Sufler nr 246, 7 maja 2012 r.

Sufler nr 246, 7 maja 2012 r.

Sufler nr 246, 7 maja 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 246, 7 maja 2012 r. została wyłączona

Informator Galerii „Druch Studio” Nr 246, 7 maja 2012 r.
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638

Kabaretowa Noc Świętojańska czyli 114. Ogrodowy Salon Artystyczny
KONCERT GITAROWY ARTURO ROMAY i KABARET „ODLOT”

Zapraszamy na 114. Ogrodowy Salon Artystyczny czyli „Kabaretową Noc Świętojańską”, która rozpocznie się o godzinie 19:00, w sobotę 23 czerwca br. w ogrodzie Marioli i Huberta Kojerów w Parkland, PA (11 mil od Trenton, NJ). Z solowym, godzinnym koncertem wystąpi wirtuoz gitary akustycznej Arturo Romay z Wenezueli.
Ryszard Druch – założyciel i szef Kabaretu „Odlot”, karykaturzysta i satyryk poprowadzi autorski happening plenerowy pt. „Mieszko I i jego drużyna”, „Sobótkową Aukcję Malarstwa”, konkursy z nagrodami i swoje „Studio Karykatury Na Żywo”. Jako ambasador Partii Dobrego Humoru na New Jersey (funkcję tę pełni od niedawna z nominacji Szczepana Sadurskiego, słynnego polskiego karykaturzysty z Warszawy, twórcy i szefa Partii Dobrego Humoru) dokona wręczenia legitymacji członkowskiej tej unikalnej organizacji bywalcowi naszych Salonów Artystycznych. (Nazwisko tej osoby trzymamy w tajemnicy do sobótkowej nocy!).
Mistrz sztuki kulinarnej Mariusz Klimek serwował będzie specjalne „danie sobótkowe”. Będzie oczywiście ognisko i pieczenie kiełbasek. Odbędą się również konkursy (m.in. „Szukamy kwiatu paproci”).

Gospodarze domu i ogrodu: Mariola i Hubert Kojerowie oprowadzać będą po swojej posiadłości, częstować własnymi wypiekami i prezentować rodzinne zbiory współczesnej polskiej sztuki.
Dla dobrej zabawy sugerowane są słowiańskie stroje uczestników imprezy nawiązujące do epoki Mieszka I – na głowach kobiet wianki z kwiatów, długie białe suknie, panowie siermiężnych koszulach wypuszczonych na wierzch, kusych spodniach i sandałach. Mile widziane „słowiańskie” peruki. W czasie przygotowań do imprezy (godz. 19:00 – 21:00) będzie można wykonać na miejscu własny strój w warsztacie rzemieślniczym „U Piasta Krawca” lub „U Piasta Miecznika”.

Dysponujemy jeszcze tylko 8 miejscami, ich rezerwacja musi zakończyć się najpóźniej do 12 czerwca 2012 r.! Impreza cieszy się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem! Rezerwacja miejsc następuje z chwilą wpłacenie donacji (20 $ od osoby) na rozwój polskiej kultury.
Informacje: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

Na ilustracji powyżej: plakat 114. Salonu Artystycznego, autor: Ryszard Druch

Wernisaż 113. Wiosennego Salonu Malarstwa
SPRING ART EXHIBITION 2012

W niedzielę 3 czerwca br. w Druch Studio Gallery miał miejsce wernisaż Wiosennego Salonu Malarstwa 2012 (Spring Art Exhibition 2012) na którym zaprezentowano 15 obrazów i rysunków Lucyny Barszcz, Barbary Gruszki, Teresy Licholai, Michelle Marko, Marii Sidor, Jolanty Wolskiej i Karoliny Zbąskiej czyli uczniów „Akademii Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Odbyła się również gala wręczenia „Friend of Art Award 2012” przyznanej przez Druch Studio Gallery Tadeuszowi Turkowskiemu za jego długoletnią promocję polskiej poezji w Stanach Zjednoczonych. Na imprezie była obecna red. Julita Karkowska, wieloletnia redaktorka naczelna nowojorskiego „Przeglądu Polskiego”, Aleksandra Urban i Ewa Doliwa – dyrektorki Polskiej Szkoły Dokształcającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ oraz Krystyna Trzasko nauczycielka tej szkoły i wychowawczyni Michelle Marko, jednej z autorek prac. Aktor Tadeusz Turkowski zaprezentował zebranym fragment nowego programu wierszy polskich poetów. W czasie wernisażu sprzedano obraz akrylowy Karoliny Zbąskiej zatytułowany „Meadow”.

