołtys, tamtejszy animator polskiej kultury i sztuki. Nazajutrz, tj. 18 marca br. Ryszard Druch i Ryszard Korycki odwiedzili Baltimore, gdzie Jacek Sołtys prowadził, organizowany przez siebie – wiosenny Salon Artystyczny również z okazji „Dnia Kobiet” z udziałem Krzysztofa Malinowskiego i innych wykonawców. Wizyta w Baltimore zaowocowała nowymi pomysłami kulturalnymi o czym piszemy niżej.

112 Poetycki Salon Artystyczny
BRONIEWSKI JAKIEGO NIE ZNAMY

Nasz 112. Salon Artystyczny w Druch Studio Gallery odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia br. o godz. 18:00. Będzie miał formę prelekcji multimedialnej pt. „Broniewski jakiego nie znamy”, którą wygłosi red. Andrzej Jacyna z Filadelfii. Wiersze Władysława Broniewskiego czytać będzie Alicja Jacyna.
Andrzej Jacyna opowie nam o mało znanych szczegółach biografii oraz twórczości Władysława Broniewskiego, przedstawi poetę w inny sposób niż czyniły to szkolne podręczniki do nauki języka polskiego w PRL. W swojej prelekcji obalać będzie mity i legendy, które narosły wokół osoby Broniewskiego, jego życia oraz twórczości literackiej. Po prelekcji tradycyjna rozmowa z prelegentem, salonowy poczęstunek i lampka wina.
Donacja przy wejściu 12 dol. Rezerwacja miejsc: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

PLENERY i WYCIECZKI 2012
Plenery malarskie inaugurujemy w tym roku wcześnie, bo już 7-8 kwietnia czyli w Wielkanoc. 12-osobowa grupa artystów tworzyć i odpoczywać będzie w malowniczej miejscowości Durham w stanie Nowy Jork (Catskill Mountains) w domu artysty rzeźbiarza Tadeusza Parzygnata.
W maju br. organizujemy „Majówkę w Baltimore, MD” czyli niedzielną wycieczkę do znanego, dużego i pięknego miasta portowego w USA po którym oprowadzi nas jego mieszkaniec Jacek Sołtys. Ilość miejsc: 10-12.
7-8 lipca br. organizujemy wyjazd rekreacyjny i plener malarski w Ośrodku „Albatros” w Górach Poconos w Pensylwanii. Wyjazd dla artystów malarzy i tych bez zdolności artystycznych ale mających zdolności spędzania czasu z twórcami. Ilość miejsc: 20.
W sierpniu br. planujemy dwudniowy plener malarski w Baltimore, MD.
Rezerwacja miejsc na plenery i wycieczki: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

Przypominamy, że wzorem ubiegłego roku, w czerwcu, lipcu i sierpniu br. co tydzień będziemy organizowali sobotnie lub niedzielne wyjazdy na całodzienne plenery malarskie. Będą to „plenery otwarte” czyli dostępne dla wszystkich chętnych. Przyjmujemy sugestie, co do miejsc gdzie plenery moglibyśmy zorganizować.

Druch Studio Gallery
druchstudio@comcast.net

podobne wpisy

Wirtualna Kopenhaga (Dania)

Możliwość komentowania Wirtualna Kopenhaga (Dania) została wyłączona

Nowy Dom Polski w Jerozolimie (Izrael)

Możliwość komentowania Nowy Dom Polski w Jerozolimie (Izrael) została wyłączona

Polonia Music – czyli muzyka polska

Możliwość komentowania Polonia Music – czyli muzyka polska została wyłączona

Klub Polski Korona – Kolonia, Niemcy

Możliwość komentowania Klub Polski Korona – Kolonia, Niemcy została wyłączona

Sadurski na festiwalu PolArt 2015

Możliwość komentowania Sadurski na festiwalu PolArt 2015 została wyłączona

Związek Polaków w Rumunii

Możliwość komentowania Związek Polaków w Rumunii została wyłączona

Sufler nr 257, 28 sierpnia 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 257, 28 sierpnia 2012 r. została wyłączona

Emito.net – polski portal w Wielkiej Brytanii

Możliwość komentowania Emito.net – polski portal w Wielkiej Brytanii została wyłączona

Polonia na Ukrainie

Możliwość komentowania Polonia na Ukrainie została wyłączona

Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 275, 7 stycznia 2013 r. została wyłączona

Partia Dobrego Humoru wkracza do USA

Możliwość komentowania Partia Dobrego Humoru wkracza do USA została wyłączona

Moje Miasto – dwumiesięcznik, Monachium

Możliwość komentowania Moje Miasto – dwumiesięcznik, Monachium została wyłączona

Create AccountLog In Your Account