Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler, nr 249, 30 czerwca 2012 r. została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638.

Wkrótce 115. Plenerowy Salon Artystyczny – nowy happening Ryszarda Drucha „22 LIPCA JAK W PRL-u!” i KONCERT KRZYSZTOFA MEDYNY
• Kolejny plenerowy Salon Artystyczny Ryszarda Drucha odbędzie się w Langhorne, PA, w sobotę 21 lipca 2012 roku o godz. 19:30. Zgodnie z ideą jego autora oraz współorganizatorów – Marioli i Huberta Kojerów – przeniesiemy się w czasy Polski Ludowej. Apelujemy więc do uczestników imprezy o przygotowanie strojów z epoki Bieruta, Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego. Młodym generacjom rodaków przypominamy, że w „budującej socjalizm” Polsce Ludowej modne były: berety z antenką, kufajki (kurtki watowane), buty-gumofilce, płaszcze ortalionowe, kwieciste koszule i sukienki hippisowskie (czasy Gomułki), sukienki z bistoru, spodnie-dzwony, długie włosy, stroje a la ABBA (czasy Gierka) itd. Inwencję w zakresie stroju zostawiamy uczestnikom. Odbędzie się „Konkurs na najciekawszy strój” za który przyznamy bardzo atrakcyjną nagrodę. Będzie również „Ludowa Loteria Fantowa”.

Nie zapomnimy o czerwonych sztandarach, szturmówkach, medalach, odznaczeniach itp. Nie zabraknie czerwonego autobusu MPK, ale może zabraknąć (zgodnie z prawdą historyczną) papieru toaletowego, będą kartki na cukier ze stanu wojennego, emblematy „Solidarności”, podziemna „bibuła”, ulotki, plakaty, opozycyjne napisy i transparenty, dym, sikawki, radiowozy… Nie zabraknie żywej muzyki z tamtych lat oraz prawdziwego dancingu.

Z koncertem wystąpi znakomity polski saksofonista Krzysztof Medyna.

Ryszard Druch będzie konferansjerem-wodzirejem happeningu oraz zaprezentuje swój autorski Kabaret „Odlot” z zaproszonymi gośćmi -artystami z filadelfijskiego Kabaretu „Chapeau Bas” i nowojorskiego Kabaretu „I Po Krzyku”. Być może pojawią się na estradzie jeszcze inni goście-artyści, ale o tym mówić jeszcze za wcześnie. Swoją obecność zapowiedział red. Janusz Szlechta z „Nowego Dziennika”.

„Bar Mleczny u Klimków” Anny i Mariusza Klimków serwował będzie poczęstunek oraz napoje. Wnoszenie do ogrodu własnych trunków mile widziane, a nawet zalecane!

Odbędzie się „Nocna Aukcja Sztuki” artystów współpracujących z naszą galerią oraz Aukcja Rysunku Satyrycznego Ryszarda Drucha, który rysował będzie również karykatury portretowe na żywo. Ilość uczestników ze względu na wielkość ogrodu jest ograniczona. Miejsca wyłącznie w rezerwacji. Bliższe szczegóły: druchstudio@comcast.net

Prasa o nas: „Nowy Dziennik” o naszej „Sobótce”
• 30 czerwca 2012 w „Nowym Dzienniku” ukazał się obszerny artykuł-recenzja pióra Barbary Green o „Kabaretowej Nocy Świętojańskiej” w ogrodzie Marioli i Huberta Kojerów w Langhorne, PA.

REMONT GALERII
• W czasie tegorocznego lata Ryszard Druch właściciel i gospodarz Druch Studio Gallery nie zrezygnował z organizacji Salonów Artystycznych, zamieniając je na „plenerowe happeningi czyli kabaretowe noce”. 7-9 lipca 2012 w galerii zamontowane zostaną nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, a później pomalowane ściany. Galeria uzyska nowy wystrój, w którym 23 września 2012 odbędzie się pierwszy powakacyjny Salon Artystyczny czyli spotkanie z red. Julitą Karkowską, wieloletnią redaktorka naczelną „Przeglądu Polskiego” – dodatku społeczno-kulturalnego „Nowego Dziennika”.

podobne wpisy

Wesoły Wieżowiec odwiedził już 52 kraje

Możliwość komentowania Wesoły Wieżowiec odwiedził już 52 kraje została wyłączona

Wiedeńsko-Krakowskie Stowarzyszenie Kulturalne

Możliwość komentowania Wiedeńsko-Krakowskie Stowarzyszenie Kulturalne została wyłączona

Polskie organizacje w Queensland, Australia

Możliwość komentowania Polskie organizacje w Queensland, Australia została wyłączona

Polska Macierz Szkolna (PMS) – Londyn

Możliwość komentowania Polska Macierz Szkolna (PMS) – Londyn została wyłączona

Polscy przedsiębiorcy w Londynie

Możliwość komentowania Polscy przedsiębiorcy w Londynie została wyłączona

Gazeta Petersburska – Sankt Petersburg, Rosja

Możliwość komentowania Gazeta Petersburska – Sankt Petersburg, Rosja została wyłączona

Jerzy Gruszka

Możliwość komentowania Jerzy Gruszka została wyłączona

Wesoły Wieżowiec w Dublin, OH, USA

Możliwość komentowania Wesoły Wieżowiec w Dublin, OH, USA została wyłączona

Nasza Polonia – czyli Polonia w Holandii

Możliwość komentowania Nasza Polonia – czyli Polonia w Holandii została wyłączona

Parada Pułaskiego 2012 w Nowym Jorku

Możliwość komentowania Parada Pułaskiego 2012 w Nowym Jorku została wyłączona

Stowarzyszenie Mt Kosciuszko Incorporated, Australia

Możliwość komentowania Stowarzyszenie Mt Kosciuszko Incorporated, Australia została wyłączona

Radio Wisła nadaje z Seattle

Możliwość komentowania Radio Wisła nadaje z Seattle została wyłączona

Create AccountLog In Your Account