Sufler nr 262, 16 października 2012 r.

Sufler nr 262, 16 października 2012 r.

Sufler nr 262, 16 października 2012 r.

Możliwość komentowania Sufler nr 262, 16 października 2012 r. została wyłączona

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA   

116. Salon Artystyczny – humor, satyra i blues
DZIEŃ NAUCZYCIELA HAPPENING KABARETU „ODLOT”
• W niedzielę 21 października 2012 roku o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich miłośników humoru do Druch Studio Gallery na happening satyryczny „Dzień Nauczyciela” przygotowany przez Ryszarda Drucha i jego Kabaret „Odlot”. W programie artystycznym wystąpią: Ryszard Druch, Hubert Kojer i Tadeusz Turkowski oraz gitarzyści: Leszek Kuciarski oraz Paweł Dąbrowski, którzy zafundują publiczności rytmy bluesa i nie tylko. W imprezie wezmą udział dyrekcje i nauczyciele Polskiej Szkoły Dokształcającej „Ogniwo” oraz Polskiej Szkoły Dokształcającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ.

Ryszard Druch prosi wszystkich o przybycie w strojach związanych ze szkołą. Można przyjść w białej bluzce i granatowej spódnicy, z tarczą szkolną na rękawie (jak za czasów PRL-u), można się przebrać za nauczyciela, woźnego, woźną, sprzątaczkę, wagarowicza czy „Wzorowego Ucznia” itd. Pomysłowość w zakresie strojów i szkolnych humorów wielce wskazana! Wstęp: $15.
 
Udany Plener Jesienny nad jeziorem Mohawk
„Artystyczna Rossa 2012”
• 14 października 2012 r. w domu poety Zbigniewa Rossy nad jeziorem Mohawk w Sparcie, NJ, odbył się doroczny Plener Jesienny „Artystyczna Rossa 2012”. Plenery te zapoczątkowało w roku 2007 spotkanie poety Harry’ego Dudy z Opola i Zbigniewa Rossy. W tym roku na plener przyjechała 13-osobowa grupa rodaków a wśród nich artyści malarze: Ryszard Druch, Barbara Gruszka, Katarzyna Iwaniec, Halina Nawrot, Jolanta Wolska i Ewa Zeller, którzy malowali jesienne pejzaże farbami akrylowymi, olejnymi, akwarelami i pastelami.

Dzięki pomocy logistycznej Sławomira Przybyłowicza z Copiague, NY, do Sparty dotarł Gość Honorowy – Szczepan Sadurski z Warszawy, znany w Polsce rysownik-karykaturzysta oraz właściciel portalu Sadurski.com, który otworzył swoją indywidualną „Spartańską Wystawę Rysunku Satyrycznego”, a później rysował wszystkim karykatury portretowe. A ponieważ robił je zarówno szybko jak i z ogromną biegłością warsztatową, miał ciągle przy swoim stanowisku pracy wianuszek zainteresowanych – a przede wszystkim roześmianych – widzów.

Jak co roku, nie zabrakło wycieczek motorówką po jeziorze, spacerów po jesiennym lesie, rozmów o sztuce i nie tylko. Na grillu pieczono kiełbaski i ziemniaki. Przy stole zmieniano przeróżne dania, wypieki i smakołyki przygotowane przez wszystkich plenerowiczów. Wieczorem, zgodnie z tradycją, wszyscy usiedli dookoła ogniska, a Ryszard Druch zamienił się w konferansjera i poprowadził plenerowe widowisko poetyckie. Wiersze Norwida, Wyspiańskiego, Baczyńskiego, Kofty i Byrona przypomniał Tadeusz Turkowski – były aktor Teatru Hybrydy. Kilka swoich wierszy – jak zwykle z wielkim humorem – powiedział Zbigniew Rossa, a Małgorzata Małek zaprezentowała nocny koncert dźwięków gongów, mis i dzwonków tybetańskich.

Szczepan Sadurski wręczył uczestnikom pleneru legitymacje swojej Partii Dobrego Humoru, którą od lat prowadzi, a która zrzesza obecnie już ponad 3000 osób zarówno z Polski jak i innych krajów. Ogłosił ponadto zgromadzonym, że ambasadorem Partii Dobrego Humoru na stan New Jersey mianował Ryszarda Drucha. Po takiej wiadomości wypada nam wierzyć, że na Plenerze Jesiennym 2013 wyżej wymieniony wystąpi w stroju ambasadora (najlepiej z jakimś stosownym orderem z gwiazdą i wstęgą).

