Sufler nr 260, 26 września 2012 r.

Sufler nr 260, 26 września 2012 r.

Sufler nr 260, 26 września 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 260, 26 września 2012 r. została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA

Drugie spotkanie artystów w Parkland, PA
PLENER MALARSKI W OGRODZIE KOJERÓW
• W niedzielę 30 września 2012 r., w godz. 10:00 – 15:00 grupa artystów współpracujących z naszą galerią i „Akademią Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha oraz wszystkich zainteresowanych malarstwem spotka się na plenerze malarskim w ogrodzie Marioli i Huberta Kojerów w Parkland, PA (10 minut jazdy samochodem z Trenton, NJ). Wyjazd o godz. 9:30 spod Druch Studio Gallery.
Impreza jest bezpłatna, każdy zabiera własne przybory malarskie. Będą również do dyspozycji przybory zaoferowane przez naszą „Akademię Sztuk Pięknych”. Przygotowanie poczęstunku dla uczestników pleneru będzie mile widziane.

Udany 115. Salon Artystyczny
• AKWARELE RYSZARDA DRUCHA
W niedzielę 23 września br. w Galerii „Druch Studio” odbył się 115. Salon Artystyczny, który zainaugurował jej rok kulturalny 2012/2013 i rok jubileuszu X-lecia placówki, którego główne uroczystości odbędą się w maju 2013 roku. Główną imprezą wieczoru był wernisaż wystawy „Watercolors and Acrylics 2012” Ryszarda Drucha, który zaprezentował 23 nowe akwarele i obrazy akrylowe. Dopisała publiczność, a dziewięć prac znalazło swoich nowych właścicieli. Artysta zafundował widzom dodatkową atrakcję w postaci pokazu malowania akwareli.

Jak co roku w październiku nad jeziorem Mohawk w Sparcie, NJ
PLENER „Artystyczna Rossa 2012”
• W niedzielę 14 października 2012 r. o godz. 10:00 rano w domu poety Zbigniewa Rossy nad jeziorem Mohawk w Sparcie, NJ, rozpocznie się doroczny Plener Jesienny „Artystyczna Rossa 2012”. W tym roku Druch Studio Gallery organizuje go ze Zbigniewem Rossą nie tylko dla artystów malarzy, poetów ale również dla Szczepana Sadurskiego – znanego karykaturzysty z Warszawy oraz tych wszystkich, którzy w takim towarzystwie spędzą niedzielę w przepięknym miejscu otoczonym jesienną przyrodą. W czasie wieczornego ogniska poezję polskich klasyków recytował będzie Tadeusz Turkowski, były aktor Teatru Hybrydy. Mamy nadzieję, że któryś z nowych wierszy powie nam Zbigniew Rossa. Z całą pewnością na koncert muzyki na gongach tybetańskich zaprosi wszystkich Małgorzata Małek, a Szczepan Sadurski otworzy swoją indywidualną „Spartańską Wystawę Rysunku Satyrycznego” i będzie rysował na żywo karykatury. Nie zabraknie oczywiście wycieczek motorówką po jeziorze, wystawy obrazów, które powstaną w czasie pleneru, dobrego jadła, kiełbasek smażonych na ognisku, itd.

116. Salon Artystyczny pod znakiem humoru, satyry i bluesa
DZIEŃ NAUCZYCIELA HAPPENING KABARETU „ODLOT”
• W niedzielę 21 października 2012 roku o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich fanów humoru i kabaretu do Druch Studio Gallery na happening satyryczny „Dzień Nauczyciela” przygotowany przez Ryszarda Drucha i jego Kabaret „Odlot”. W programie artystycznym wystąpią: Ryszard Druch, Hubert Kojer i Tadeusz Turkowski oraz gitarzyści: Leszek Kuciarski z New Jersey oraz Paweł Dąbrowski z Connecticut, którzy zafundują publiczności rytmy bluesa i nie tylko. Obydwaj są muzykami o dużym doświadczeniu estradowym. Leszek współpracował m.in. z Czesławem Niemenem i Tadeuszem Nalepą, Paweł grał m.in.w zespole „BemiBek”, występował ze Zbigniewem Namysłowskim i Tomaszem Stańko. Mają za sobą wieloletnie doświadczenia gitarzystów sesyjnych na Krajowych Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu.

Z inicjatywy naszej galerii oraz Aleksandry Urban – dyrektorki Polskiej Szkoły Dokształcającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ, na imprezie dojdzie po raz pierwszy do towarzyskiego spotkania grona nauczycielskiego dwóch polskich szkół sobotnich działających od lat w Trenton, NJ. Druga placówka oświatowa, to Polska Szkoła „Ogniwo”, którą prowadzi Anna Rutkowska.

Ryszard Druch – autor i gospodarz kabaretowego „Dnia Nauczyciela” prosi wszystkich o przybycie w strojach związanych ze szkołą. Można przyjść w białej bluzce i granatowej spódnicy, z tarczą szkolną na rękawie (jak za czasów PRL-u), można się przebrać za nauczyciela, woźnego, woźną, sprzątaczkę, wagarowicza czy „Wzorowego Ucznia” itd. Pomysłowość w zakresie strojów i szkolnych humorów, wielce wskazana. Wstęp – 15 USD.

Na zdjęciu: Gospodarz pleneru w Sparcie, NJ, poeta Zbigniew Rossa, ustawił już w swoim ogrodzie oryginalną scenografię. foto: Ryszard Druch

podobne wpisy

XXI Dni Polskie w Austrii

Możliwość komentowania XXI Dni Polskie w Austrii została wyłączona

Zawody karate w angielskim Peterborough

Możliwość komentowania Zawody karate w angielskim Peterborough została wyłączona

Polski Cmentarz w Teheranie

Możliwość komentowania Polski Cmentarz w Teheranie została wyłączona

Polskie szkoły w Irlandii Północnej

Możliwość komentowania Polskie szkoły w Irlandii Północnej została wyłączona

Szef SuperPolonia.info w Nowym Jorku

Możliwość komentowania Szef SuperPolonia.info w Nowym Jorku została wyłączona

Rysunki Sadurskiego w Naszym Świecie, Włochy

Możliwość komentowania Rysunki Sadurskiego w Naszym Świecie, Włochy została wyłączona

Polak o Mickiewiczu, Szopenie, Skłodowskiej…

Możliwość komentowania Polak o Mickiewiczu, Szopenie, Skłodowskiej… została wyłączona

Polskie Towarzystwo Kulturalne

Możliwość komentowania Polskie Towarzystwo Kulturalne została wyłączona

Humor polski w NaszSwiat.net

Możliwość komentowania Humor polski w NaszSwiat.net została wyłączona

Polonia w Argentynie – informacje

Możliwość komentowania Polonia w Argentynie – informacje została wyłączona

Polski humor w Turcji

Możliwość komentowania Polski humor w Turcji została wyłączona

Przegląd Australijski – portal Polonii w Australii

Możliwość komentowania Przegląd Australijski – portal Polonii w Australii została wyłączona

Create AccountLog In Your Account