Kalendarz naszych bezpłatnych, wakacyjnych plenerów malarskich
• 9 czerwca (sobota), 10:00 – 16:00 – plener malarski pt. „Wieś amerykańska” w Howell Living History Farm w Titusville, NJ. Zbiórka o godz. 9 rano przed Druch Studio Gallery, powrót ok. 16:00.
• 16 czerwca (sobota), 10:00 – 16:00 – plener pt. „Nad wodą” – prywatny akwen wodny w Washington, NJ. Zbiórka chętnych o godz. 8:30 rano przed Druch Studio Gallery. Powrót ok. 16:30
1 lipca (sobota), 10:00 – 16:00 – plener miejski pt. „Nowy Jork” na Greenpoincie zorganizowany przez art. plastyka Janusza Skowrona. Zbiórka chętnych o 7:00 rano przed Druch Studio Gallery. Powrót ok. 18:00.
• 7-8 lipca br. (sobota – niedziela) – plener malarsko-rekreacyjny pt. „W górach” w Ośrodku „Albatros” w Górach Poconos, PA. W imprezie mogą wziąć udział również osoby nie będące artystami. Ilość miejsc: 15. Rezerwacja miejsc do końca czerwca br. Cenę pobytu podamy w kolejnym SUFLERZE. Wyjazd spod Druch Studio Gallery w sobotę 7 lipca o godz. 7:00.
W lipcu i sierpniu br. planujemy całodniową wycieczkę na Staten Island i Manhattan oraz dwudniowy plener malarski w Baltimore, MD.
Rezerwacja miejsc na plenery i wycieczki: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

JACYNOWIE ZWIEDZAJĄ AMERYKĘ
26 maja br. w miesięczną podróż dookoła Stanów Zjednoczonych wyruszyli ze swoimi przyjaciółmi dziennikarze i twórcy kabaretu „Chapeau Bas” Alicja i Andrzej Jacynowie z Filadelfii. Oto najnowsza ich relacja z wyprawy:

Moi Drodzy,
Jutro minie tydzień naszej wyprawy dookoła (powiedzmy) tego kraju. Jesteśmy w San Diego. W zasadzie jeden dzień do zwiedzania. Kazio pojechał do Meksyku – komunikacją miejską. Przywiózł nam w prezencie śliczne tkane (chyba) plecaczki, a Andrzejowi – czapeczkę. San Diego według mnie jest miastem prześlicznym, czystym. Czyste są czerwone wagoniki i stacje miejskiej komunikacji tzw. troiley. Przejechaliśmy się specjalnym zwiedzaczo-autobusem i zobaczyliśmy większość najatrakcyjniejszych miejsc San Diego miasta około półtora-milionowego. Dużo drzew kwitnących na niebiesko (jak przyjadę to może przypomnę sobie jak się nazywają). Ogólnie dużo pięknie kwitnących kwiatów, krzewów i drzew a okazuje się, iż to miasto powstało na pustyni. Pięknie zaprojektowane nowoczesne budynki przeplatają się ze starymi. Zatoka dostępna do spacerowania. Zapach morza; muzeum różnego rodzaju okrętów. Po wysokich temperaturach, chłodno, wiaterek, czasami chmurki a czasami słoneczko. Jutro rano jedziemy przez Los Angeles (zatrzymamy się aby zobaczyć Hollywood ale tylko na krótko; być może odlejemy nasze dłonie na Way of Fame (ulicy sławy) a potem podążymy do San Francisco drogą nr 1 głównie a na niektórych odcinkach 101 nad samym morzem miejscami i w związku z tym bardzo widowiskową. Pewnie będzie to trwało cały dzień i n.a wieczór przyjedziemy do San Francisco.

Do usłyszenia niedługo z kolejną relacją!
Alicja Jacyna

podobne wpisy

Polonijne Centrum Pomocy Rodzinie – Włochy

Możliwość komentowania Polonijne Centrum Pomocy Rodzinie – Włochy została wyłączona

Syberyjski Krakowiak w Polsce

Możliwość komentowania Syberyjski Krakowiak w Polsce została wyłączona

Polski humor w Turcji

Możliwość komentowania Polski humor w Turcji została wyłączona

Rysunki Sadurskiego w Clifton, USA

Możliwość komentowania Rysunki Sadurskiego w Clifton, USA została wyłączona

Polska poezja w północnej Anglii, 28 i 29 marzec 2012

Możliwość komentowania Polska poezja w północnej Anglii, 28 i 29 marzec 2012 została wyłączona

Austriapol Dialog – Magazyn Dialogu Międzykulturowego

Możliwość komentowania Austriapol Dialog – Magazyn Dialogu Międzykulturowego została wyłączona

Polacy w Czarnogórze

Możliwość komentowania Polacy w Czarnogórze została wyłączona

Historia emigracji polskiej do USA

Możliwość komentowania Historia emigracji polskiej do USA została wyłączona

Koniec TVP Polonia

Możliwość komentowania Koniec TVP Polonia została wyłączona

Nasza Polonia – czyli Polonia w Holandii

Możliwość komentowania Nasza Polonia – czyli Polonia w Holandii została wyłączona

Polskie szkoły w Irlandii Północnej

Możliwość komentowania Polskie szkoły w Irlandii Północnej została wyłączona

Unia Polskich Motocyklistów Świata Orzeł Biały – Chicago, USA

Możliwość komentowania Unia Polskich Motocyklistów Świata Orzeł Biały – Chicago, USA została wyłączona

Create AccountLog In Your Account