Sufler nr 258, 11 sierpnia 2012 r.

Sufler nr 258, 11 sierpnia 2012 r.

Sufler nr 258, 11 sierpnia 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 258, 11 sierpnia 2012 r. została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA

115. Salon Artystyczny zainauguruje nasz rok kulturalny 2012/2013
AKWARELE RYSZARDA DRUCHA
• W niedzielę 23 września br. o godz. 19:00 w Druch Studio Gallery odbędzie się wernisaż wystawy „Watercolors & Acrylics 2012”  Ryszarda Drucha połączony ze sprzedażą. Na wystawie zobaczymy ponad 20 najnowszych prac artysty – przede wszystkim pejzaży z New Jersey i Pensylwanii wykonanych w konwencji realistycznej farbami akwarelowymi i akrylowymi. Artysta postanowił wykorzystać tegoroczne wakacje na plenery oraz indywidualne podróże samochodem do urokliwych miejsc, by zgłębiać tajniki akwareli – malarstwa na specjalnym papierze czerpanym o różnej gramaturze. Akwarela to technika w której artysta pracuje rozpoczynając od kładzenia kolorów jasnych, które stopniowo wzmacnia. W obrazach akrylowych i olejnych pracuje się zazwyczaj odwrotnie tj. „od koloru ciemnego do jasnego”. W akwareli malarz wykorzystuje biel kartki zostawiając ją niezamalowaną, co wymusza zarówno precyzję w operowaniu pędzlem jak i nie pozwala na błędy, które stosunkowo trudno naprawić. Farby akwarelowe charakteryzują się mocnymi, świetlistymi kolorami.

Wszystkie prace Drucha powstały w czasie tegorocznego lata na plenerach malarskich organizowanych przez naszą „Akademię Sztuk Pięknych” w których uczestniczyli również: Chris Hadfield, Katarzyna Iwaniec, Halina Nawrot oraz Ewa Zeller.

Ryszard Druch przygotowuje dla wernisażowych gości kilka dodatkowych atrakcji m.in: „Teatr Wody i  Koloru” czyli pokaz malowania akwareli i specjalną loterię. Wystawa trwać będzie do końca października br. Wstęp wolny!

Na ilustracji powyżej: Ryszard Druch, „Langhorne, PA” – akwarela na papierze czerpanym (9×12 cali)

Szansa dla młodych nielegalnych emigrantów
WSZYSTKO O „MAŁEJ AMNESTII” KONGRESU USA
• W niedzielę 15 września 2012 r.  w godz. 12:30–14:00 nasza galeria współorganizuje spotkanie konsultacyjno-prawnicze na temat tzw.”małej amnestii” ogłoszonej niedawno przez władze USA dla nielegalnych imigrantów, którzy przyjechali do USA jako dzieci. Spotkanie poprowadzi Natalia Teper – polskojęzyczna prawniczka Teper Law Firm LLC. Wstęp bezpłatny. Prosimy o rozpropagowanie powyższej wiadomości wśród Polonii.
Rezerwacja miejsc i informacje: 609-737-3030 lub 609-532-3676.

PLENER W OGRODZIE KOJERÓW

• W niedzielę 30 września 2012 r., w godz. 10:00 – 15:00 grupa artystów  współpracujących z naszą galerią spotka się po raz drugi na plenerze malarskim w domu Marioli i Huberta Kojerów w Parkland, PA. Informacje: 609-532-3676.