SPOTKANIA UCZNIÓW POLSKIEJ SZKOŁY Z ARTYSTAMI
• W październikowe soboty br. uczniowie klas IV, V, VI i VII Polskiej Szkoły Dokształcającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ, odwiedzać będą ze swoimi wychowawcami Druch Studio Gallery przy Brunswick Avenue, gdzie trwa indywidualna wystawa Ryszarda Drucha pt. „Watercolors and Acrylics 2012” oraz pracownię artystki malarki Ewy Zeller przy Indiana Avenue. W czasie spotkań z artystami polscy uczniowie zapoznają się z różnymi rodzajami malarstwa sztalugowego, zobaczą jak urządzony jest warsztat artysty-malarza, a nawet popróbują samodzielnie techniki akwarelowej oraz olejnej.

W Polskim Uniwersytecie Ludowym w Filadelfii
WYKŁAD PANI KONSUL O NAUCE PRZEZ CAŁE ŻYCIE…
• Polski Uniwersytet Ludowy w Filadelfii, któremu przewodniczy dr Janusz Romański wznawia swoją powakacyjną działalność w niedzielę 21 października 2012 r. o godz. 15:00 wykładem konsul RP w Nowym Jorku, mgr Ewy Łukowicz-Oniszczuk pt. „O nauce przez całe życie, przydatności własnych błędów i jakości życia”.
Comiesięczne wykłady Polskiego Uniwersytetu Ludowego odbywają się raz w miesiącu (niedziela, godz. 15:00) w Domu Polskim przy 9150 Academy Rd w Filadelfii. Wstęp bezpłatny.

Przed nową premierą
POLSKI TEATR DRAMATYCZNY W FILADELFII
• Polski Teatr Dramatyczny im. Adama Mularczyka w Filadelfii prowadzony przez Zofię Mularczyk zaprasza na przedstawienia komedii muzycznej p.t. „Rozkoszna dziewczyna” pióra Ralfa Benetzky’ego i w przeróbce Juliana Tuwima, którą wyreżyserowała Helena White. Premierowe przedstawienie odbędzie się na scenie Domu Polskiego przy 9150 Academy Road w Filadelfii w sobotę 17 listopada 2012 roku o godzinie 18:00.
Kolejne przedstawienia odbędą się:
– 18 listopada (niedziela) 2012 roku o godzinie 15:00,
– 8 grudnia (sobota) 2012 roku o godzinie 18:00.
Bilety wstępu w cenie 25 dolarów będą do nabycia przy wejściu na przedstawienie. Dla uczącej się młodzieży mamy bilety zniżkowe.

Na zdjęciu powyżej: część uczestników pleneru „Artystyczna Rossa 2012” na chwilę przed otwarciem Spartańskiej Wystawy Rysunku Satyrycznego Szczepana Sadurskiego (w ciemnych okularach). Obok niego (w czerwonym kubraku) inicjator wizyty rysownika w Nowym Jorku Sławomir Przybyłowicz z Copiague (NY). Foto: Ryszard Druch

podobne wpisy

VI Festiwal Sztuki Polskiej w Limerick

Możliwość komentowania VI Festiwal Sztuki Polskiej w Limerick została wyłączona

Gazeta Petersburska – Sankt Petersburg, Rosja

Możliwość komentowania Gazeta Petersburska – Sankt Petersburg, Rosja została wyłączona

Polskie Stowarzyszenie im. Mikołaja Kopernika w San Justo

Możliwość komentowania Polskie Stowarzyszenie im. Mikołaja Kopernika w San Justo została wyłączona

Polskie Towarzystwo Kulturalno-Oświatowe Odrodzenie, Ukraina

Możliwość komentowania Polskie Towarzystwo Kulturalno-Oświatowe Odrodzenie, Ukraina została wyłączona

Polonia w Bostonie, Massachusetts, USA

Możliwość komentowania Polonia w Bostonie, Massachusetts, USA została wyłączona

Humor w polskiej szkole w Newry (info + film)

Możliwość komentowania Humor w polskiej szkole w Newry (info + film) została wyłączona

Polskie szkoły w Irlandii Północnej

Możliwość komentowania Polskie szkoły w Irlandii Północnej została wyłączona

SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria

Możliwość komentowania SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria została wyłączona

Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Poland First to Fight

Możliwość komentowania Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Poland First to Fight została wyłączona

Restauracja Gdańska – Oberhausen, Niemcy

Możliwość komentowania Restauracja Gdańska – Oberhausen, Niemcy została wyłączona

Polskie nazwiska na mapie świata

Możliwość komentowania Polskie nazwiska na mapie świata została wyłączona

Polonia w Nowym Jorku, USA

Możliwość komentowania Polonia w Nowym Jorku, USA została wyłączona

Create AccountLog In Your Account