Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r. została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638.

Wkrótce 115. Plenerowy Salon Artystyczny – nowy happening Ryszarda Drucha „22 LIPCA JAK W PRL-u!” i KONCERT KRZYSZTOFA MEDYNY
• Kolejny plenerowy Salon Artystyczny Ryszarda Drucha odbędzie się w Langhorne, PA, w sobotę 21 lipca 2012 roku o godz. 19:30. Zgodnie z ideą jego autora oraz współorganizatorów – Marioli i Huberta Kojerów – przeniesiemy się w czasy Polski Ludowej. Apelujemy więc do uczestników imprezy o przygotowanie strojów z epoki Bieruta, Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego. Młodym generacjom rodaków przypominamy, że w „budującej socjalizm” Polsce Ludowej modne były: berety z antenką, kufajki (kurtki watowane), buty-gumofilce, płaszcze ortalionowe, kwieciste koszule i sukienki hippisowskie (czasy Gomułki), sukienki z bistoru, spodnie-dzwony, długie włosy, stroje a la ABBA (czasy Gierka) itd. Inwencję w zakresie stroju zostawiamy uczestnikom. Odbędzie się „Konkurs na najciekawszy strój” za który przyznamy bardzo atrakcyjną nagrodę. Będzie również „Ludowa Loteria Fantowa”.

Nie zapomnimy o czerwonych sztandarach, szturmówkach, medalach, odznaczeniach itp. Nie zabraknie czerwonego autobusu MPK, ale może zabraknąć (zgodnie z prawdą historyczną) papieru toaletowego, będą kartki na cukier ze stanu wojennego, emblematy „Solidarności”, podziemna „bibuła”, ulotki, plakaty, opozycyjne napisy i transparenty, dym, sikawki, radiowozy… Nie zabraknie żywej muzyki z tamtych lat oraz prawdziwego dancingu.

Z koncertem wystąpi znakomity polski saksofonista Krzysztof Medyna.

Ryszard Druch będzie konferansjerem-wodzirejem happeningu oraz zaprezentuje swój autorski Kabaret „Odlot” z zaproszonymi gośćmi -artystami z filadelfijskiego Kabaretu „Chapeau Bas” i nowojorskiego Kabaretu „I Po Krzyku”. Być może pojawią się na estradzie jeszcze inni goście-artyści, ale o tym mówić jeszcze za wcześnie. Swoją obecność zapowiedział red. Janusz Szlechta z „Nowego Dziennika”.

„Bar Mleczny u Klimków” Anny i Mariusza Klimków serwował będzie poczęstunek oraz napoje. Wnoszenie do ogrodu własnych trunków mile widziane, a nawet zalecane!

Odbędzie się „Nocna Aukcja Sztuki” artystów współpracujących z naszą galerią oraz Aukcja Rysunku Satyrycznego Ryszarda Drucha, który rysował będzie również karykatury portretowe na żywo. Ilość uczestników ze względu na wielkość ogrodu jest ograniczona. Miejsca wyłącznie w rezerwacji. Bliższe szczegóły: druchstudio@comcast.net

Prasa o nas: „Nowy Dziennik” o naszej „Sobótce”
• 30 czerwca 2012 w „Nowym Dzienniku” ukazał się obszerny artykuł-recenzja pióra Barbary Green o „Kabaretowej Nocy Świętojańskiej” w ogrodzie Marioli i Huberta Kojerów w Langhorne, PA.

REMONT GALERII
• W czasie tegorocznego lata Ryszard Druch właściciel i gospodarz Druch Studio Gallery nie zrezygnował z organizacji Salonów Artystycznych, zamieniając je na „plenerowe happeningi czyli kabaretowe noce”. 7-9 lipca 2012 w galerii zamontowane zostaną nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, a później pomalowane ściany. Galeria uzyska nowy wystrój, w którym 23 września 2012 odbędzie się pierwszy powakacyjny Salon Artystyczny czyli spotkanie z red. Julitą Karkowską, wieloletnią redaktorka naczelną „Przeglądu Polskiego” – dodatku społeczno-kulturalnego „Nowego Dziennika”.

podobne wpisy

Organizacja Polonia w Chakasji, Rosja

Możliwość komentowania Organizacja Polonia w Chakasji, Rosja została wyłączona

Polonia węgierska – organizacje, media

Możliwość komentowania Polonia węgierska – organizacje, media została wyłączona

Syberyjski Krakowiak w Polsce

Możliwość komentowania Syberyjski Krakowiak w Polsce została wyłączona

Taste of Polonia 2012, Chicago

Możliwość komentowania Taste of Polonia 2012, Chicago została wyłączona

Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Poland First to Fight

Możliwość komentowania Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Poland First to Fight została wyłączona

Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych w Ostródzie

Możliwość komentowania Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych w Ostródzie została wyłączona

IX Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą

Możliwość komentowania IX Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą została wyłączona

Polski humor w Londynie

Możliwość komentowania Polski humor w Londynie została wyłączona

Polonia na Ukrainie

Możliwość komentowania Polonia na Ukrainie została wyłączona

Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii (STP)

Możliwość komentowania Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii (STP) została wyłączona

Polish News – portal polski

Możliwość komentowania Polish News – portal polski została wyłączona

White Eagle – Biały Orzeł, USA

Możliwość komentowania White Eagle – Biały Orzeł, USA została wyłączona

Create AccountLog In Your Account