Doroczny Plener Malarsko-Poetycko-Satyryczno-Rekreacyjny nad jeziorem Mohawk
„ARTYSTYCZNA ROSSA’2012” w SPARCIE, NJ
• 14 października 2012 r., niedziela (10:00 – 19:00) nad jeziorem Mohawk w Sparcie, NJ, w domu poety Zbigniewa Rossy odbędzie się doroczny – Jesienny Plener Malarsko-Rekreacyjny „Artystyczna Rossa’2012”. Gośćmi specjalnymi imprezy będą: Szczepan Sadurski, znany rysownik-karykaturzysta z Warszawy oraz red. Elżbieta Popławska z „Nowego Dziennika”. Szczepan Sadurski przy udziale gospodarza imprezy Zbigniewa Rossy otworzy swoją „Spartańską Galerię Rysunku Satyrycznego„, wręczy legitymacje członkowskie założonej przez siebie Partii Dobrego Humoru  trójce przedstawicieli Polonii i uruchomi „plenerowe studio karykatury na żywo”.

Plener zakończy ognisko artystyczne w czasie którego Małgorzata Małek zagra na gongach tybetańskich, a Tadeusz Turkowski i Zbigniew Rossa powiodą nas w świat polskiej poezji. Ze smutkiem zawiadamiamy, że wszystkie miejsca na wyjazd do Sparty zostały już zarezerwowane!

117. Salon Artystyczny
KABARET „ODLOT”  i ARTYŚCI MALARZE W BALTIMORE…
• 117. Salon Artystyczny Druch Studio Gallery odbędzie się w niedzielę 18 listopada 2012 r. (17:00 – 19:00)  w University of Baltimore (Baltimore, MD). Program satyryczny ”Qvo Vadis Polonio?” zaprezentuje Kabaret „Odlot” czyli Ryszard Druch, Tadeusz Turkowski i gitarzysta Leszek Kuciarski. Występowi towarzyszyć będzie wystawa obrazów artystów skupionych wokół naszej galerii: Barbary Gruszki, Katarzyny Iwaniec, Jadwigi Jędrzejczyk, Tomasza Masłowskiego, Haliny Nawrot,  Marii Sidor, Jolanty Wolskiej i Ewy Zeller.

Prezentacja naszej galerii w Baltimore odbędzie się w ramach „Salonu Artystycznego”, który organizuje co roku – wraz z grupą Polaków – Jacek Sołtys, promotor i animator polskiej kultury w tym mieście.

Polski wirtuoz saksofonu
KONCERT KRZYSZTOFA MEDYNY
• W grudniu br. czeka nas nie lada atrakcja artystyczno-muzyczna. Gościem naszego kolejnego Salonu Artystycznego będzie znakomity polski saksofonista Krzysztof Medyna z Connecticut. O dokładnej dacie koncertu powiadomimy wkrótce.

podobne wpisy

SuperPolonia.info w RPA

Możliwość komentowania SuperPolonia.info w RPA została wyłączona

Polonia Music – czyli muzyka polska

Możliwość komentowania Polonia Music – czyli muzyka polska została wyłączona

Taste of Polonia 2012, Chicago

Możliwość komentowania Taste of Polonia 2012, Chicago została wyłączona

Polskie Radio w Chicago, USA

Możliwość komentowania Polskie Radio w Chicago, USA została wyłączona

Polonia w Denver i Detroit, USA

Możliwość komentowania Polonia w Denver i Detroit, USA została wyłączona

Bona Sforza, księżna Bari, królowa Polski

Możliwość komentowania Bona Sforza, księżna Bari, królowa Polski została wyłączona

Związek Narodowy Polski w Kanadzie

Możliwość komentowania Związek Narodowy Polski w Kanadzie została wyłączona

Polonia w Australii – informacje

Możliwość komentowania Polonia w Australii – informacje została wyłączona

Lubeka 95 – Lubeka, Niemcy

Możliwość komentowania Lubeka 95 – Lubeka, Niemcy została wyłączona

Maki wystąpią w Stroudsburg, PA

Możliwość komentowania Maki wystąpią w Stroudsburg, PA została wyłączona

Nagrody dla mediów polonijnych

Możliwość komentowania Nagrody dla mediów polonijnych została wyłączona

Polonia szwedzka – informacje, media

Możliwość komentowania Polonia szwedzka – informacje, media została wyłączona

Create AccountLog In Your Account